[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

کدخدایی: جبران می‌کنیم اگر نشد توبه می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سؤالی درباره رد صلاحیت اشتباهی افراد در انتخابات گفت: اگر در آن زمان مراجعه کند و ما به این نتیجه رسیده باشیم که اشتباه کرده‌ایم بله، پیشنهاد می‌کنیم که دور بعد ثبت نام کنید و جبران می‌کنیم. او در پاسخ به این سؤال که چه خواهد گفت؟ ادامه داد: هیچ چیز. وقتی قاضی حکم اعدامی ‌را صادر می‌کند و اجرا می‌شود نهایتاً چه کار می‌کند؟ چند نکته هست که به هر حال انسان جایزالخطا و جایزالاشتباه است. اگر اشتباه بکند باید در اولین فرصت بتواند جبران کند. یک مواقعی هست که فرصت جبران نیست و باید نزد خدا توبه کند.
وی همچنین در ادامه گفت: در بحث انتخابات تا زمان کسب اعتبارنامه‌ها قابل حل است، البته اگر بحث تأیید باشد و فرصت باشد. طبیعتاً از یک زمانی که می‌گذرد آن امکان عملاً وجود ندارد مثل اینکه شما بگویید 20 روز بعد از رأی قاضی می‌توانید شکایت کنید و بعد از این مهلت، شکایت هم بکنید فایده‌ای ندارد. هرچند ممکن است سفر باشید و نتوانسته باشید.
 مسائل اجتماعی را یک جایی باید قطع کرد، نمی‌تواند دامنه‌اش باز باشد و مرحله به مرحله پیش برود. اما نسبت به مصوبه‌ای اگر شورای نگهبان آن را خلاف شرع اعلام کرده باشد، می‌توانند دوباره اعلام نظر کنند. در بحث انتخابات هم تا مرحله قبل از اعتبارنامه‌ها است، بعد از آن به دور بعد خواهد رفت. گاهی اوقات ممکن است سؤال شود که چرا شورای نگهبان کسی را این دور تأیید کرد و دور بعد رد کرد یا برعکس، برخی از اینها به دلیل ارائه اسناد جدید است و شاید آقایان نظرشان را اصلاح کرده باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی