[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۷
  • دوره جدید

بره‌های قاچاق در آباده به کشتارگاه رفتند، روزنامه شیراز نوین

گروه شهرستان‌ها- آباده- کریم آمالی
رئیس اداره دامپزشکی آباده از توقیف کامیون حمل دام زنده بدون مجور بهداشتی- قرنطینه‌ای، در پست قرنطینه‌ این شهرستان خبر داد و افزود: در راستای کنترل بهداشتی حمل دام و جلوگیری از انتشار بیماری‌های واگیردار و مشترک بین انسان و دام یک دستگاه تریلر حامل 290رأس بره پرواری فاقد مجوز حمل بهداشتی توسط مأمورین پست قرنطینه دامپزشکی آباده توقیف و پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده شد.
علیرضا فرخی با اشاره به اینکه حمل غیر مجاز دام سبب انتشار بیماری‌های واگیر دامی ‌و بیماری‌های مشترک انسان و دام و تهدید امنیت بهداشت عمومی ‌می‌شود گفت: این اداره با متخلفین حمل غیر مجاز دام برخورد قانونی خواهد کرد.
وی با بیان اینکه که پست دامپزشکی آباده  به صورت ۲۴ ساعته دایر و فعال است افزود: صدور هرنوع دام و فرآورده‌های خام دامی‌ به خارج از شهرستان مستلزم اخذ مجوز و گواهی حمل بهداشتی دامپزشکی است.
رئیس اداره دام پزشکی شهرستان آباده به مخاطرات جابجایی غیر مجاز دام‌ها اشاره و گفت نقل و انتقال خارج از چارچوب و ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ی دامپزشکی می‌تواند مهم‌ترین عامل در انتشار بیماری از یک منطقه آلوده به یک منطقه پاک باشد و خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به صنعت دامپروری استان وارد می‌کند.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه محموله مورد نظر فاقد پلاک‌کوبی و گواهی بهداشتی- قرنطینه‌ای حمل از مبدأ بود، توسط اکیپ قرنطینه دامپزشکی این شهرستان  توقیف و پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد و از آنجا که هویت دام‌های توقیفی و وضعیت سلامت آنها نامشخص بوده، دام‌های یاد شده پس از صدور دستور مقام قضائی در اسرع وقت برای کشتار به کشتارگاه انتقال یافتند.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان آباده در پایان به دامداران توصیه کرد: ازخرید دام از افراد سودجو، حمل و نقل دام فاقد مجوز بهداشتی- قرنطینه‌ای خودداری کنند و در صورت مشاهده موارد غیر مجاز مراتب را به اداره دامپزشکی شهرستان آباده اطلاع دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی