[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

تیم دولت قابل اصلاح است، روزنامه شیراز نوین

معاون اول رئیس جمهور با انتقاد از کسانی که به دنبال تضعیف دولت در شرایط حساس کنونی هستند، گفت: امروز تضعیف دولت مترادف با تضعیف نظام و تضعیف نظام منجر به تضعیف امید مردم به آینده و نگرانی نسبت به افق‌های پیش روی جامعه می‌شود. این اتفاق خواست و برنامه اصلی دشمنان برای اجرایی کردن اقدامات خصمانه علیه جمهوری اسلامی ‌ایران است. وی با بیان اینکه همه برنامه‌ها و سیاست‌های دولت قابل اصلاح است و نخبگان کشور می‌توانند نظرات اصلاحی خود را به دولت ارائه دهند، افزود: تیم دولت نیز قابل اصلاح است و هرکس که فکر می‌کند نمی‌تواند در این دوران سخت در جهت حل مسائل مردم تلاش کند بهتر است مسئولیتش را به دیگری بسپارد. همه باید با انگیزه پای کار باشیم تا اداره کشور مختل نشود.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها گروه‌هایی را مأمور کرده‌اند تا با کشورهایی که تمایل به همکاری با ایران دارند مذاکره و آنها را از این کار بازدارند، خاطرنشان کرد: سفرای ایران نیز باید چنین برنامه‌هایی داشته باشند و با شرکت‌های خصوصی بین‌المللی ارتباط برقرار کنند و زمینه را برای همکاری فراهم آورند چرا که این بار اجماع جهانی به نفع ایران و علیه آمریکا است و آمریکا در انزوای بین‌المللی قرار دارد.
وی با اشاره به تصویب ایجاد ستاد مقابله با تحریم‌ها در شورای عالی امنیت ملی ‌گفت: مسئولیت این ستاد تهیه راهکارها و اقدامات مختلف برای مقابله با تحریم‌ها و عبور کشور از شرایط فعلی است. همه نخبگان و مسئولان کشور باید فکر کنند که عضو این ستاد هستند و نظرات و دیدگاه‌های خود را به این ستاد منتقل کنند.
وی خاطرنشان کرد: در ستاد مقابله با تحریم،‌ شورای هماهنگی قوای سه‌گانه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی راهکارها و سیاست‌های عبور از شرایط فعلی دنبال می‌شود، تصریح کرد: اگر همه مدیران کشور احساس کنند که در این جنگ اقتصادی باید برنده شویم و با تمام وجود به این موضوع باور داشته باشند در این مسیر موفق خواهیم شد.
معاون اول رئیس جمهور نقش سفرا و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی‌ ایران در خارج از کشور را در اداره شرایط فعلی کشور پراهمیت دانست و گفت: از نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور انتظار دارم که در این شرایط همراهی حداکثری با برنامه‌های اقتصادی دولت را داشته باشند.
وی افزود: مقام معظم رهبری پرچم‌دار اتحاد ملی در کشور هستند و به زودی شاهد خواهیم بود که اتحادی خوب در کشور به نمایش گذاشته می‌شود. وی همچنین با اشاره به نوسانات شدید نرخ ارز در روزهای اخیر، عامل اصلی این اتفاق را جنگ رسانه‌ای دانست و گفت: قیمت ارزی که در بازار سیاه اعلام می‌شود درصد بسیار اندکی از حجم مبادلات ارزی کشور است و کالاهای اساسی گروه یک و دو که شامل 85 درصد نیاز کشور است با ارز رسمی ‌و مصوب بانک مرکزی تأمین می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی