[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

خجسته: نتیجه پرونده بنیاد شهید به‌زودی اعلام می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان این‌که پرونده تخلفات بنیاد شهید در شعبه ویژه‌ای در دستگاه قضایی رسیدگی شده است، اظهار کرد: قرار است در آینده نزدیک نتیجه رسیدگی به این تخلفات اعلام شود؛ تخلفاتی که حاصل بررسی ۳۶پرونده و موضوع بانک دی است.
به گزارش ایسنا، امیر خجسته در حاشیه جلسه علنی روز سه‌شنبه در نشستی به توضیح اقدامات فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی پرداخت و گفت: این فراکسیون بدون رودربایستی شفاف و با دوری از مسائل جناحی و گروهی با فساد مبارزه می‌کند و بدون توجه به جایگاه افراد این کار را انجام می‌دهد.
وی بررسی تخلفات بنیاد شهید را یکی از کارهای این فراکسیون عنوان و اظهار کرد: علی‌رغم تمامی ‌هجمه‌ها علیه ما این کار را از دوره قبل در مجلس شورای اسلامی ‌شروع کردیم کار سنگین دو ساله‌ای که آن را با ۳۶پرونده به قوه قضاییه تحویل دادیم. بانک دی نیز با قریب به ۵۰۰۰ میلیارد دلار پول مشکوک‌الوصول پرونده‌اش را به قوه قضاییه با نامه رسمی‌ رئیس مجلس شورای اسلامی ‌به قوه قضاییه دادیم. در ابتدا این دستگاه بررسی‌های لازم را انجام نداد که بعد از مکاتبات مستمر پرونده بنیاد شهید در شعبه ویژه‌ای در حال رسیدگی است و نتیجه آن در آینده نزدیک اعلام می‌شود.
خجسته افزود: شرکت‌های بزرگی در بنیاد شهید مشکلات عدیده‌ای ایجاد کردند که این موارد نیز در دست بررسی است از جمله آن پروژه‌های سوهانک، الماس و آهاب است که در این پرونده‌ها نیز فراکسیون تحقیق و تفحص کرده و آن را به قوه قضاییه دادند و قول دادند در چند هفته آینده نتیجه تفحص و احکام جاری درباره پرونده بنیاد شهید جاری شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی