[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

یک روستای شیراز با آبرسانی سیار خداحافظی می‌کند، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شیراز در بازدید از بخش ارژن این شهرستان گفت: طرح انتقال آب آشامیدنی از روستای سبوک تا روستای بگدانه دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد تا آب آشامیدنی مردم این روستا که هم‌اینک از طریق تانکر تأمین می‌شود، از شبکه لوله‌کشی در اختیار آنها قرار گیرد.
حیدر عالیشوندی شامگاه دوشنبه پس از بازدید از روستاهای بخش ارژن شهرستان شیراز در گفت و گو با ایرنا نیز گفت: طرح گازرسانی به 11 روستای این بخش نیز حداکثر تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد. 
فرماندار شیراز که به همراه معاونان خود و تعدادی از رؤسای اداره‌های شهرستان شیراز از برخی روستاهای بخش ارژن بازدید کرده و از نزدیک با مشکلات اهالی این منطقه آشنا شده بود، اظهار داشت: بحران بی‌آبی که اغلب شهرستان‌های استان فارس را دربرگرفته در روستاهای بخش ارژن نیز معیشت اهالی را تحت تأثیر قرار داده است.
عالیشوندی افزود: شغل بسیاری از اهالی بخش ارژن کشاورزی، دامداری و باغداری است که در اثر خشکسالی 11ساله و بیکاری متأثر از آن مردم روستاهای این منطقه به ناچار از این منطقه مهاجرت کرده‌اند.
وی ادامه داد: اهالی روستاهای بخش ارژن اکنون با مشکلات زیادی ازجمله نبود آب شرب و شوری آب کشاورزی مواجه‌اند و در حال حاضر بعضی از روستاهای این منطقه حدود یک ماه است که آب آشامیدنی ندارند.
عالیشوندی در ادامه این سفر از روستای بگدانه از توابع بخش ارژن نیز بازدید کرد و از نزدیک مشکلات مردم این روستا در زمینه قطعی کامل آب شرب لوله‌کشی مشاهده کرد.
فرماندار شیراز با اشاره به اینکه اکنون به وسیله تانکر به مردم این منطقه آبرسانی می‌شود،گفت: در این بازدید، اداره آبفا روستایی مکلف شد که طرح انتقال آب آشامیدنی از روستای سبوک تا روستای بگدانه را حداکثر تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری برساند تا مردم روستای بگدانه از نعمت آب شرب بهداشتی بهره‌مند شوند.
وی در ادامه این سفر از روستای فتح‌آباد علیا نیز بازدید کرد و درباره حل مشکلات مردم این روستا نیز اظهار داشت: براساس تعهدی که رئیس مخابرات شهرستان شیراز به اهالی این روستا داد مقرر شد که ظرف مدت حداکثر دوماه آینده ساکنان روستا از خط تلفن ثابت بهره‌مند شوند.
گازرسانی به 9 روستا بخش ارژن
رئیس شرکت گاز شهرستان شیراز نیز در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ایرنا،گفت: تاکنون عملیات گازرسانی به‌حدود 30 روستا در بخش ارژن انجام شده است.
عبدالعلی رحیمی ‌افزود: در حال حاضر نیز دو طرح گازرسانی در بخش ارژن با اعتباری افزون بر 110 میلیارد ریال در حال اجرا است که پیش‌بینی می‌شود تا دهه فجر امسال به طور کامل به بهره‌برداری برسد.
وی با اشاره به اینکه این دو طرح گازرسانی تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند، بیان کرد: پس از تکمیل عملیات اجرایی این طرح 9 روستای بنگر، کره بس، بنه زرد، بیستون، مختارآباد، تل کره‌ای، نجف‌آباد، ملک‌آباد و بیدقطار از توابع بخش ارژن از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.
وی ادامه داد: در قالب اجرای این طرح اگر موانع اجرایی گازرسانی به دو روستای کربلایی محمدعلی بنرود و مرادآباد نیز رفع شود به این مناطق نیز گاز انتقال داده می‌شود. بخش ارژن شهرستان شیراز واقع در فاصله 60 کیلومتری مرکز شهرستان دارای 78 نقطه سکونتگاهی در قالب دهستان‌های دشت ارژن با 11 روستا، دهستان قره چمن با 24 روستا و دهستان کوهمره سرخی با 31 روستا است که در مجموع افزون بر 30هزار نفر در این مناطق سکونت دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی