[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

موفق در عرصه احداث زیرساخت ورزشی، روزنامه شیراز نوین

مروری بر فعالیت ۴ماهه اداره کل ورزش و جوانان استان فارس

موفق در عرصه احداث زیرساخت ورزشی

 

شیرازنوین: در آخرین روزهای خردادماه سال ۱۳۹۴ حیدرعلی کامیاب ریاست اداره کل ورزش و جوانان استان فارس را بر عهده گرفت. او در سه سال گذشته توانست خود را به عنوان یکی از مدیران موفق در عرصه احداث زیرساخت‌ها و اماکن ورزشی به اثبات رسانده و نمره قبولی دریافت کند. کامیاب در آغاز سومین سال فعالیت خود در این سِمت، روند روبه‌رشد فارس در کلنگ‌زنی و افتتاح پروژه‌های ورزشی را ادامه داد و همچنین از ایجاد اماکن بیشتر در سال جاری و سال آینده خبر داد.
در شماره امروز مروری خواهیم داشت بر عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان در ۴ماه نخست سال ۱۳۹۷ و همچنین برخی صحبت‌های ریاست و سایر مسئولان این اداره در این بازه زمانی.

 

بهره‌برداری از پنج طرح ورزشی در شهرستان رستم

در آستانه حلول سال 97 و با حضور مسئولان استانی و محلی، 5زمین چمن مصنوعی در شهرستان رستم افتتاح و به بهره‌برداری رسید. این پروژه‌های ورزشی در روستاهای دشتک، تل سفید منگودرز، دهنوی سادات، حسین‌آباد و پهون از توابع شهرستان رستم با اعتباری بالغ بر 10میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت نفت و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان فارس احداث گردیده است.
در آیین بهره‌برداری از این پروژه‌های ورزشی که سه‌شنبه 29اسفندماه 96 برگزار شد، مسعود گودرزی نماینده مردم شهرستان‌های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، سید اسلام موسوی معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل، حسینی فرماندار رستم، حجت‌السلام و المسلمین خرسندی امام جمعه رستم، بخشداران، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، رئیس و کارکنان اداره ورزش و جوانان شهرستان رستم و مردم علاقه‌مند به ورزش و مسئولان هیئت‌های ورزشی حضور داشتند.
در این مراسم، گودرزی نماینده مردم شهرستان‌های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با قدرانی از مدیرکل ورزش و جوانان فارس، بر لزوم توجه به اهمیت ورزش و زیرساخت‌های آن تأکید نمود و ابراز امیدواری کرد دولت و همه دست‌اندرکاران، بیش از پیش در جهت توسعه و گسترش ورزش در بین اقشار مختلف جامعه تلاش کنند.
موسوی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره ورزش و جوانان فارس هم در سخنان کوتاهی گفت: اداره کل ورزش و جوانان فارس به عنوان متولی توسعه نشاط و شادابی و سلامت در نقاط مختلف استان، وظیفه خود می‌داند در این راستا گام‌های مؤثری بردارد و خوشبختانه در سه سال گذشته، اقدامات تأثیرگذاری در این زمینه برداشته و امیدواریم با حمایت سایر مسئولان، در سال جدید بتوانیم موفق‌تر عمل کنیم.

 

افتتاح و کلنگ‌زنی دو پروژه ورزشی در لارستان

با حضور مدیرکل ورزش و جوانان فارس و مسئولان محلی، دو پروژه ورزشی در منطقه لارستان افتتاح و کلنگ آغاز عملیات اجرایی یکی از این پروژه‌ها آغاز شد. 
در ادامه خدمات دولت تدبیر و امید و با حضور حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان فارس، حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، امام جمعه بیرم و بنارویه، خداکرم کریمی معاون عمرانی اداره کل، مهدی کوکبی رئیس بازرسی اداره کل، رئیس و اعضای شورای شهر بخش بیرم و بنارویه، مسئولان محلی و تنی چند از رؤسای هیئت‌های ورزشی، ظهر روز دوشنبه ۲٠فروردین ماه پروژه زمین چمن مصنوعی در بخش بنارویه از توابع شهرستان لارستان افتتاح و بهره‌برداری شد. همچنین، عملیات اجرایی احداث زمین چمن مصنوعی در بخش بیرم این شهرستان آغاز شد.
پروژه ورزشی زمین چمن مصنوعی در بخش بنارویه در زمینی به مساحت ۱۲٠٠متر مربع و با اعتباری بالغ بر 2میلیارد ریال، از محل اعتبارات استانی احداث گردیده است.
همچنین در حاشیه افتتاح این طرح ورزشی، کلنگ احداث و راه‌اندازی پروژه سیستم نور و روشنایی زمین چمن طبیعی ورزشگاه شهدای بنارویه از توابع شهرستان لارستان، با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال به زمین زده شد. بر اساس این گزارش و با حضور مسئولان، در مراسم دیگری کلنگ احداث زمین چمن مصنوعی ورزشگاه شهدای بیرم از توابع شهرستان لارستان به زمین زده شد.
این پروژه ورزشی در زمینی به مساحت ۱٠هزار متر مربع شامل چمن مصنوعی، پیست دوومیدانی، رختکن، سرویس‌های بهداشتی و فنس‌کشی، با اعتباری بالغ بر ۲٠میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی احداث می‌شود.

 

بهره‌برداری از خوابگاه و سرای ورزشکاران در خنج 

در آیینی و با حضور مدیرکل ورزش و جوانان فارس و مسئولان محلی، خوابگاه و سرای ورزشکاران شهرستان خنج افتتاح و بهره‌برداری شد.
در ادامه خدمات دولت تدبیر و امید و با حضور حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان فارس، مختار عباسی فرماندار خنج، حجت‌السلام شیخ ابونجمی امام جمعه خنج، خداکرم کریمی معاون عمرانی اداره کل، مهدی کوکبی رئیس بازرسی اداره کل ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و تنی چند از مسئولان محلی و رؤسای هیئت‌های ورزشی، صبح روز دوشنبه ۲٠فروردین ماه خوابگاه و سرای ورزشکاران در مجموعه ورزشی خاتم‌الانبیا شهرستان خنج افتتاح و بهره‌برداری شد.
این پروژه ورزشی در زمینی به مساحت ۷۵٠متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۷٠٠میلیون تومان از محل اعتبارات استانی احداث گردیده است که ظرفیت پذیرش یکصد نفر را دارا است.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در حاشیه افتتاح این پروژه ورزشی گفت: خوابگاه ورزشکاران یکی از نیاز‌های اساسی هر شهرستان است که به حول و قوه الهی، تاکنون و در این چهار سال گذشته بیشتر شهرستان‌های استان صاحب خوابگاه ورزشکاران شده‌اند و امروز هم در ادامه خدمات دولت، این پروژه در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد. از این به بعد، شهرستان خنج برای میزبانی مسابقات استانی و حتی کشوری مشکلی به لحاظ اسکان ورزشکاران نخواهد داشت.
گفتنی است مدیرکل ورزش و جوانان فارس و هیئت همراه در ادامه سفر خود به شهرستان خنج، از امکانات و تأسیسات ورزشی و پروژه‌های در حال احداث این شهرستان بازدید کردند.

 

آغاز ساخت 2طرح ورزشی در جهرم 

ساخت 2سالن ورزشی ویژه‌ رشته‌‌های بوکس و ژیمناستیک، در شهرستان جهرم در محل مجموعه ورزشی شهید فرجام این شهرستان آغاز شد. 
محمد رضایی کوچی نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: این دو پروژه به متراژ 480مترمربع از محل اعتبارات راه و شهرسازی کلنگ‌‌زنی شد که در شش ماه اول سال 1397 به بهره‌‌برداری خواهند رسید. 
وی بیان کرد: اعتبار این دو سالن ورزشی به میزان یک میلیارد و پانصد میلیون تومان از محل اعتبارات وزارت راه در طرح بازآفرینی شهری بافت ناکارآمد میانی و ‌سکونتگاهی غیررسمی شهرستان جهرم تأمین شده است. 
شهرستان جهرم در 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
همایش تجلیل از برترین‌های ورزش جهرم 
همایش تجلیل از برترین‌های ورزش شهرستان جهرم با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس، فرماندار و سایر مسئولان استان و شهرستان، صبح پنجشنبه 16فروردین ماه در مجتمع تفریحی پردیس این شهرستان برگزار شد. 
این مراسم با گردهمایی 110تن از مسئولان هیئت‌های ورزشی، دبیران سازمان‌های مردم‌نهاد و مسئولان ادارات و نهادهای دولتی، با شکوه خاصی برگزار و علاوه بر تجلیل از ورزشکاران و مقام‌آوران، تصمیماتی نیز در خصوص پیشبرد اهداف ورزشی شهرستان اتخاذ شد. 
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در این مراسم با بیان اینکه به طور متوسط ماهانه 30 تا 40هزار متر مربع اماکن ورزشی در استان افتتاح می‌شود گفت: در طول برنامه پنجم توسعه، کل اعتبارات عمرانی حوزه ورزش شهرستان جهرم 10میلیارد تومان بود که در سال 96 به 7میلیارد تومان رسید و در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود در سال 97 اعتبارات عمرانی حوزه ورزش این شهرستان به 10میلیارد تومان برسد.کامیاب افزود: مسئولان شهرستان جهرم به حوزه ورزش نگاه ویژه‌ای دارند و موضوع عدالت‌محوری در حوزه ورزشی این شهرستان به خوبی شکل گرفته است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی