[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

استاندار فارس: تنها راه ایجاد اشتغال را حمایت و تقویت تولید داخلی می‌دانم، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با تأکید بر اینکه همه باید برای تحقق شعار حمایت از تولید و کالای ایرانی تلاش کنیم، گفت: ارتباط بدون واسطه با تولیدکنندگان با هدف پیشبرد امور تولیدی همواره جزو برنامه‌های من بوده و در این زمینه گام‌هایی برداشته شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار روز سه‌شنبه در ادامه بازدید از واحدهای تولیدی استان با هدف رفع موانع تولید، از شرکت‌های تولیدی رونیکا پارس و شیراز دینا بازدید و دستورات لازم را برای رفع مشکلات این دو واحد تولیدی صادر کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس در گفت‌و‌گویی در حاشیه این بازدیدها با تأکید بر اینکه همه باید برای تحقق شعار حمایت از تولید و کالای ایرانی تلاش کنیم، گفت: ارتباط بدون واسطه با تولیدکنندگان با هدف پیشبرد امور تولیدی همواره جزء برنامه‌های من بوده و در این حوزه گام‌هایی برداشته شده است.
مهندس تبادار تأکید کرد: در شرایط حساس کنونی رفع موانع تولیدی و تکمیل زنجیره تولید و تلاش برای جذب سرمایه‌گذاران یک ضرورت است که همه مدیران استان باید برنامه و سیاست‌های خود را برای تحقق این ضرورت دنبال کنند.
وی با بیان اینکه برای تحقق شعار حمایت از تولید و کالای ایران باید در کنار اقدامات فرهنگی، موانع پیش روی تولید نیز برداشته شود، یادآور شد: رفع موانع تولید دغدغه اصلی من است و برای رفع این دغدغه هفته‌ای نیست که از واحدهای تولیدی و صنعتی استان بازدید نداشته باشم و برای رفع دغدغه‌ها تلاش نکنم. نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: هرچند با تلاش‌های صورت‌گرفته درجهت رفع موانع تولید و رونق بخشیدن به تولید، نرخ بیکاری از 10.8 در سال 1396 به 9.9 در سه ماهه نخست سال جاری رسیده است اما هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم که لازم است دستگاه‌های متولی بیش از پیش تلاش کنند. مهندس تبادار افزود: تنها راه ایجاد اشتغال حمایت و تقویت تولید داخلی است و باید بدانیم با اشتغال دولتی نمی‌توان نرخ بیکاری را کاهش داد لذا باید در این زمینه از توان بخش خصوصی بهره گرفت.
وی ادامه داد: حمایت از صنایع کوچک تأثیر زیادی در ایجاد اشتغال دارد که این موضوع در کنار توجه به صنایع بزرگ و مؤثر مورد توجه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی