[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

وزیر بهداشت: نگران کمبود دارویی نباشید ، روزنامه شیراز نوین

وزیر بهداشت به مردم اطمینان داد که با وجود تحریم‌ها، کمبود دارویی وجود ندارد و مردم نباید نگران باشند.
به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن‌ هاشمی روز گذشته در آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۵۰پروژه بهداشتی، درمانی به طور همزمان در استان زنجان اظهار کرد: از آغاز سفرهایم به زنجان بالغ بر ۶۰۰ پروژه در این استان با همت دولت و مجلس شورای اسلامی ‌و کارکنان علوم‌پزشکی اجرا و به بهره‌برداری رساندیم. وی با اشاره به اینکه سلامت برای افراد جامعه حکم نفس کشیدن را دارد، ادامه داد: امروز نیز ۵۰ پروژه در سراسر استان زنجان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و همزمان با سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهور پروژه‌هایی نیز آماده بهره‌برداری و افتتاح خواهد بود. وزیر بهداشت با اشاره به اینکه امید است با قدم‌های برداشته شده در جهت ارتقای سلامت، رضایت مردم جلب شود، خاطرنشان کرد: خیرین حوزه سلامت در استان زنجان در سطح ملی قابل افتخار هستند و می‌توان از این ظرفیت‌ها بهترین استفاده را برد.
هاشمی ‌اظهار کرد: در حوزه درمان و بهداشت در استان زنجان کارهای نیمه‌تمام مانده است. اگرچه مسئولیت این کارها به دست مسئولینی شایسته سپرده شده، اما باید این پروژه‌ها به اتمام برسد که از جمله این پروژه‌های نیمه‌تمام می‌توان به بیمارستان ۴۲۰ تختخوابی بیمارستان ولیعصر (عج) اشاره کرد. وزیر بهداشت افزود: باید زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را تقویت کنیم و از این ظرفیت بهره ببریم. استان زنجان استعداد سرمایه‌گذاری در این زمینه را دارد و معتقدیم که ژن خوب از نوع فرهیختگی برای رشد و بالندگی در استان زنجان وجود دارد. وی تصریح کرد: استان زنجان یکی از کلان‌مناطق ما است که باید تلاش شود تا همه رشته‌های تخصصی و فوق‌تخصصی را در دانشگاه داشته باشد و متأسفانه در این زمینه در برخی از رشته‌ها کمبود مشاهده می‌شود. با گسترش شهر و افزایش جمعیت هنوز باکمبود امکانات و تخت‌های درمانی در بیمارستان‌ها مواجه هستیم و همواره با همکاری و همدلی کارکنان این نقایص جبران می‌شود.
وی افزود: شرایط کنونی سخت‌تر از گذشته است و محرومان تحت فشار هستند و مطالبه می‌کنند و این وظیفه ما است تا تلاش کنیم، دلسردی و ناامیدی را از بین ببرند. وزیر بهداشت اظهار کرد: همه مشکلات را نباید گردن بیگانگان انداخت و باید به خودمان بیاییم و مشکلات را شناسایی و راه‌حل را پیدا کنیم. همچنین باید قدر داشته‌های‌مان را بدانیم و در عین حال تلاش کنیم تا زمینه‌های مثبت خود را تقویت کنیم. در همه کشور باید به نحوی عمل کنیم که کمترین نگرانی در مردم ایجاد نشود.‌ هاشمی ‌همچنین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شاخص‌های بهداشتی سالانه منتشر می‌شود و در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار می‌گیرد، افزود: کشور ما در مقایسه با کشورهایی که در منطقه با آنها سنجیده می‌شویم، از وضعیت خوبی در شاخص‌های بهداشتی برخوردار است. وی با بیان این که در پیشگیری از مرگ و میر مادران و نوزادان، کودکان زیر پنج سال، واکسیناسیون و شیوع دیابت در مجموع وضعیت خوبی داریم، اظهار کرد: علی‌رغم این امر باید تلاش شود شاخص‌ها بهبود یابد. وزیر بهداشت با اشاره به اینکه کمبود ما در مورد تجهیزات محدود است، گفت: وضع ما از نظر متوسط تجهیزاتی که مورد نیاز است با رعایت صرفه‌جویی مطلوب است. ‌هاشمی ‌با تأکید بر اینکه از لحاظ عدالت در دسترسی وضعیت خوبی نداریم، تصریح کرد: طی سال‌های اخیر توجه‌به مناطق محروم و مرزی و غیر از تهران در حوزه بهداشت و درمان افزایش یافته است که باید این سیاست ادامه یابد تا موضوع عدالت در دسترسی نیز حل شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی