[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

حمایت هواداران رمز شکست قهرمان ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: ۱۷آذر سال گذشته بود که مس سونگون در فاصله دو هفته مانده به پایان رقابت‌های لیگ برتر فوتسال به شیراز آمد. در آن زمان سونگونی‌ها در نزدیکی‌های قهرمانی بودند و نماینده شیراز برای فرار از سقوط می‌جنگید. اما حمیدرضا کمالی که چند روز پیش از آن چند بازیکن شاخص خود را از ترکیب تیم کنار گذاشته بود،‌ حاضر نشد برای این بازی مهم آنها را فرا بخواند و با جمعی از بازیکنان اصلی، جوان و نیمکت‌نشین خود به این دیدار حساس آمد. اما ارژن بدون ۶مهره شاخص خود، حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و چیزی نمانده بود حریف مدعی خود را مغلوب کند. اگر ضربه پنالتی نقطه دوم مرتضی کشاورز به گل تبدیل می‌شد، ارژن پیروز میدان بود و این احتمال وجود داشت که مس قهرمانی را از دست بدهد.
اما بازی با تساوی دو، دو به پایان رسید و در پایان مسابقات لیگ هم هر دو تیم توانستند هواداران خود را راضی کنند. ارژن که در طول فصل با مشکلات عدیده مالی دست و پنجه نرم می‌کرد، توانست در هفته پایانی در جدول باقی بماند و مس سونگون هم برای اولین بار قهرمان لیگ شد.
این اولین امتیازی بود که نماینده شیراز در ۴تقابل برابر نماینده تبریز توانست از آن خود کند. در دیدارهای گذشته سه شکست پیاپی نصیب نماینده شیراز شده بود. ۱۱آذر ۹۵ ارژن در تبریز با نتیجه دو بر یک مغلوب مس شد که تک‌گل ارژن در این بازی را میثم برمشوری به ثمر رساند. در دیدار برگشت که ۱۸اسفند ۹۵ در هفته پایانی و در شیراز برگزار شد، مس با نتیجه دو بر صفر به پیروزی رسید. دیدار سوم دیدار رفت فصل گذشته بود که در تاریخ ۲۷مرداد در تبریز برگزار شد و مس با حساب ۶-۱ میهمان شیرازی‌اش را درهم کوبید. تک‌گل ارژن در آن بازی توسط بابک سهرابی بازیکن کرمانشاهی به ثمر رسید که حالا دیگر در لیست نماینده شیراز قرار ندارد. او یکی از کنار گذاشته شده‌های انتهای فصل قبل بود که مانند سایرین، در لیست امسال این تیم هم قرار نگرفت. در چهارمین بازی هم که در ۱۷آذر ۹۶ در سالن شهید ابوالفتحی شیراز برگزار شد، دو تیم به تساوی دو، دو دست یافتند و حمید قهرمانی و مصطفی فخری دو جوان خوش‌نقش ارژن، ‌زننده دو گل نماینده شیراز بودند.
ارژن با از دست دادن (یا کنار گذاشتن) شش مهره اصلی فصل گذشته خود،‌ به مسابقات سال ۹۷ وارد شد. ارژنگ داریوش، دروازه‌بان چالاک این تیم در سال ۹۵ که فصل گذشته با نمایش‌های نه چندان خوب خود باعث شد مجتبی بذرافشان به عنوان دروازه‌بان اصلی این تیم جایگاه خود را ثابت کند،‌ یکی از جداشده‌ها بود. سجاد بندی سعدی باتجربه‌ترین بازیکن دو فصل اخیر ارژن نیز یکی دیگر از جداشده‌هاست. این بازیکن یکی از معدود نفرات ارژن در چند فصل اخیر است که سابقه دعوت شدن به تیم ملی را دارد. مصطفی رحمانی یکی از ذخیره‌های مؤثر دو فصل اخیر نیز یکی دیگر از بازیکنانی بود که جدا شد و به لیگ عراق رفت. محمد بیضایی‌نژاد بهترین گل‌زن دو فصل اخیر این تیم هم امسال در پارسیان شهرقدس بازی می‌کند. همچنین سیدعلیرضا موسوی که در سال ۹۵ با درخشش خود در تیم شاهد موفق شد نظر مسئولان ارژن را جلب کند و حتی در مقطع کوتاهی از فصل گذشته به یکی از مهم‌ترین ارکان این تیم تبدیل شد، حالا دیگر عضوی از این تیم نیست و شاید به تیم سابق خود برگردد.
اما در مقابل همه این جداشده‌ها،‌ بازیکنی به نماینده شیراز برگشته که اگر خوب در ترکیب این تیم جا بیفتد، می‌تواند جای خالی جداشده‌ها را تا حدودی جبران کند. میثم برمشوری که در فصل ۹۵ در چند بازی بازوبند کاپیتانی نماینده شهرش را هم بر بازو بسته بود، فصل گذشته راهی آذرخش بندرعباس شد اما امسال به ارژن برگشت. البته کارت بازی او برای دو دیدار ابتدایی این فصل صادر نشد و «میثم بغل‌پا»ی محبوب هواداران، از هفته سوم می تواند به میدان برود.
در هفته اول فصل ۹۷ تیم ارژن در بندرعباس به میدان رفت. آنها ابتدا یک بر صفر عقب افتادند،‌ سپس دو گل توسط محمد زارعی،‌ چپ‌پای جوان خود به ثمر رساندند. پس از آن سه گل دریافت کردند و یک اخراجی هم دادند و در نهایت با گلی که مصطفی فخری به ثمر رساند،‌ چهار بر سه مغلوب حریف جنوبی خود شدند. این دو