[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رونق اقتصادی بر مدار ورزشگاه‌ها، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: توسعه و گسترش اماکن و فضاهای ورزشی را با هدف میزبانی مسابقات و رویدادهای مختلف ورزشی ملی و بین‌المللی دنبال می‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی، سه‌شنبه در حاشیه بازدید از پروژه ورزشگاه شش هزار نفری در حاشیه بزرگراه حسینی الهاشمی ‌در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: توسعه فضاهای ورزشی علاوه بر اینکه باعث تشویق و ترغیب مردم به‌ روی‌آوردن به ورزش و در نتیجه ایجاد نشاط و سلامتی در آنها می‌شود، از بعد توریستی و اقتصادی هم بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: بنابراین اهمیت و مزایای اقتصاد ورزشی می‌تواند در کنار مسائل اجتماعی یکی از جنبه‌های توجه به چنین اقداماتی باشد.
رحیمی‌ اظهار داشت: اگر بتوان با فراهم کردن فضاها و مکان‌هایی به مناسبت‌ها و بهانه‌های مختلف از جمله ورزشی یا هنری جاذب جمعیت بود قطعاً آن جمعیت می‌تواند به ایجاد رونق و تحرک اقتصادی کمک کند.
وی اضافه کرد: تمام هزینه‌هایی که در جریان چنین رویدادهایی از سوی مردم و شرکت‌کنندگان صرف خرید، رفت و آمدها و انجام بازی‌ها و تفریحات مختلف می‌شود همه رونق اقتصادی ایجاد خواهد کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اضافه کرد: برگزاری مسابقات بزرگ جهانی و همچنین مسابقاتی که در سطوح قاره‌ای برگزار می‌شود گردش مالی بسیار بالایی را ایجاد خواهد کرد که برای کشور برگزارکننده منافع بسیاری به دنبال خواهد داشت.
رحیمی ‌افزود: اگر ما نیز بتوانیم در کشور به عنوان کلانشهر پذیرای مسابقات مختلف ورزشی ملی و بین‌المللی باشیم قطعاً آن رویداد منافع شهر و شهروندان را به شکل مثبت تحت تأثیر قرار خواهد داد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، با اشاره به در دست ساخت بودن پروژه‌های ورزشی متعدد در نقاط مختلف استان از جمله مناطق محروم گفت: در هفته دولت امسال (دوم تا هشتم شهریور) شاهد بهره‌برداری از حدود 60 پروژه ورزشی در شهرها و روستاهای استان خواهیم بود.
رحیمی ‌اظهار داشت: قطعاً بهره‌برداری از این فضاهای ورزشی که سالن‌های تخصصی، استخر، مجموعه سوارکاری لپویی بخش زرقان شیراز و زمین‌های چمن مصنوعی فوتبال و مینی‌فوتبال را شامل می‌شود فرصت مناسبی برای علاقه‌مندان به ورزش ایجاد خواهد کرد تا فعالیت‌های ورزشی خود را به شکل حرفه‌ای یا عادی دنبال کنند.
وی میزان پیشرفت فیزیکی ورزشگاه 6 هزار نفری شیراز واقع در بولوار حسینی الهاشمی‌ را بیش از 50 درصد ذکر کرد و گفت: با پیگیری‌هایی که انجام شد این پروژه در سال 96 و ابتدای امسال از پیشرفت خوبی برخوردار شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس بیان کرد: هم‌اینک سازه‌های سکوی بتونی این پروژه ساخته شده، بخش‌هایی مانند رختکن‌ها، ساختمان‌های جانبی، تأسیسات و محوطه‌سازی سه هکتاری در حال اجراست و اجرای پوشش سقف هم به زودی آغاز می‌شود.
وی گفت: امسال حدود 17 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده که هفت میلیارد تومان آن مربوط به اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به فارس (اردیبهشت 87) است و 10 میلیارد تومان آن نیز از محل اعتبارات ملی وزارت ورزش و جوانان در نظر گرفته شده است.
رحیمی ‌اضافه کرد: در مجموع برای ساخت این این ورزشگاه بیش از 60میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی