[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

موهیتو توت‌فرنگی، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 4نفر
توت‌فرنگی بزرگ: 8 عدد
برگ نعنا: 8-12 عدد
شربت توت‌فرنگی: 4-6 قاشق غذاخوری
آب لیمو: 6 قاشق غذاخوری
آب: 3 پیمانه
لیمو ترش کوچک: 2-3 عدد

در اینجا دستور تهیه یک موهیتو توت‌فرنگی بی‌نقص را داریم: آسان، خنک و خوشمزه. ترکیب طعم نعنا، لیموترش و توت‌فرنگی بهشتی است و بلافاصله تشنگی را بر طرف می‌کند. موهیتو یکی از بهترین و محبوب‌ترین نوشیدنی‌های تابستانی است. اما بدون شک ستاره‌ اصلی در این نوشیدنی منحصر به فرد، توت‌فرنگی شیرین و تازه است که با رنگ قرمز و طعم بی‌نظیرش موهیتوی شما را به یک نوشیدنی باورنکردنی تبدیل می‌کند.
فقط کافی است توت‌فرنگی‌ها را پوره کنید و با بقیه مواد مخلوط کنید. نوشیدنی شما در عرض یکی دو دقیقه آماده است و فقط لازم است چند دقیقه صبر کنید تا خنک خنک شود. موهیتو توت‌فرنگی برای پذیرایی از مهمانان تابستانی شما عالی است. می‌توانید از قبل یک پارچ از این نوشیدنی را تهیه کنید و در یخچال نگه دارید. به این ترتیب هر کس تشنه و خسته پا به خانه شما گذاشت، با خوردن کمی از این موهیتو به وجد خواهد آمد و شما را به چشم فرشته نجاتش به یاد خواهد سپرد!

 

طرز تهیه 
ابتدا برگ توت‌فرنگی‌ها را جدا کنید و آنها را با چاقو خرد کنید. سپس توت‌فرنگی خرد شده را داخل یک پارچ بزرگ بریزید. با یک گوشت‌کوب بلند یا با استفاده از پشت قاشق، توت‌فرنگی‌ها را له کنید (میزان له کردن توت‌فرنگی بستگی به سلیقه شما دارد. می‌توانید آنها را کاملاً له کنید یا اجازه بدهید چند تکه توت‌فرنگی داخل پوره باقی بماند).
حال آب لیمو، شربت توت‌فرنگی و یک لیوان آب اضافه کنید و خوب هم بزنید. لیمو ترش‌ها را هم حلقه کنید و کنار بگذارید.

 

طرز تهیه شربت نعنا و توت‌فرنگی
پس از آن، دو لیوان دیگر آب اضافه کنید. چند قطعه یخ و در آخر یکی دو برگ نعنا داخل پارچ بریزید تا نوشیدنی طعم نعنا را بگیرد. بگذارید موهیتو توت‌فرنگی خوب خنک شود. سپس آن را داخل لیوان بریزید. داخل هر لیوان دو سه حلقه لیمو ترش بریزید و روی آن یکی دو برگ نعنا بگذارید. می‌توانید برای زیبایی بیشتر یک توت‌فرنگی را تا وسط قاچ بزنید و روی لبه لیوان قرار دهید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی