[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

فرماندار شیراز: آموزش و پرورش شیراز نظارت درستی بر مدارس ندارد، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شیراز گفت: پول گرفتن اجباری از والدین با تهدید بر عدم ثبت نام دانش‌آموز کاری نادرست است که متأسفانه آموزش و پرورش هم نظارت درستی در این راستا ندارد. به گزارش خبرنگار مهر، حیدر عالیشوندی ظهر سه‌شنبه در شورای آموزش و پرورش شیراز افزود: اصل مشارکت در آموزش و پرورش قطعاً تعریف شده، اما متأسفانه اصل مطلب را گم کرده‌ایم و این مردم را عذاب می‌دهد. وی با بیان اینکه اتفاقی ناخوشایند است که از والدین به اجبار پول گرفته می‌شود یا تهدید به عدم ثبت نام می‌کنند اظهار داشت: دانش‌آموزان باید از امکانات خوبی برخوردار باشند و مردم در راستای تقویت این امکانات و تعمیر مدارس حمایت کنند. فرماندار شیراز گفت: رؤسای نواحی و آموزش و پرورش نظارت بر مدرسه را برداشته است و مدیر هر کاری که بخواهد انجام می‌دهد. عالیشوندی احیا و تشکیل انجمن اولیا و مربیان در مدرسه، راه‌اندازی شورای مدرسه و قانون‌مند کردن نحوه مشارکت مردمی ‌نه به اجبار را از اقدامات لازم در مدرسه عنوان کرد.
وی تصریح کرد: مدارس غیر دولتی رسالت خود را فراموش کردند و به هدف کسب سود این مدارس تشکیل می‌شود در صورتیکه هدف کمک به آموزش بوده و باید بررسی شود مدارس خصوصی چه حاصلی داشته است.
فرماندار شیراز گفت: در سال گذشته چند پروژه در شهر زرقان بوسیله خیرین مدرسه‌ساز افتتاح شد، امید است که شاهد مشارکت بیشتر خیرین در این رابطه باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی