[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۱
  • دوره جدید

انهدام باند سارقان منزل با ۱۲‌فقره سرقت در کازرون ، روزنامه شیراز نوین

با تلاش مأموران پلیس آگاهی شهرستان کازرون، سه نفر از اعضای باند سارقان منزل دستگیر و در تحقیقات به 12‌فقره سرقت اعتراف کردند. 
فرمانده انتظامی شهرستان کازرون در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در‌پی وقوع چند فقره سرقت منزل در سطح شهرستان، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار گرفت.
سرهنگ محمد عبادی‌نژاد ادامه داد: پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، در این رابطه یک باند سارقان منزل شناسایی و اعضای این باند که سه نفر بودند، طی یک عملیات غافلگیرانه شناسایی و دستگیر شدند‌؛ در این عملیات دو‌دستگاه خودرو متعلق به سارقان توقیف و مقادیر زیادی اموال مسروقه کشف شد.
وی افزود‌: در تحقیقات علمی ‌و فنی پلیس، سارقان به 12‌فقره سرقت منزل در سطح شهرستان اعتراف کردند 
سرهنگ عبادی‌نژاد در پایان با بیان اینکه تحقیقات از متهمان جهت کشف سرقتهای احتمالی دیگر ادامه دارد، از شهروندان خواست جهت جلوگیری از سرقت از اقدامات پیشگیرانه مثل نصب دوربین مدار بسته، استفاده از قفل‌های کتابی و مستحکم. و اقداماتی نظیر سپردن طلا و جواهرات به بانک یا افراد مورد اطمینان استفاده نمایند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را سریعاً به پلیس 110 اعلام کنند.
 

3 روشی که سارقین منزل و محل کار را بیچاره میکند
۱۳۹۷/۰۴/۲۵

برای پیشگیری از ورود سارقین به داخل خانه های ویلایی یا مجتمعهای آپارتمانی، اصلا مهم نیست درب مشاع ساختمان از چه نوعی و مجهز به چه قفلی است چون به هر حال سارقین از جایی مثل دیوار یا تحت عنوان پیک، مامور پست، آب، برق و ...وارد خواهند شد. تنها نکته مهم در موضوع پیشگیری از سرقت منزل، غیر قابل نفوذ بودن قفل درب آپارتمانه و اصلا مهم نیست درب چوبی باشه یا از این دربهایی که به اسم ضد سرقت میفروشند، چون برای سارقین فقط قفلهای روی درب مهمه که بتونن از طریق یکی از روشهای رایج، از جمله، شاه کلید، هک، توپی زنی با پیچگوشتی یا انبر قفلی و همچنین دیلم زنی، باز یا تخریبش کنند، پس اگر روی درب واحد، قفل ضد دیلم مرد نگهبان که غیر قابل بازکردن با شاه کلید، هک، توپی زنی و دیلم زنی است نصب بشه دیگه سارقین بیچاره میشن. نکته دیگه در موضوع پیشگیری از سرقت منزل و محل کار، ورود از طریق بالکن، نورگیر و پنجره هاست که تنها راه پیشگیری اینه که مقابل تمام این ورودیها، حفاظ فولادی نصب بشه که با توجه به طراحی و نصب آنها، امکان جدا کردن با جک یا بریدنشون با قیچی وجود نداشته باشه. توضیح اینکه با توجه به این مهم که حفاظهای بالکن، پنجره و نورگیر بسیار قابل نفوذ هستند و عموما به صورت سنتی ساخته میشوند، حتما از کسانی خرید کنید که ضمانت کتبی ارائه کنند که سارقین امکان ورود از طریق حفاظهایی که به شما فروخته اند را نداشته باشند. و در مرحله آخر و معدودی از موارد، پیشگیری از ورود سارقین از طریق کانالهای کولر را باید مورد توجه قرار داد که برای این موضوع هم، لوله های پی وی سی به طول 20 تا 30 سانتیمتر و قطر حداکثر 10 سانتیمتر را با چسب مخصوص داخل کانال کولر بچسبونید.

ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی