[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

در دوران جنگ هم مردم به این شکل نگران نبودند، روزنامه شیراز نوین

محمد کشتی‌آرای گفت: ما در زمان جنگ هم سابقه مباحث اقتصادی را داشتیم، اما هیچ‌وقت مردم به این شکل نگران نبودند. جو روانی حاکم به شکلی بود که اطمینان وجود داشت، اما امروز مردم می‌ترسند که ارزش پولشان کمتر شود، بنابراین پول‌هایشان را از سیستم بانکی خارج و وارد بازار طلا و سکه می‌کنند.
محمد کشتی آرای درباره افزایش تصاعدی قیمت طلا و سکه در بازار اظهار داشت: ۲عامل اصلی منجر به افزایش لحظه‌ای قیمت طلا و سکه در بازار شده که اولین عامل نرخ ارز و دومین دلیل تقاضای زیاد است که باعث ایجاد حباب در قیمت‌ها شده است.
وی تصریح کرد: اتفاقاتی که به صورت فراگیر در جامعه رخ داده جو روانی به وجود آورده و باعث شده مردم فقط به این فکر باشند که نقدینگی خود را هرچه سریع‌تر تبدیل به طلا و سکه کنند.
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه عدم اطمینان مردم به اوضاع اقتصادی این جو را به وجود آورده است، تأکید کرد: اگر جو روانی مدیریت شود ما در طول روز با این همه نوسان قیمت مواجه نخواهیم بود که در این رابطه دولت، مسئولان و تصمیم گیران باید جو را آرام کنند.
وی یادآور شد: ما در زمان جنگ هم سابقه مباحث اقتصادی را داشتیم، اما هیچ‌وقت مردم به این شکل نگران نبودند، جو روانی حاکم به شکلی بود که اطمینان وجود داشت، اما امروز مردم می‌ترسند که ارزش پولشان کمتر شود، بنابراین پول‌هایشان را از سیستم بانکی خارج و وارد بازار طلا و سکه می‌کنند.
کشتی آرای تهدید به تحریم را در افزایش قیمت و تقاضا بی‌تأثیر دانست و افزود: ما قبلاً هم در شرایط تحریم طلا بوده‌ایم که هیچ تأثیری روی روند قیمت‌ها نداشته است.
وی در ادامه قیمت انس طلا را ۱۲۳۰دلار، سکه تمام بهار آزادی ۳میلیون و ۴۰۵هزار تومان، نیم سکه یک میلیون و ۶۳۲هزار تومان، ربع سکه ۸۲۱هزار تومان، سکه یک گرمی ۴۵۶هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸عیار ۲۷۶هزار و ۳۰۰تومان عنوان کرد.
کشتی آرای افزود: امروز نرخ طلا و سکه چند رکورد داشت و قیمت‌های ذکر شده آخرین رکورد است و تاکنون قیمت‌ها را به این شکل نداشته‌ایم.
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران نرخ سکه در معاملات آتی امروز بورس را نیز ۴میلیون تومان اعلام کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی