[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

توقف ورود سرمایه‌های جدید به بازار آتی سکه، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل بورس کالا گفت: ورود سرمایه‌های جدید به بازار آتی سکه متوقف شده، اما این بازار متوقف نیست و افرادی که فعال‌اند به فعالیت خود ادامه می‌دهند. حامد سلطانی‌نژاد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کد جدید به افراد متقاضی داده می‌شود، آموزش هم داده می‌شود اما این بازار در حالت فریز قرار می‌گیرد و افراد جدید نمی‌توانند موقعیت‌های جدید بگیرند و فعالیت بازار با همان افراد قبلی بازار ادامه پیدا می‌کند. تا وقتی تلاطمات بازار نقدی سکه به ثبات برسد، این بازار به این شکل به فعالیت خود ادامه می دهد.
وی ادامه داد: برای مدیریت ریسک فعالان بازار سکه و با توجه به اینکه بازار نقدی سکه تلاطم زیادی دارد، بورس آتی سکه این تصمیم را گرفته است و چون بورس آتی همواره جهت‌گیری‌اش از بازار نقد است، ما برای مدیریت بهتر ریسک فعالان محدودیت‌هایی را اعمال می کنیم.
مدیرعامل بورس کالا افزود: در مواقعی که نوسان در بازار نقدی زیاد است تصمیمات این‌چنینی گرفته می‌شود و در حال حاضر اجازه ورود سرمایه‌های جدید فعلاً به این بازار داده نمی‌شود.
سلطان‌نژاد گفت: وقتی بازار نقدی سکه یک ثبات نسبی را پیدا کند، قطعاً این بازار هم دوباره اجازه ورود سرمایه‌های جدید را خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه بازار آتی سکه یک بازار رسمی است افزود: این بازار به سمت منافع سرمایه‌گذاران حرکت می‌کند و هر کاستی هم که در این بازار باشد قابل نظارت است، ولی اگر این بازار فعالیت نکند خرید و فروش سکه به بازارهای دیگر در کوچه و خیابان و تاریک‌خانه‌ها کشیده می‌شود و قطعاً رصد این بازار بسیار سخت خواهد بود.
مدیرعامل بورس کالا گفت: برخی به این بازار حمله می‌کنند و این بازار رسمی را مقصر افزایش قیمت نشان می‌دهند، ولی تفکر آنها اشتباه است و این باعث می‌شود فعالیت‌ها به سمت بازارهای غیررسمی و زیرزمینی برود و این اصلاً مطلوب اقتصاد ما نیست.
سلطان‌نژاد افزود: همه فعالان اقتصادی باید توجه داشته باشند که این بازار را تقویت کنند، چون خرید و فروش در این بازار منحصر به فرد است و هیچ فشاری از طرف تقاضا به بازار وارد نمی‌شود؛ ولی اگر این بازار تعطیل شود فعالان این بازار به بازار غیررسمی کوچ می‌کنند و کنترل بازار از دست متولیان خارج می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی