[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

ما نباید مذاکره را رد کنیم و بگوییم بیخود کرده است ، روزنامه شیراز نوین

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایران نباید ابتدا به ساکن پیشنهاد مذاکره رئیس‌جمهوری آمریکا را رد کند. لازم است این موضوع با تأمل و در شورای عالی امنیت ملی مورد بحث قرار بگیرد
به گزارش «انتخاب»، «حجت‌السلام و السلمین علی‌اکبر ناطق نوری» درباره پیشنهاد رئیس‌جمهوری آمریکا برای مذاکره بدون پیش‌شرط با جمهوری اسلامی ‌ایران گفت: اصل قصه و چنین چیزی منفی نیست و پیش‌بینی هم می‌شد و می‌شود، نوع خلقیات آقای ترامپ هم همین است.
وی در گفت و گو با ایرنا، ادامه داد: ترامپ اول توپ‌های محکمی ‌را می‌زند و با توپ پر می‌آید، اگر مقابلش مرعوب شوند و جا بزنند، ادامه می‌دهد، ولی اگر ببیند آن‌طور نیست خیلی سریع نظرش عوض می‌شود و سناریوی بعدی را پیدا می‌کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: ابتدا به ساکن ما نباید مذاکره را رد کنیم و بگوییم بیخود کرده است؛ باید تأمل داشته باشیم و دستپاچه نشویم، ذوق‌زده هم نشویم که ترامپ از همین ذوق‌زدگی ممکن است سوءاستفاده کند، وی اضافه کرد: مسئولان ذیربط باید با تدبیر و درایت موضوع را رصد کنند. در شورای عالی امنیت ملی مورد بحث قرار بگیرد و نهایتاً با توجه به مؤخراتی که شاید داشته باشد ببینند چگونه عمل کنند.
ناطق نوری گفت: نباید همین‌طوری این پیشنهاد را رد کنیم که بگویند ایران به دنبال خشونت و جنگ است و متهم نشویم از این طرف هم ذوق‌زده نشویم باید به عنوان یک موضوع از طریق مسئولان ذیربط مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد و بعد تصمیم‌گیری شود.
ممکن است هدف سفر بن علوی میانجیگری باشد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سفر یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان به آمریکا و انتشار برخی اخبار درباره احتمال سفر وی به تهران در روز‌های آینده و اینکه آیا عمان برنامه‌ای برای میانجی‌گری بین دو طرف دارد، گفت: ممکن است این‌گونه باشد، چون عمان این سابقه را دارد، در برجام هم عمان پیشقدم بود.
ناطق نوری اظهار داشت: ممکن است سفر وزیر خارجه عمان به آمریکا و بعد ایران باشد، احتمال دارد با توجه به پیشینه‌ای که دارد به دنبال چنین برنامه‌ای باشد. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری مشترک به نخست وزیر ایتالیا گفت که آماده مذاکره بدون پیش‌شرط با مقامات جمهوری اسلامی ‌ایران است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی