[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

نارنجستان قوام میزبان گردهمایی بزرگ شاعران و نویسندگان فارس شد، روزنامه شیراز نوین

گردهمایی بزرگ شاعران و نویسندگان فارس در «جشن قلم» به میزبانی موزه نارنجستان قوام با حضور اصحاب فرهنگ و هنر برگزار شد. 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بر چاپ ٢کتاب در حوزه پژوهشی شاعران و هنرهای هفت‌گانه تأکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، گردهمایی بزرگ شاعران و نویسندگان فارس در «جشن قلم» و آیین پایانی هفته قلم به میزبانی انجمن اهل قلم با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در موزه نارنجستان قوام شیراز برگزار شد. این برنامه در مدت یک هفته و از ١٤تیرماه به مناسبت روز قلم و آغاز هفته گرامیداشت قلم استان فارس برنامه‌ریزی شد و در ابتدای آن، به اهل قلم فقید که در آرامستان شیراز در خانه ابدی آرمیده‌اند ادای احترام شد و دیدار تعدادی از اهالی قلم پیشکسوت نیز حاصل گردید. شب شعر و ‌موسیقی فولکلور شیرازی نیز با حضور شاعران بومی‌سرا، زینت‌بخش ادامه این هفته شد و نشست فصل نقد به بررسی رمان «گلوگاه» و تقدیر از نویسنده شایسته آن، طیبه گوهری نیز بر همین منوال استوار بود. 
صابر سهرابی در ابتدای این آیین که با حضور اهالی قلم و فرهنگ و مدیران انجمن‌های ادبی برپا شد اعلام کرد: در شهر حافظ، شهری که دو قله ادب پارسی مأمن دارند قلم راندن بر صفحه و سخن گفتن بر صفحه دل‌ها کاری بس وسیع است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه در شهر ادب‌پرور کم نیست انسان‌های بزرگی که در عرصه ادبیات قلم می‌زنند گفت: باید نام آنان را با زر نوشت و قدر آنان را به جا آورد. سهرابی با دو وعده به استقبال اهالی قلم رفت و افزود: در جمع ما استادانی هستند که چهره‌ها و هویت فارس به شمار می‌روند، بنابر این باید با استفاده از این چهره‌ها، کتابی درخصوص نام‌آوران  استان فراهم کرد تا در نمایشگاه کتاب سال جاری ارائه شود که جلد اول در خصوص نویسندگان و شعرا و دیگری پژوهشی در هنرهای هفت‌گانه باشد. وی یادآوری کرد که اهل قلم در قاموس فرهنگ ایران به ویژه استان فرهنگ‌پرور فارس، درخشش ویژه‌ای دارند و شعر و ادبیات هنر اول این سرزمین به شمار می‌رود. 
در ادامه پس از شعرخوانی برخی شاعران و خوشامدگویی حسن دهقان، دبیر انجمن اهل قلم استان، داریوش نویدگویی، مدیر انتشارات نوید شیراز درخصوص وعده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس مبنی بر چاپ ٢کتاب در حوزه پژوهشی شاعران و هنرهای هفت‌گانه اعلام کرد: این طرح نیاز به تیمی متشکل از صاحب‌نظران و ادیبان دارد.
وی با اعلام اینکه بیوگرافی شاعران وجود دارد و بخشی از کار هم توسط کاووس حسن‌لی باید مدیریت شود افزود: در این زمینه نیاز است با همراهی برخی از صاحب‌نظران این کار انجام گیرد و آثار انتخاب و تصاویر شاعران گردآوری شود.
مدیر نشر نوید افزود: بر اساس آنچه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس قول داده، انتشارات نوید هم جلد نخست آن را به هر طریقی منتشر خواهد کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی