[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

آیت‌الله جوادی آملی: مردم را با فشار ساکت کردن نتیجه تلخ دارد ، روزنامه شیراز نوین

حضرت آیت‌الله العظمی ‌جوادی آملی در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی‌ شرق استان تهران (۳۱/۴/۱۳۹۷) ابراز داشت: اولین وظیفه نیروی انتظامی این است که کشور را امن کند، نه امنیتی؛ عنایت ما باید به امن کردن کشور باشد؛ کشوری امن است که اکثریت قاطع مردم آن نه بیراهه بروند و نه راه کسی را ببندند.
وی تأکید کرد: مردم را با فشار ساکت کردن نتیجه تلخ دارد لذا باید با نشاط مردم را ساکن، نه ساکت کرد. ما باید بین سکوت و سکون فرق بگذاریم. آن سکینت است که پشتوانه ملت است و ما باید آن را در جامعه ایجاد کنیم.
آیت‌الله جوادی آملی تصریح کرد: در قرآن کریم ذات اقدس الهی فرمود هرگز خدا شما را تنها نمی‌گذارد، برای اینکه شما مجاهدت کردید، برای اینکه شما کار کردید، ملت بیکار را خدا رها می‌کند ملتی را که کار کرد خدا فرمود من شما را رها نمی‌کنم. وی همچنین ادامه داد: در این بخش‌های قرآن کریم، ذات اقدس الهی فرمود سستی به خود راه ندهید:-لاَ تَهِنُوا-، سپس می‌فرماید -وَ تَدْعُوا إِلَی السَّلْمِ-، این -تَدْعُوا- مجزوم به همان لای ناهیه است؛ یعنی پیشنهاد سازش ندهید، چرا؟ برای اینکه -وَ أَنتُمُ الأعْلَوْنَ-، دست شما بالاست، چرا دست شما بالاست؟ بخش چهارم این است که -وَ اللَّهُ مَعَکُمْ-، وقتی خدا با یک ملتی باشد آن ملت قطعاً پیروز است. بخش پنجم آیه تبیین می‌کند چرا خدا با شماست و با دیگری نیست؟ برای اینکه شما شهید و جانباز و آزاده دادید؛ -وَ لَن یتِرَکُمْ أَعْمَالَکُمْ- اینها سرمایه ما هستند. آیت‌الله العظمی‌ جوادی آملی با تقدیر از نیروی انتظامی‌ در مبارزه با جرایم اقتصادی و در نتیجه امن کردن جامعه، اذعان داشت: ما خوشحال هستیم که نیروی پربرکت ناجا، مفاسد اقتصادی را کشف می‌کند که کشور را از لرزه به در می‌آورد، و به این وسیله بازار که ملتهب هست و امنیتی، امن می‌شود و ما می‌خواهیم همیشه این طور باشد. ما وظیفه‌مان این است قدردانی کنیم.
وی تأکید کرد: شما باید چپاولگرها را شناسایی کنید و قبل از اینکه آنها شروع به کار کنند شما عزیزان توطئه آنها را خنثی کنید، نه اینکه تنها کشف جرم کنید بلکه باید دفع جرم کنید. در حقیقت باید جُرم را جلوگیری کنیم نه اینکه تنها جرم واقع‌شده را کشف کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی