[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

صالحی امیری: در وزارت ارشاد دوتابعیتی نداریم، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در هیچ بخشی از این وزارتخانه دوتابعیتی نداریم، گفت: تمام اقدامات ما براساس قانون است و اگر در جامعه بزرگ هنری دوتابعیتی باشد، به این وزارتخانه ارتباطی ندارد.
سید رضا صالحی امیری ظهر دیروز پس از پایان جلسه دولت درباره دوتابعیتی بودن تعدادی از داوران جشنواره بین‌المللی فجر، اظهار کرد: سؤال این است که در جشنواره‌های دیگر که افراد خارجی دعوت می‌شوند، دوتابعیتی ندارند؟ ملاک ما صلاحیت حرفه‌ای و سینمایی افراد است.
وی با بیان اینکه مدافع دوتابعیتی بودن افراد نیستیم، گفت: به لحاط قانونی دخالتی در اینکه اشخاص آزاد در جامعه دارای دوتابعیتی باشند، نمی‌توانیم داشته باشیم و ممکن است این قبیل افراد در حوزه‌های دیگر اجتماعی و اقتصادی نیز حضور داشته باشند.وزیر ارشاد درباره نقدهایی که به جشنواره فیلم فجر وارد می‌شود، خاطرنشان کرد: از هرگونه نقد استقبال می‌کنیم و جلسات خود را با منتقدان آغاز کرده‌ایم ولی نقد با تخریب تفاوت دارد و ما با تخریب مخالفیم.امیری در پاسخ به پرسشی درباره رایزنی با دولت عربستان برای اعزام حجاج به این کشور تصریح کرد: دولت همه تلاش خود را انجام می‌دهد تا این موضوع حل شود و سیاست ما هم اعزام حجاج است. البته ما شروط خود را به عربستان اعلام کرده‌ایم که اگر عربستان شروط ما از قبیل تأمین کرامت، امنیت، شأن، پرداخت دیه و برگزاری دعای کمیل را قبول کند، ما حجاج خود را اعزام می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی