[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

ارژن در تهران به دنبال اولین سه امتیاز، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: هفته سوم لیگ برتر فوتسال ایران که عصر دیروز با دیدار تیم‌های مس سونگون و شهروند ساری آغاز شد، امروز و فردا با برگزاری ۶دیدار دیگر به انجام می‌رسد. در مهم‌ترین دیدار این هفته، آبی‌پوشان ارژن شیراز در تهران به مصاف تیم پارسیان شهرقدس خواهند رفت.
ارژن در نخستین بازی خود در فصل جدید، در بندرعباس به مصاف آذرخش این شهر رفت و درحالی که دو بر یک از حریف خود پیش بود، ۴ بر ۳ بازی را میزبان خود واگذار کرد. طبق گفته‌های سرمربی ارژن، تیم تحت هدایت او در آن بازی مستحق شکست نبوده و دست‌کم باید یک امتیاز از آن بازی می‌گرفت. در آن بازی ارژن یک اخراجی داد، یک گل به خودی زد و در نهایت با حداقل اختلاف،‌ مقابل میهمان خود تن به شکست داد.
اما در هفته دوم، ارژن برابر مس سونگون (قهرمان فصل قبل) قرار گرفت و با وجود ارائه یک نمایش بسیار خوب، در برابر حریف قدرتمند خود با تساوی ۱-۱ متوقف شد. ارژن از لحاظ در اختیار داشتن توپ و میدان و همین‌طور خلق موقعیت‌های گل، به وضوح تیم برتر میدان بود و شاید بی‌تجربگی بازیکنانش باعث از دست رفتن دو امتیاز بسیار دلچسب شد. اما همین یک امتیاز و نمایش خوب هم امیدواری‌ها را به این تیم افزایش داد.
حمیدرضا کمالی در خصوص آن بازی می‌گوید: به هیچ عنوان از نتیجه بازی راضی نیستم. ما تیم برتر میدان بودیم و همه دیدند چه فرصت‌هایی را از دست دادیم. متأسفانه بچه‌ها خودباوری نداشتند و فرصت‌ها را از دست دادند.
اما کمالی از یک جریان دیگر هم گلایه دارد؛ جریانی که می‌خواهد بازی خوب تیمش را لوث کند. سرمربی تنها تیم لیگ برتری استان فارس می‌گوید: عده‌ای می‌خواهند بازی خوب بچه‌های ما را زیر سوال ببرند. می‌گویند حریف از بازیکنان اصلی خود استفاده نکرده! سرمربی این تیم هم می‌گوید از تیم امیدمان مقابل ارژن استفاده کرده‌ایم. این حرف‌ها جای تأسف دارد. آنها صمیمی را درون دروازه نگذاشتند که به نظر من اگر صمیمی درون دروازه بود خیلی به نفع ما بود؛ چون دروازه‌بان ذخیره آنها بسیار باانگیزه جلوی ما بازی کرد و موقعیت‌های زیادی از ما گرفت. فرهاد فخیم که هنوز در حد تیم ملی است حدود ۳۰-۳۵دقیقه برای این تیم بازی کرد. سعید تقی‌زاده، ابوالقاسم عروجی، توحید لطفی و مسعود آستانه همگی از بازیکنان خوب این تیم هستند که در مقابل ما به میدان رفتند. تیم مس فقط محمدرضا سنگ سفیدی و مرتضی عزتی را در اختیار نداشت. در طرف مقابل ما هم میثم برمشوری، جعفر نجفی و مهدی زاهدی را نداشتیم که همگی از بازیکنان تأثیرگذارمان هستند. پس ما هم می‌توانیم بگوییم از تیم دوممان استفاده کردیم!  بعضی از همشهری‌های خودمان هم بر اساس حرف مربی آنها می‌گویند تیم مس با تیم دومش مقابل ارژن بازی کرده است. کجا با تیم دوم بازی کرده؟ اصلاً فرض کنیم با تیم سومش با ما بازی کرده، باز هم قابل قیاس با تیم ما نیست. اینها شایستگی بچه‌های شهر خودشان را زیر سوال می‌برند. یا بازی را نمی‌بینند یا آمار اشتباه می‌دهند. مس فصل گذشته هم با همه بازیکنانش در شیراز مقابل ما قرار گرفت و همین محمدرضا سنگ سفیدی با دستش مانع پیروزی ما شد! متأسفانه بعضی مربیان وقتی می‌برند،‌ همه چیز خوب است و وقتی نمی‌برند از این حرف‌ها می‌زنند و عده‌ای هم از اینجا با آنها هم‌سو می‌شوند. هدف این‌ها تخریب بچه‌های ماست. اما مردم نمایش بچه‌های ما را دیدند که باید بازی را می‌بردیم. آنها با غیرت و تلاش خود بازی می‌کنند، بدون اینکه هیچ‌گونه حمایت مالی از آنها صورت گرفته باشد. ارژن نماد فوتبال و فوتسال این شهر است و از زمان آقای نعمت‌اللهی که خیلی برای این تیم زحمت کشید تا امروز که ما هستیم،‌ پابرجا باقی مانده و این نماد چه ما باشیم و چه نباشیم، باقی خواهد ماند.
کمالی در پایان در خصوص محرومان یا مصدومان احتمالی تیمش گفت:‌ میثم برمشوری به دلیل آسیب‌دیدگی در بازی فردا حضور ندارد، اما جعفر نجفی که بازی قبل را به دلیل محرومیت از دست داد، فردا به ترکیب تیم برمی‌گردد. همچنین مهدی زاهدی که به دلیل درگذشت مادرش در بازی قبلی حاضر نشد،‌ فردا با ما خواهد بود.
بازی فردای ارژن در زمین پارسیان،‌سومین رویارویی این دو تیم خواهد بود. نخستین دیدار این دو تیم،‌ یک سال و یک روز پیش یعنی در تاریخ ۲۷تیرماه ۹۶ و باز هم در تهران برگزار شد. در آن مسابقه پارسیان با حساب سه بر یک نماینده شهرمان را شکست داد. فرهاد عزیزی،‌ مهرداد بابایی و وحید احسانی‌منش برای پارسیان و سیدمصطفی فخری برای ارژن گل‌زنی کردند. اما در دیدار برگشت که در شیراز انجام شد، ارژنی‌ها انتقام سختی از حریف خود گرفتند و با حساب شش بر یک، نماینده استان تهران را مغلوب کردند.  جعفر نجفی دو بار و مصطفی فخری، محمد بیضایی‌نژاد، سجاد بندی سعدی و بابک سهرابی برای ارژن گل‌زنی کردند و تک‌گل حریف را هم شهرام شریف‌زاده به ثمر رساند. از جمع گل‌زنان فصل گذشته ارژن، سه نفر دیگر در این تیم حضور ندارند. نکته جالب،‌ حضور محمد بیضایی‌نژاد در بازی فردا در ترکیب پارسیان و در برابر هم‌بازیان سابق خود خواهد بود. سجاد بندی سعدی و بابک سهرابی هم دیگر در تیم ارژن عضویت ندارند.
پارسیان در دیدار هفته اول خود در فصل جاری مقابل میهمانش مس سونگون تن به شکست ۳-۲ داد، اما در هفته دوم نتیجه جالبی گرفت و در ساوه با نتیجه ۸-۲ شهرداری این شهر را درهم کوبید. بنابراین پارسیان با ۳امتیاز، ۱۰گل زده و ۴گل خورده،‌ هم‌اکنون در رتبه ششم جدول قرار دارد و ارژن با ۴گل زده، ۵گل خورده و یک امتیاز، فعلاً تیم دهم جدول است. ارژن در صورت پیروزی در بازی فردا این شانس را دارد که دست‌کم ۴پله در جدول صعود کند.
برنامه کامل رقابت‌های هفته سوم لیگ برتر فوتسال 
چهارشنبه 27تیر
سالن پورشریفی تبریز:‌ مس سونگون ورزقان - شهروند ساری 
داوران: سجاد فتحی، یوسف افضلی، احسان سبزواری، زیاد فروتن، ناظر: هرمز مشفق
پنجشنبه 28تیر
سالن پیروزی اصفهان: گیتی پسند اصفهان - شهرداری ساور
داوران: ابراهیم مهرابی افشار، محمدمهدی حقوقی، ولی‌الله رضایی، بهنام نبی‌پور، ناظر: حسین شاهمرادی
سالن فجر بندرعباس: آذرخش بندرعباس - اورا بهبهان
داوران: وحید سلیمانی، ایمان غلامی، حسین امیری، امیرمختار رودساز، ناظر: علیرضا یگانه
سالن شهدای هفتم تیر قرچک: مقاومت قرچک - سوهان محمدسیما قم
داوران:‌ میرهادی اسماعیلی، جواد دهقان، انور ابراهیم‌پور، مصطفی زینی، ناظر: عباس بهروش
جمعه 29تیر
سالن الغدیر تهران: پارسیان شهر قدس - لبنیات ارژن شیراز
داوران:‌ رضا وثوقی، محمد داودپور، محمدعلی ترحمی، مهدی کرد، ناظر: محمد فرجی
سالن فجر ساوه: سن ایچ ساوه - مقاومت البرز
داوران:‌ علیرضا رمضانی، رضا کیامنش، علیرضا قربانی، محمدعلی سیاحی، ناظر: صادق موسوی
سالن شهید بهشتی مشهد: فرش آرا مشهد - ملی حفاری ایران
داوران:‌ وحید عرض پیما، ولی امجدی، یوسف صادقی، میلاد حمزه، ناظر: جم تاج مهجور.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی