[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

اولین سمینار تخصصی کارآفرینی فرهنگی در شیراز برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

جهاد دانشگاهی استان فارس میزبان اولین سمینار تخصصی کارآفرینی فرهنگی در فارس بود.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، در ابتدا معاون آموزشی جهاد دانشگاهی فارس ضمن خیرمقدم به مدعوین گفت: با توجه به اجرای نقشه جامع علمی کشور و مأموریت جهاد دانشگاهی در توسعه آموزش‌های تخصصی و با هدف ایجاد تعاملات فرهنگی بیشتر با فرهنگ‌وران و ارتقای کیفیت فعالیت‌های فرهنگی در استان، از این رو جهاد دانشگاهی فارس با استفاده از علوم نوین و اساتید برجسته و تعامل با دستگاه‌ها و مدیران تشکلات فرهنگی، اقدام به برگزاری اولین سمینار و دوره کارآفرینی فرهنگی نموده است.
محمدرضا غلام‌پورگفت: هدف از برگزاری دوره کارآفرینی فرهنگی، تربیت نیروی انسانی متخصص در فعالیت‌های کارآفرینانه فرهنگی، ایجاد شبکه نوآوری فرهنگی، تجاری‌سازی دستاوردهای مرتبط، توسعه کسب و کارهای مبتنی بر فن‌آوری‌های فرهنگی و ایجاد نشاط اجتماعی ضمن موفقیت فعالان فرهنگی عنوان کرد.
وی افزود: با نظر به نیاز کنونی جامعه ما به دنبال تعاملات گسترده با مراکز علمی فرهنگی و برگزاری دوره‌های کاملاً کاربردی با علوم روز جهان هستیم. امروز در جهان شاهد آنیم که کشورهایی که اهتمام ویژه‌ای به آموزش و تعاملات فرهنگی دارند از موفقیت بیشتری برخوردارند. از این رو و با توجه به ارائه طرح این دوره از طرف تشکل فرهنگی صالحان که از سازمان‌های مردم‌نهاد موفق کشور است، جهاد دانشگاهی با رویکرد باز آماده دریافت طرح‌های نوین و کاربردی از علاقه‌مندان است.
غلام‌پور ادامه داد: دوره کارآفرینی فرهنگی در 50ساعت علمی و عملی و با استفاده از اساتید برتر کشور و سرفصل‌های نوین آموزشی تدوین گردیده که در مهرماه سال جاری توسط جهاد دانشگاهی فارس برگزار می‌گردد. لذا علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به جهاد دانشگاهی فارس در این دوره ثبت‌نام نمایند.
مؤسس تشکل فرهنگی صالحان هم ضمن تشریح دوره کارآفرینی فرهنگی گفت: در جشنواره ملی نوآوری‌های فرهنگی دانشجویان کشور که توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در سال 94 به صورت سراسری و با حضور 400تشکل و اثر فرهنگی برگزار شد، ما ضمن کسب رتبه اول بخش فعالیت‌های کارآفرینانه فرهنگی در کشور شروع به انجام تحقیقات گسترده و برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره تخصصی نمودیم که در سال جاری توانستیم طرح اولین دوره کارآفرینی فرهنگی را در استان به جهاد دانشگاهی ارائه کرده که با استقبال جهاد دانشگاهی استان از این پیشنهاد طرح مدون و اجرایی گردید.
امین صالحی ادامه داد: موفقیت در برنامه‌های فرهنگی مانند دیگر فعالیت‌ها اصولی دارد که هر کس این اصول را رعایت کند، به طور حتم موفق خواهد شد. تدوین طرح کسب و کار فرهنگی، شناخت و تأمین منابع و حامی، برآورد نقاط قوت و ضعف هر فعالیت از مباحث مهم این دوره کارآفرینی فرهنگی است.
رئیس سازمان اشتغال و تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی فارس و مدرس برتر دوره‌های کارآفرینی کشور هم ضمن تعریف کارآفرینی و بیان نقاط اشتراک و تمایز کارآفرینی صنعتی با کارآفرینی فرهنگی در این سمینار بیان داشت: کار در حوزه فعالیت‌های کارآفرینانه فرهنگی بسیار وسیع و پرمخاطب است؛ از این رو باید با دقت بیشتر و به صورت علمی و تخصصی به این مباحث پرداخت تا دستاوردهای این فعالیت‌ها اثربخش‌تر و ماندگارتر شوند.
علی‌اکبر زاهدیان‌نژاد گفت: نوآوری و داشتن طرح مشخص کسب و کار فرهنگی، از شاخصه‌های فعالیت‌های کارآفرینانه فرهنگی است که با اعمال مباحث علمی در این فعالیت‌ها قابلیت تعمیم و گسترش آنان در ادوار و مکان‌های مختلف امکان پذیر می‌شود.
در پایان با انجام تست عملی رغبت‌سنجی شغلی در مباحث فرهنگی از حضار، بخشی از این مباحث به صورت عملی اجرا گردید.
گفتنی است این سمینار در روز چهارشنبه دهم مردادماه به همت جهاد دانشگاهی فارس و همکاری انجمن فرهنگی صالحان با حضور مدیران تشکل‌های فرهنگی هنری مذهبی ورزشی و حمایت معنوی ادارات کل ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعاون کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، مجتمع دیجیتال فارس در مجتمع جهاد دانشگاهی برگزار گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی