[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

پدر شعر آیینی فارس در بیمارستان بستری شد، روزنامه شیراز نوین

احد ده‌بزرگی، پدر شعر آیینی استان فارس به سبب عارضه قلبی در مرکز قلب الزهرا شیراز بستری شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس،‌ هاشم کرونی شاعر و از دوستان این شاعر پیشکسوت ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: وی پیش از این نیز یک بار مورد عمل جراحی باز قلب قرار گرفته بود و پس از چند سال دوباره دچار عارضه قلبی شده است. وی افزود: ده بزرگی چهره‌ای مردمی، صادق و جریان‌ساز است که بیش از همه فعالان ادبی در پرورش نسل جوان نقش داشته و همواره خدمت به نسل‌های جوان‌تر شعر را برای خویش افتخار دانسته است.
کرونی با اشاره به برخی از گلایه‌های پیشکسوتان ادب و هنر شیراز گفت: کاش مدیران و دست‌اندرکارانی که امکان قانونی و اجرایی دارند، شرایطی را فراهم می‌کردند که پیشکسوتان و بزرگانی که سرمایه‌های ملی ما هستند به جای غم روزگار خوردن بتوانند با آرامش خیال به تربیت نسل‌های آینده‌ساز بپردازند. وی گفت: امیدواریم خداوند این توفیق را به مدیران و دست‌اندرکاران و تصمیم‌گیران فرهنگی استان بدهد که قدردان زحمات پیشکسوتان باشند و این قدردانی را در بزرگداشت آنان انجام دهند، نه خدای ناکرده در یادمانشان!
لازم به ذکر است بهار امسال تازه‌ترین اثر احد ده بزرگی با عنوان رجزهای عاشورایی شامل بازسرایی منظوم رجزهای حضرت سیدالشهدا امام حسین(ع) و اهل بیت و اصحاب ایشان توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس به بازار کتاب عرضه شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی