[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

از علت ممانعت برای نامگذاری روزی به نام کوروش تا دلیل توقیف نکردن روزنامه قانون، روزنامه شیراز نوین

نایب کمیسیون فرهنگی مجلس از طرح ۵ سؤال در کمیسیون متبوعش از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌خبر داد.
اصغر مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست روز سه‌شنبه 9 مردادماه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ و معاونانش در این نشست، گفت: در جریان این نشست 4 نماینده 5 سؤال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌طرح کردند.
نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی‌ با بیان اینکه سؤال نخست مربوط به بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در مورد نامگذاری روزی به نام کوروش در تقویم کشور بود، افزود: وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی‌ درباره این سؤال توضیحاتی ارائه داد و عنوان کرد که مرجع تصمیم‌گیری در این باره شورای عالی امنیت ملی است که در حال حاضر نامه‌ای در این باره به رئیس‌جمهور ارائه کرده است و باید منتظر اعلام نظر رئیس‌جمهور باشیم.
وی ادامه داد: پس از توضیحات وزیر، پارسایی نماینده سؤال‌کننده دو هفته وقت تعیین کرد تا اعلام کند از سؤال خود منصرف شده یا سؤال مذکور به صحن علنی بیاید.
مسعودی افزود: نماینده سؤال‌کننده بعدی نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد بود که دو سؤال درباره پخش گسترده سامانه‌های ویدیویی (VOD) و در مورد عملکرد ضعیف و شائبه‌دار بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بود که در هر دو مورد پس‌از پاسخ‌‎های وزیر، پژمانفر خواهان ورود سؤالات خود به صحن علنی مجلس شد.
این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: نماینده سؤال‌کننده بعدی شهاب نادری نمانیده مردم اورامانات بود که درباره ضعف امور فرهنگی به ویژه در حوزه انتخابیه‌اش بود که پس از پاسخ‌های وزیر مقرر شد فرصتی 10روزه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ برای ارائه گزارشی جامع و اقدامات پیش رو بدهد تا نماینده سؤال‌کننده پس از این مدت اعلام کند از پاسخ وزیر قانع شده است یا خیر.
وی اضافه کرد: آخرین نماینده سؤال‌کننده از وزیر فرهنگ در نشست روز گذشته کمیسیون نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه بود که درخصوص عدم برخورد و مماشات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌با روزنامه قانون با وجود توهین‌ها و بی‌قانونی‌های مکرر به ویژه درخصوص قومیت‌های مختلف کشور مطرح کرد.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: پس از توضیحات وزیر در پاسخ به این سؤال و بیان اینکه محدودیت‌های بسیاری از سوی شورای نظارت بر مطبوعات علیه این روزنامه به کار گرفته شده تا جایی که نسخه چاپی این روزنامه مدت زیادی متوقف و در حال حاضر هم فقط 200 تیراژ از آن به صورت محدود چاپ می‌شود، قاضی‌پور نماینده سؤال‌کننده اعلام کرد مدت یک ماه برای انجام یک راهکار برای نظارت و برخورد جدی‎تر با این روزنامه در نظر گرفته شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی