[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۱
  • دوره جدید

مشارکت خیرین در ساخت بیمارستان تأمین اجتماعی شیراز ، روزنامه شیراز نوین

تولیت آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) در دیدار مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با ایشان که در محل حوزه علمیه رضویه شیراز انجام گرفت، اظهار داشتند: خیرین در بحث احداث بیمارستان تأمین اجتماعی همکاری و همراهی کنند زیرا در این بیمارستان همه خدمات رایگان انجام می‌شود و این حمایت و دستگیری از اقشار ضعیف جامعه است.
به گزارش روابط عمومی ‌آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام، ایشان بیان کردند: در طول این چهار دهه برخی اتفاقات از سوی دستانی که به نوعی در کار است و برای مردم تنگنا ایجاد می‌کنند حادث می‌شود و بر دولت اسلامی ‌عیب و انگی را وارد می‌کند که این نگران کننده است اما وقتی خبرهای مسرت‌بخش و گزارش فعالیت‌ها و تلاش مسئولین و دست اندرکاران را می‌شنویم، امیدوار و مسرور می‌شویم. نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری ادامه دادند: این مورد در نامه امام علی (ع) به مالک اشتر نیز آمده که البته توکل به خدای متعال همیشه مشکلات را آسان کرده است. ایشان ادامه دادند: سازمان تأمین اجتماعی در بحث اقتصادی و مالی از اقشار ضعیف جامعه حمایت و دستگیری می‌کند و حفظ کرامت و عزت نفس در این تشکیلات رعایت شده است.
رئیس مجمع خیرین تأمین سلامت استان فارس تأکید کردند: بعضی از مراکز مانند خیریه‌ها و مجامع خیریه کمک‌هایی به مردم می‌رسانند و اعاناتی برای اقشار آسیب پذیر قرار می‌دهند اما کار تشکیلاتی تأمین اجتماعی، خصوصیت و امتیاز دارد و به همین دلیل خیلی فراتر از حد صدقات، کار را به نتیجه می‌رساند؛ دقیقاً مانند نسبت ثواب بخشش با ثواب قرض الحسنه است که یکی ۱۰ تا و آن یکی ۱۸ تاست. مسئول معظم حوزه علمیه رضویه شیراز تصریح کردند: معمولاً در برداشت‌ها و تحلیل‌ها این را می‌گویند که چون قرض الحسنه را کسانی بیشتر استفاده می‌کنند که از لحاظ وضعیت شخصیشان انسان‌های آبرومندی هستند و در قرآن کریم نیز آمده است «یَحْسَبُهُمُ الْجَاهِلُ أَغْنِیَاءَ مِنَ التَّعَفُّفِ» از عفت نفسی که دارند بعضی‌ها وقتی آن‌ها را می‌بینند فکر می‌کنند انسان‌های غنی و ثروتمندی هستند اما در حقیقت محتاج و نیازمند هستند و توصیه مکتب ما این است این‌ها را نه تنها فراموش نکنید بلکه در اولویت قرار دهید.
مُعظمٌ لَه خطاب به مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی گفتند: وظیفه ما دعا به کسانی است که محبوب خداوند متعال و اولیای او هستند و همچنین تذکراتی را که در موارد و مواقعی که لازم است بدهیم و از عزیزان و خیرین دعوت کنیم در این امر خیر مشارکت کنند.
تولیت معظم آستان مقدس ادامه دادند: حدوداً ۱۶ سال است که مجمع خیرین تأمین سلامت در شیراز تأسیس شده و کارهای بزرگی صورت گرفته است و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیداری که با خیرین و مسئولین بهداشت و درمان فارس در خدمتشان بودیم ایشان به این نکته اشاره کردند که این کارها قبلا به صورت پراکنده انجام می‌شده اما به صورت تشکیلاتی حقیقتاً کار بسیار ارزشمندی است و نتیجه‌اش هم این بیلان بالایی است که می‌بینیم.
ایشان ادامه دادند: من معتقدم خیرین خدماتشان را فقط از آن طریق و به آن برنامه محدود نکنند و حتماً در برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی حضور فعال داشته باشند و حتی به نظر من ساخت بیمارستان تأمین اجتماعی از بعضی مراکز درمانی که عنوان خیریه دارند مهمتر است و دلیلش هم این است که کاملاً رایگان است و از کسی هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. حضرت آیت‌الله دستغیب افزودند: گاهاً برای دوام و قوام بیمارستان‌های خیرساز مبلغی از بیماران دریافت می‌کنند و گاهی هم زمزمه‌هایی است که بیمارستانی که به همت خیّر ساخته شده چرا هزینه می‌گیرد ولی ایجاد این بیمارستان با این توضیحات امری مهم است که در این امر تلاش‌های مسئولین تأمین اجتماعی و مدیران استان جای تشکر دارد و کار مهمی ‌در استان صورت می‌گیرد.
ایشان در پایان آمادگی آستان مقدس حضرت شاهچراغ علیه السلام برای همکاری و همراهی با سازمان تأمین اجتماعی برای تسریع در ساخت این بیمارستان را اعلام کردند. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز در این دیدار با دعوت از خیّرین برای مشارکت مالی در ساخت بیمارستان تأمین اجتماعی در شیراز اظهار کرد: همه خدمات این بیمارستان به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی به صورت رایگان بوده و خیرین در صورتی که تمایل به مشارکت در یک اقدام بزرگ و ماندگار را دارند، می‌توانند در فرایند اجرای این طرح مشارکت کنند. دکتر سید تقی نوربخش بیان کرد: باید در راستای این امر مهم هیئت امنایی متشکل از بزرگان و شخصیت‌های مطرح استان فارس و شهر شیراز برای نظارت بر روند جمع‌آوری و هزینه‌کرد کمک‌های اهدایی خیرین تشکیل شود.  وی اعتبار مورد نیاز برای ساخت بنا و تأسیسات این بیمارستان را ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مدت زمان ۴۸ ماه برای اجرای این طرح پیش‌بینی شده که در صورت ورود خیّرین و برخوردار شدن از کمک مالی آن‌ها، می‌توان به بهره‌برداری از این بیمارستان در مدت زمان کوتاه‌تر امیدوار بود. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی تأمین اجتماعی در زمینی به وسعت حدود ۲۵ هکتار و در فضایی به وسعت ۶۰ هزار متر مربع در بولوار حسینی‌الهاشمی ‌شیراز ساخته می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی