[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

تساوی ذوب‌آهن و وریا در شب شکست سنگین دایی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران عصر پنجشنبه با برگزاری 4دیدار آغاز شد و دیشب با برگزاری 4دیدار دیگر به پایان رسید. در بازی‌های پنجشنبه 12گل به ثمر رسید که میانگین سه گل در هر بازی را نشان می‌دهد. این در حالی‌ست که در 8بازی هفته نخست رقابت‌ها فقط 10گل به ثمر رسید و میانگین بسیار بسیار ضعیف 25/1گل در هر دیدار را رقم زد!
در مهم‌ترین بازی عصر پنجشنبه، تیم استقلال تهران میهمان ذوب‌آهن اصفهان بود. استقلال که در هفته نخست در زمین خود با تساوی بدون گل مقابل پیکان متوقف شده بود، به مصاف ذوب‌آهنی رفت که در گام اول یک پیروزی شیرین خارج از خانه را در برابر نساجی به دست آورده بود.
بازی بسیار جذاب فولادشهر، در پایان برنده نداشت و دو تیم با تساوی دو، دو به کار خود پایان دادند. استقلال نیمه اول را از حریفش بهتر شروع کرد و در همان دقایق ابتدایی، روح‌الله باقری می‌توانست دروازه ذوب‌آهن را باز کند، اما سوپرسیو مظاهری این اجازه را به آبی‌ها نداد. با گذشت 10دقیقه از بازی، این ذوب‌آهن بود که بر بازی مسلط شد و اگر دو سیو مهدی رحمتی نبود، دروازه آبی‌ها زودتر باز می‌شد.
اما در دقیقه 24 بازی، رضا حبیب‌نژاد دروازه استقلال را باز کرد، گلی که به دلیل برخورد پای وریا غفوری به صورت او باعث شد این بازیکن جوان نتواند به بازی ادامه بدهد.
در ادامه بازی، استقلالی‌ها جلو آمدند و در دقیقه 43 موفق شدند گل خورده را جبران کنند؛ اما در کمتر از 2دقیقه اشتباه مهدی رحمتی در مهار توپ باعث شد هرناندز دروازه استقلال را باز کند.
استقلال برای اینکه از اولین شکست خانگی فرار کند، باید در نیمه دوم آرایش تهاجمی‌تر به خود بگیرد، اما مشکل این تیم نبود بازیکن تعویضی است که باعث شده دست شفر برای ایجاد تغییر بسته باشد.
استقلال نیمه دوم را به مراتب بهتر از حریف خود آغاز کرد و در 15دقیقه ابتدایی، فشار زیادی روی دروازه ذوب‌آهن ایجاد کرد و توانست دقیقه 55 توسط غفوری دروازه مظاهری را باز کند.
بعد از این گل، هر دو تیم فرصت‌هایی برای گل‌زنی داشتند اما موقعیت‌های استقلال پرتعداد و خطرناک‌تر بود، اما آبی‌ها نتوانستند از این موقعیت‌ها استفاده کنند. در نیمه دوم وحید محمدزاده و محمد دانشگر از هر دو تیم اخراج شدند تا این مسابقه پرگل و جذاب، حاشیه‌های زیادی نیز داشته باشد.
بدین ترتیب، استقلال با کسب دو امتیاز از دو مسابقه، پیش از بازی‌های دیشب در رتبه هشتم قرار گرفت و ذوب‌آهن موقتاً به رتبه دوم جدول رسید. اما رتبه اول به چه تیمی اختصاص یافت؟
پیکان مجید جلالی موفق شد یک پیروزی فوق‌العاده به دست بیاورد. آن‌ها در زمین خود میزبان سایپا بودند. سایپای دایی که در بازی نخست با سه گل سپیدرود رشت را درهم کوبیده بود، در استادیوم شهدای شهر قدس حرفی برای گفتن نداشت. نیمه اول دیدار دو‌ تیم پیکان و سایپا آرام و بدون ایجاد موقعیت گل‌زنی دنبال شد و فقط شاهد چند صحنه خطرناک روی دروازه‌ها بودیم که سهم شاگردان علی دایی، بیشتر از شاگردان مجید جلالی بود. با این حال، به جرأت می‌توان گفت آبی‌پوشان پیکان در ثانیه‌های پایانی نیمه اول روی دومین موقعیت خود به گل رسیدند تا با پیروزی به رختکن بروند.
پیکان در نیمه دوم بازی را هوشمندانه آغاز کرد و با تجمع در زمین خودی، اجازه ایجاد فضا به مهاجمان سایپا به خصوص مهدی ترابی را نداد. آزادی پیکانی‌ها در حمله سبب شد آنها چند موقعیت گل‌زنی در ضدحملات ایجاد کنند و در نهایت نیز دو گل دیگر روی همین حربه زدند تا یک پیروزی شیرین نصیب آنها شود.
از نبرد خودروسازان که بگذریم، به نبرد جنوبی‌ها می‌رسیم. دو تیم پارس جنوبی جم و نفت مسجدسلیمان در نخستین بازی هفته در شهر جم به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان، تیم میزبان با دو گل حریف تازه لیگ برتری شده خود را شکست داد و شکست هفته قبل خود برابر فولاد خوزستان را جبران کرد. شاگردان تارتار مقابل نفت مسجدسلیمان نمایش بهتری ارائه کردند و مثل نیم‌فصل اول سال قبل که عملکرد درخشانی در بازی‌های خانگی داشتند، این بار هم در جم و در حضور تماشاگران خودی با گل‌های عماد میرجوان (22) و ابراهیم صالحی (70) موفق شدند برابر مسجدسلیمانی‌ها به برتری 2 بر صفر برسند و نخستین برد فصل را کسب کنند. شاگردان ویسی نیز با وجود کسب تساوی در نخستین بازی فصل، امشب عملکرد چندان خوبی برابر پارس جنوبی نداشتند و دست خالی زمین را ترک کردند.
اما در یکی از اتفاقات جالب و نادر تاریخ لیگ برتر، تیمی که در زمین خود و تا دقیقه 92 با یک گل از میهمان 10نفره خود پیش بود، در پایان بازی را واگذار کرد! تیم استقلال خوزستان با گل وحید خشتان از پدیده مشهد پیش افتاده بود. در ادامه، هر دو تیم با یک اخراجی به کار خود ادامه دادند تا بازی به وقت‌های اضافه نیمه دوم کشیده شود. در آن زمان بود که پدیده دست به کار شد و دو گل پیاپی توسط امین قاسمی‌نژاد و یونس شاکری به ثمر رساند و شکست ناعادلانه خود در بازی هفته نخست مقابل پرسپولیس را جبران کرد.
دیشب همچنین تیم‌های پرسپولیس و فولاد در ورزشگاه آزادی، تراکتورسازی و نساجی در تبریز، سپیدرود و سپاهان در رشت و صنعت نفت و گسترش فولاد در آبادان به مصاف یکدیگر رفتند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی