[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

زمینه پیشگیری از اعتیاد فراهم شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی استان باید زمینه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به خصوص اعتیاد را در جامعه فراهم کنند، گفت: آگاه‌سازی خانواده‌ها، تقویت و توسعه فعالیت‌های ورزشی در محلات و برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت از جمله زمینه‌های پیشگیری از اعتیاد است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر پس از ارائه گزارش اداره کل ورزش و جوانان با موضوع برنامه‌ریزی پیشگیری اولیه از مصرف مواد مخدر با رویکرد اجتماعی افزود: جوانان و نوجوانان آیندگان کشور محسوب می‌شوند و باید با برنامه‌ریزی‌های متعدد از آنها در برابر آسیب‌های اجتماعی صیانت و حفاظت کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی گفت: باید تمام ظرفیت‌ها و امکانات موجود را در اختیار سمن‌ها قرار دهیم و با حمایت از آنها در مقابله با آسیب‌ها گام برداریم.
مهندس تبادار با بیان اینکه باید کارکرد سازمان‌های مردم‌نهاد را باور داشته باشیم، افزود: اگر شرایط برای فعالیت این تشکل‌ها فراهم شود، قطعاً بهتر از دستگاه‌های اجرایی عمل خواهند کرد.
وی همچنین توجه و تقویت فعالیت‌های ورزشی را یکی از جنبه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی به خصوص اعتیاد دانست و تأکید کرد: توسعه فعالیت‌های ورزشی در مدارس، دانشگاه‌ها و محلات و ایجاد فضا برای یک فراغت سالم باید به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی