[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه زند شیراز: بازرسان حامی‌سلامت کارگران باشند، روزنامه شیراز نوین

مهدی مخبری رئیس دانشگاه زند شیراز در گردهمایی سیصدنفر از بازرسان حوادث فارس با بیان وظایف اصلی بازرسین کار نظارت مستمر در جهت کاهش حوادث ناشی از کار اظهار داشت: بازرسین در ارتباط با کارفرمایان و کارگران نقش هدایتگر و ارتقاء دهنده را دارند که همواره می‌توانند حامی‌سلامت کارگران باشند. 
وی تصریح کرد: حوادث ناشی از کار، از نظر بودجه و نیروی انسانی هرساله خسارات زیادی به کشور ما می‌زند و بازرس کار زمانی می‌تواند صنایع را ایمن سازی و استاندارد کند که تنها نباشد و دستگاه‌های نظارتی و دیگر اهرم‌های موجود با او همراه باشند که این موضوع برنامه ریزی و اصلاح ساختار می‌خواهد.
مخبری، بازرسی کار را وظیفه و مسئولیتی خطیر دانست و ادامه داد: دانشگاه بعنوان رکن آموزشی و  بازوی تقویت کننده سطح علمی‌بازرسان کار، کارگران و کارفرمایان می‌تواند در آموزش صحیح و کاربردی قوانین کار و اعمال آن در کارگاه‌ها و بررسی مشکلات و ارائه راهکار به منظور بهبود شرایط کار و اطلاع رسانی در خصوص توجه به الزامات قانونی، سازنده باشد. مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان فارس نیز در این گردهمایی بیان داشت: یکی از موثرترین و مهم ترین منابع سازمان نیروی انسانی متخصص می‌باشد که اگر تربیت شده و توانا باشد می‌تواند سازمان را پویا و منافع متنوع و فراوانی را برای سازمان خود فراهم نمایند. وی تصریح کرد: کارکنان در هرسطحی از سازمان اعم از مشاغل ساده یا مشاغل پیچیده مدیر یا زیردست محتاج آموزش و یادگیری و کسب دانش و مهارت‌های جدید هستند و باید همواره برای بهتر انجام دادن کار خود روش‌ها و اطلاعات جدیدی کسب نمایند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی