[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تجمیع و ساماندهی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

اردوهای جهادی واحدهای مختلف دانشگاه علوم پزشکی شیراز با هماهنگی و ساماندهی بیشتری اجرا می‌شود.
به گزارش «وب دا» در شیراز، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در نشستی که با حضور جمعی از مدیران، مسئولان و نمایندگان واحدهای مجری اردوهای جهادی دانشگاه برگزار شد، نظرات و پیشنهادات اعضا با هدف بهره‌وری هر چه بیشتر و خدمت‌رسانی بهینه به مناطق محروم مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر کوروش عزیزی اجرای اردوهای جهادی را در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب دانست و ادامه داد: هدف از برگزاری اردوهای جهادی، خدمت‌رسانی به اقشاری از جامعه است که به دلایل مختلف، موفق به دریافت خدمات و سرویس‌های لازم اجتماعی نشده‌اند و به کمک این اردوهای جهادی، این فاصله جبران می‌شود.
او تأکید کرد: جهادگران دانشگاه علوم پزشکی شیراز باید به این نکته توجه کنند که خدمات آنها در حوزه سلامت و ارتقای سطح بهداشت خدمت‌گیرندگان باشد و از ورود به مباحث غیرتخصصی اجتناب کنند.
عضو هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: با توجه به طراحی و راه‌اندازی سامانه اختصاصی اینترنتی ثبت اردوهای جهادی دانشگاه، لازم است تا تمامی‌ برگزارکنندگان و دست‌اندرکاران این برنامه، دست کم سه هفته پیش از اجرای اردو، درخواست خود را تنظیم و تمامی‌ بندهای فرم الکترونیکی را تکمیل کنند تا این معاونت بتواند بالاترین میزان همکاری را داشته باشد.
رئیس ستاد دانشگاهی اردوهای جهادی علوم پزشکی شیراز، افزود: اردوهای جهادی می‌بایست با تمرکز بر ایجاد زیرساخت و بسترسازی عمقی، فضا را برای ارائه خدمات ماندگار و درازمدت و نیز توسعه‌بخشی منطقه‌ای آماده سازد.
دکتر عزیزی با بیان اینکه ارائه خدمات رایگان در بخش سلامت نباید موجب اختلال در قوانین و برنامه‌ریزی‌های نظام سلامت کشور شود، بر اهمیت همسویی و هماهنگی رفتار جهادگران با قوانین سیستم تأکید کرد و ادامه داد: همه واحدها می‌بایست به صورتی متحد و هماهنگ با یکدیگر همکاری داشته و از فعالیت‌های مجزا و جزیره‌ای خودداری شود.
شناسایی، ایجاد و تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد به صورت محلی و نیز ایجاد فضای رسانه‌ای منسجم برای انعکاس اخبار عملکرد این اردوها از دیگر مباحثی بود که در این نشست، پیشنهاد داده شد و مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
در پایان این نشست، از فعالیت و تلاش‌های ندا دخ، کارشناس فرهنگی دانشگاه به پاس حدود شش سال همکاری با اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تقدیر و علی نیساری به‌عنوان کارشناس هماهنگ‌کننده این اردوها در دانشگاه معرفی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی