[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

بهره‌برداری از بزرگراه دشت ارژن- تنگ ابوالحیات پایان ۹۷، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و جمعی از مدیران حوزه راه استان از روند عملیات اجرایی پروژه بزرگراه دشت ارژن- تنگ ابوالحیات بازدید کردند. استاندار فارس به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و جمعی از مدیران حوزه راه استان از روند عملیات اجرایی پروژه بزرگراه دشت ارژن- تنگ ابوالحیات بازدید کردند. به گزارش اداره کل روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل استانداری فارس، مهندس تبادار در این بازدید در جریان روند پیشرفت این پروژه راه‌سازی قرار گرفت. بزرگراه دشت ارژن- تنگ ابوالحیات شامل دو قطعه و به‌طول 21 کیلومتر در حال احداث است. در این مسیر دو تونل به طول‌های 180 و 444 متر وجود دارد که حفاری آنها به اتمام رسیده و عملیات لاینیگ 110 متر از تونل 180 متری اجرایی شده  است. پنج دستگاه پل بزرگ شامل سه دستگاه پل 85 متری و دو دستگاه پل 35 متری در این محور در حال احداث بوده و 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارند. این بزرگراه با اعتباری بالغ بر 580 میلیارد تومان و توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا و مؤسسه فجر در حال ساخت است و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای یکی از ضروریات فارس است
همچنین استاندار فارس در مراسم آغاز عملیات اجرایی بهسازی باند برگشت محور شیراز- دشت ارژن حضور یافت. استاندار فارس با بیان اینکه یکی از زیرساخت‌های مهم استان حمل و نقل جاده‌ای در ابعاد مختلف آزادراهی، بزرگراهی و جاده‌های اصلی و فرعی است، گفت: توجه به توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای از ضروریات استان فارس است. مهندس اسماعیل تبادار اظهارکرد: در حال حاضر هزار و ۳۰۰ کیلومتر جاده بزرگراهی در استان وجود دارد و نزدیک به ۵۰۰ کیلومتر دیگر نیز در دستور کار مجموعه راه و شهرسازی استان است. استاندار فارس ادامه داد: علاوه بر این ۶۰۰ کیلومتر جاده بزرگراهی نیز نیاز ضروری استان فارس است. مهندس تبادار به احداث آزادراه اصفهان- شیراز نیز اشاره کرد و گفت: با همت مسئولان و پیمانکاران این آزادراه با ۲۲۲کیلومتر در سال جاری و یا حداکثر تا اوایل سال ۱۳۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید. وی افزود: همواره به مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بر توجه به نقاط حادثه‌خیز و حذف آن‌ها و ایمن‌سازی جاده‌ها تأکید فراوان داشته‌ام و بهسازی باند برگشت محور شیراز- دشت ارژن در همین راستا انجام می‌شود.
 استاندار فارس بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن این محور در مسیر شاهراه استان فارس و استان‌های همجوار و همچنین تردد فراوان وسایل نقلیه از آن اصلاح مسیر می‌تواند در کاهش تصادفات جاده‌ای و افزایش رفاه و آسایش مسافران بسیار مؤثر باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی