[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

کمبود نیرو چالش بزرگ سازمانی است، روزنامه شیراز نوین

پیمان کشاورز- گروه خبر:
 سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز پس از گذشت سه ماه و اداره امور با سمت سرپرستی، مدیر عامل خود را شناخت. محمدهادی قانع در ادامه روند جوانگرایی شهردار شیراز در حوزه مدیریت‌های مختلف این سازمان، پس از محمدمهدی یقطین که به‌طور موقت از اردیبهشت ماه سال جاری به عنوان سرپرست این سازمان تعیین شده بود، سکان ریاست آتش‌نشانان شیراز را برعهده گرفت.
قانع پیش از این رئیس برنامه‌ریزی و معاون آموزش سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز بوده و عناوینی همچون برترین امدادگر فارس و جوان برتر فارس را نیز در سابقه کاری خود به همراه دارد. رئیس جدید سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در آیین معارفه خود رویکرد پیش روی خود را مبتنی بر پیشگیری ذکر کرد و گفت: افتخار به انجام عملیات‌های بسیار در گذشته نباید مورد افتخار سازمان آتش‌نشانی باشد بلکه بایستی روندی را در پیش گرفت که با آموزش‌های فرهنگی و شهروندی میزان اتفاقات و حوادث و به‌طبع آن عملیات را کاهش دهیم. 
محمد‌هادی قانع فرارسیدن موعد بازنشستگی بخش عمده‌ای از نیروهای باتجربه این سازمان و کمبود نیروی متخصص را چالش پیش روی آتش‌نشانی شیراز ذکر کرد و گفت: برنامه 5 ساله‌ای برای برطرف کردن چالش‌های پیش رو و اعمال تغییرات مورد نظر تدوین شده که امیدوارم بتوانیم با پشتیبانی شهردار و معاون خدمات شهری شهرداری و اعضای شورای شهر این برنامه را به سرانجام مطلوبی برسانیم. وی با بیان این که هدف ما در گام نخست رضایت خداوند و سپس شهروندان عزیز شیرازی و همچنین تکریم پرسنل سازمان است گفت: بزرگترین سرمایه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز نیروهای انسانی توانمند، خلاق و ایثارگر است که عملیات نجات جان و مال شهروندان و برطرف کردن دغدغه‌های آنان را برعهده دارند. در این آیین معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز مدیران قبلی این سازمان همچنین سرپرست سه ماهه آن را افرادی خدوم و دلسوز ذکر کرد و گفت: علاقه‌ای به خروج آقای فرخ‌زاده نداشتیم اما با پایان یافتن دوره 5ساله مأموریت ایشان در شهرداری چاره‌ای جز انتخاب سرپرست موقت برای سازمان آتش‌نشانی نبود و در همین مدت نیز اتفاقت خوبی در سازمان افتاد. محمدرضا محمدحسن‌پور در سخنان خود نیروهای آتش‌نشان را افرادی خدوم و ایثارگر عنوان کرد که برای حفظ جان و مال مردم و همچنین حفظ محیط زیست فداکاری‌های بسیاری از خود نشان داده‌اند. وی خطاب به ریاست جدید سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: می‌بایست نسبت به توسعه فیزیکی و علمی ‌درون این سازمان تلاش بیشتری به خرج داد و طوری مدیریت و برخورد کنید که مدیریت شما به عنوان یک آتش‌نشان با مدیریت دوستانی که پیش از این در این سازمان بودند متفاوت باشد. وی همچنین خواستار استفاده از خرد جمعی و ظرفیت بالقوه‌ای که درسازمان آتش‌نشانی با حضور فرماندهان مجرب این سازمان وجود دارد، شد. سیروس پاک‌فطرت عضو شورای شهر نیز در این جلسه تصمیم اولیه در رابطه با ریاست سازمان آتش‌نشانی را مبنی بر استفاده از فردی از خارج از مجموعه آتش‌نشانان و شهرداری شیراز اعلام کرد و گفت: با تلاش و تأکیداتی که شد معاونت خدمات شهری شهرداری و شهردار شیراز نیز علاقمند به استفاده از فردی از درون سازمان بودند و تصمیم قبلی لغو و نسبت به انتخاب مدیری از میان آتش‌نشانان اقدام شد. پاک فطرت اهمیت و حساسیت ویژه کار آتش‌نشانی را یکی از دلایل این تصمیم عنوان کرد و افزود: به همین دلیل در این چند ماهه این سازمان با سرپرست اداره شد تا فرد مورد نظر از میان گزینه‌ها انتخاب شود که در نهایت تصمیم به حضور آقای قانع که از مدیران جوان و خوش‌آتیه هستند، گرفته شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی