[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

اخبار ورزشی خرداد، روزنامه شیراز نوین

مشارکت 34هزار نفری جوانان فارس در اجرای برنامه‌های هفته جوان 97
ارتقای سطح مشارکت جوانان و اجرای برنامه‌های نشاط‌آفرین، امیدبخش و جذاب، اصلی‌ترین رویکرد اداره کل ورزش و جوانان در اجرای برنامه‌های هفته جوان استان بود که توانستیم با جذب مشارکت بیش از 11هزار نفر از جوانان در مرکز فارس و 23هزار نفر در شهرستان‌ها، پرنشاط‌ترین برنامه‌های فرهنگی را ارائه کنیم.
معاون فرهنگی و امور جوانان در جمع سازمان‌های مردم‌نهاد تازه‌تأسیس فارس، به مشارکت 34هزار نفری جوانان در اجرای برنامه‌های شاخص فارس اشاره کرد و افزود:
هفته جوان برای اداره کل ورزش و جوانان فارس، فرصت ارزیابی برنامه‌های سال 96 و برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری امور ویژه جوانان برای سال 97 بود و توانستیم ضمن پایش کمی و کیفی سال 96 و اجرای 100برنامه شاخص و فراگیر در اردیبهشت ماه 97، پس از برگزاری نشست‌های مدیریتی متعدد در آغاز سال 97 خط‌مشی عمومی اداره کل ورزش و جوانان فارس را بر اساس داده‌های فراهم شده از ارزیابی عملکرد شهرستان‌ها توسط تیم کارشناسان معاونت فرهنگی و امور جوانان در تمامی حوزه‌های فرهنگی و امور جوانان تعیین کنیم.

 

بررسی مشکلات ورزش و جوانان فیروزآباد
با حضور مدیرکل ورزش و جوانان فارس و در جلسه‌ای، مسائل و مشکلات ورزش و جوانان شهرستان فیروزآباد بررسی شد.
در جلسه‌ای که با حضور حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان فارس، سردار کرم‌پور نماینده شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی، علوی فرماندار و تنی چند از مدیران و مسئولان هیئت‌های ورزشی در فرمانداری فیروزآباد برگزار شد، در خصوص توسعه ورزش و جوانان این شهرستان بحث و تبادل نظر شد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در این جلسه، در گزارشی اقدامات انجام گرفته در طول سه سال گذشته در حوزه ورزش و جوانان این شهرستان را ارائه کرد و برنامه‌های سال جاری که قرار است در این شهرستان اجرایی شود را نیز تشریح نمود.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار فیروزآباد هم در این جلسه، در گزارشی نیازهای ورزش و جوانان این شهرستان را عنوان نمود و در جهت سرعت بخشیدن و تحقق آن تصمیماتی اتخاذ شد.

 

دیدار با خانواده شهیدان فرصتیان
هم‌زمان با سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر، مدیرکل ورزش و جوانان فارس با خانواده شهیدان فرصتیان دیدار کرد.
هم‌زمان با سوم خردادماه سالروز آزاد سازی خرمشهر حیدرعلی کامیاب کلانتری مدیرکل ورزش و جوانان فارس به همراه اردشیر حسن‌زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز، خبیری معاون فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان شیراز، سیدحسین پرور دبیر بسیج ورزشکاران استان، مجید اسماعیلی مدیر حراست و مسئول امور ایثارگران اداره کل، کاووس عباسی رئیس هیئت فوتبال شیراز و محمدرضا صلواتی مدیر روابط عمومی اداره کل و کارشناسان روابط عمومی، با حضور در منزل شهیدان فرصتیان با خانواده این شهیدان بزرگوار دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار، مدیرکل ورزش و جوانان فارس با ارج نهادن به مقام شامخ شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و گرامیداشت سوم خردادماه سالروز آزادی خرمشهر، خاطرنشان کرد: وظیفه خود می‌دانیم به عنوان اولویت، از خانواده‌های معزز شهدای ورزشکار سرکشی کنیم و برای ادامه خدمت، از این خانواده‌های صبور و بااستقامت انرژی بگیریم.
وی گفت: مادران شهدا بااستقامت و صبور هستند و مثل کوه پشت این نظام ایستاده‌اند. دلجویی از این عزیزان و بهره‌مندی از روحیه مضاعف، در برنامه‌های ماست.

 

بهره‌برداری از زمین چمن مصنوعی فراشبند
در مراسمی با حضور مسئولان، زمین چمن مصنوعی شهرستان فراشبند افتتاح و بهره‌برداری شد. در این آیین که هم‌زمان با سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر و با حضور حیدرعلی کامیاب، مدیرکل ورزش و جوانان فارس، سردار کرم‌پور نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین، فرماندار و امام‌جمعه فراشبند، تنی چند از مدیران و مسئولان ادارات و دستگاه‌های اجرایی و هیئت‌های ورزشی و علاقه‌مندان به ورزش در مجموعه ورزشی این شهرستان برگزار شد، زمین چمن مصنوعی که با اعتباری بالغ بر 5/2میلیارد تومان احداث گردیده است افتتاح و بهره‌برداری شد.
در این مراسم مدیرکل ورزش و جوانان فارس، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام‌جمعه فراشبند بر لزوم توجه به سلامت جامعه از طریق ورزش و نشاط و شادابی تأکید کردند و ابراز امیدواری کردند همه مسئولان، تمام تلاش خود را برای تحقق این امر مهم به کار گیرند.
بر اساس این گزارش، در حاشیه افتتاح زمین چمن مصنوعی در مجموعه ورزشی فراشبند همچنین در مراسمی دیگر، کلنگ احداث ساختمان خانه جوان این شهرستان به زمین زده شد.

 

کسب مقام نخست در روند جذب پرداخت اعتبارات وام‌های اشتغال‌زایی جوانان
شورای معاونان وزارت ورزش و جوانان با ریاست مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، عصر شنبه دوازدهم خردادماه تشکیل شد و عملکرد ادارات کل استانی در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی صندوق کارآفرینی امید بررسی شد. بر اساس گزارش فعالیت ساماندهی امور جوانان، اداره کل ورزش و جوانان استان فارس بهترین عملکرد را در روند جذب پرداخت اعتبارات وام‌های اشتغال‌زایی جوانان داشته است.

 

رویکرد دولت شکوفایی و رونق ورزش در شهرستان‌هاست
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: رویکرد دولت، شکوفایی و رونق ورزش در شهرستان‌ها و مناطق محروم است. حیدرعلی کامیاب که عصر روز پنجشنبه سوم خرداد، هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، در حاشیه افتتاح زمین چمن مصنوعی شهرستان فراشبند سخن می‌گفت افزود: چمن مصنوعی شهرستان فراشبند با اعتبار ۲ و نیم میلیارد تومان احداث و در یک سال به بهره‌برداری رسیده است.
وی همچنین از کلنگ‌زنی خانه جوان این شهرستان به عنوان یکی از ۵شهرستانی که سازمان‌های مردم‌نهاد جوان و فعال دارند خبر داد و گفت: این پروژه نیز امروز با اعتبار ۸۰۰میلیون تومان از محل اعتبارات استانی کلنگ‌زنی شد.
دبیر شورای عالی ورزش استان فارس در ادامه به عملکرد اداره کل ورزش و جوانان فارس در شهرستان فیروزآباد اشاره کرد و گفت: کل اعتبارات عمرانی این شهرستان در برنامه پنجم توسعه که اتفاقاً ۶سال هم به طول انجامید، یک میلیارد و چهارصد و ۱۹میلیون تومان بوده است؛ این در حالی است که در سال ۹۶، یعنی اولین سال از برنامه ششم توسعه، سهم شهرستان فیروزآباد از اعتبارات عمرانی حوزه ورزش شش و نیم میلیارد تومان بوده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس توجه به توسعه ورزش در شهرستان‌ها، روستاها و مناطق محروم را سیاست دولت در جهت ترویج نگاه عدالت‌محورانه در نقاط مختلف کشور دانست و گفت: در سال ۹۶ مبلغ ۳۵۵میلیون تومان اعتبار برای تعمیرات اماکن ورزشی شهرستان فیروزآباد هزینه شده است.

 

قرار گرفتن راگبی در قله افتخار  نیازمند عزم جدی است
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: توسعه و پیشرفت ورزش زیبای راگبی و قرار گرفتن در قله افتخار، نیازمند عزم جدی است. حیدرعلی کامیاب که در جمع قهرمانان و مربیان سخن می‌گفت، با بیان اینکه راگبی از رشته‌های مفرح و شاد در بین جوانان است اظهار داشت: باید تلاش کنیم راگبی همیشه در قله افتخار کشور بماند و هوشیار باشیم که حواشی، ما را از هدفمان خارج نکند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان در ادامه خاطرنشان کرد: سایر استان‌ها هم در تلاش هستند تا در رقابت با استان فارس رتبه اول را از شما دریافت کنند؛ اما شما جوانان با نگاهی قهرمانانه در تورنمنت‌های بین‌المللی شرکت کرده و در این رشته برای کشور افتخارآفرینی کنید.
کامیاب با بیان اینکه با جدیت از ورزش راگبی حمایت می‌کنیم افزود: شما قهرمانان سرمایه‌های ورزش هستید؛ پس با کمک جوانان و مجموعه‌ای که در اختیار دارید با جدیت تمرین کرده و در مسابقات بین‌المللی راگبی، فارس را سرافراز نموده و تلاش کنید به این رشته ورزشی لطمه‌ای وارد نشود.

 

کشورهای پیشرفته اقتصاد در ورزش را متکی به دولت نمی‌دانند
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: کشورهای پیشرفته، سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را مدنظر دارند و اقتصاد در ورزش را متکی به دولت نمی‌دانند. حیدرعلی کامیاب در جلسه‌‌ای که با حضور معاون گردشگری استانداری فارس، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه در تمام دنیا اقتصاد در ورزش را متکی به دولت نمی‌دانند گفت: کشورهای پیشرفته بیشترین سرمایه‌گذاری را در حوزه گردشگری ورزشی انجام می‌دهند. در استان فارس هم به واسطه پتانسیل‌های بالا در حوزه گردشگری، از طریق برگزاری رقابت‌های مختلف ورزشی می‌توان سالانه توریست‌های بی‌شماری در استان جذب کرد.

 

حضور جامعه ورزش و جوانان فارس در راهپیمایی روز جهانی قدس

جامعه ورزش و جوانان فارس، پرشورتر از گذشته در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافت. 
مدیرکل ورزش و جوانان فارس، معاونان، مدیران ستادی اداره کل، ورزشکاران، قهرمانان، مربیان، داوران، پیشکسوتان، رؤسای هیئت‌های ورزشی استان و شیراز، سازمان‌های مردم‌نهاد و جامعه ورزش و جوانان، روز جمعه 18خردادماه هم‌زمان با 23 ماه مبارک رمضان و در آخرین جمعه این ماه، با حضور در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس یک بار دیگر پیمان و همبستگی خود را با آرمان‌های رهبر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری و مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین اعلام کردند.
جامعه ورزش و جوانان شیراز و سایر شهرستان‌های استان در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در صفوف به هم پیوسته، حضور پرشور خود را به منصه ظهور رساندند و بار دیگر حمایت خود را در تبعیت از آرمان‌های امام راحل و اندیشه‌های مقام معظم رهبری محقق ساختند.
در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس بسیاری از ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی اعم از ورزش‌های رزمی و کونگ‌فو با لباس ورزشی با حضور در میدان 15خرداد به انجام حرکات زیبای ورزشی پرداختند و همراه با دیگر اقشار جامعه، انزجار خود را از اعمال ددمنشانه رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

 

فعالیت‌های ورزشی محرکی تأثیرگذار بر اقتصاد شهری است‌

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: فعالیت‌های ورزشی می‌تواند محرکی تأثیرگذار بر اقتصاد شهری باشد. 
حیدرعلی کامیاب که در دیدار با شهردار شیراز سخن می‌گفت، اراده شهرداری این کلان‌شهر برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی را شایسته تقدیر دانست و افزود: توسعه ورزش حرفه‌ای و همگانی، هر دو اقتصاد شهر را تحت تأثیر قرار می‌دهند.
وی تصریح کرد: توسعه اقتصاد شهری از طریق ورزش همگانی که زیربنای ورزش حرفه‌ای است، بیشتر به واسطه زیرساخت‌ها و تجهیزات و امکانات ورزش، فروش خدمات ورزشی، روزنامه‌ها، نشریات و غیره است. در حالی که در ورزش حرفه‌ای عمده تمرکز روی درآمدهای رسانه‌ای و درآمدهای به دست آمده از طرف‌داران ورزشی است.
دبیر شورای عالی ورزش استان با تأکید بر اینکه ورزش توان اثرگذاری مستقیم و غیرمستقیم بر اقتصاد را دارا است افزود: اشتغال‌زایی، مصرف محصولات مرتبط با ورزش و داد و ستد اقتصادی ورزش، ازجمله تأثیرات ورزش بر اقتصاد شهری هستند.
کامیاب در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به برنامه شهردار شیراز که در راستای توسعه این شهر براساس تفکر انسان‌محور طرح‌ریزی شده گفت: معضلات زندگی نظیر ترافیک و شلوغی خیابان‌ها که برخی اوقات صبر و تحمل هر شهروندی را فوق‌العاده کم می‌کند و خشم و عصبانیت را بیشتر می‌کند، مسائلی است که می‌توان با فراهم‌سازی شرایط افزایش برنامه ورزشی و اجتماعی شاد در کلان‌شهر نظیر شیراز، اثرات آنها را کم کرد.

 

بررسی مسائل و مشکلات ورزش و جوانان مرودشت
با حضور مدیرکل ورزش و جوانان فارس و فرماندار مرودشت، مسائل و مشکلات ورزش و جوانان این شهرستان بررسی و تصمیماتی در جهت مرتفع نمودن آن اتخاذ شد. هم‌زمان با 26ماه مبارک رمضان و در جلسه‌ای که صبح روز سه‌شنبه 21خردادماه با حضور حیدرعلی کامیاب کلانتری مدیرکل ورزش و جوانان فارس، رهام پیکری فرماندار شهرستان مرودشت، سیداسلام موسوی معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل و مصطفی کشاورزی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرودشت در دفتر مدیرکل ورزش و جوانان تشکیل شد، مشکلات ورزشی و حوزه جوانان این شهرستان بررسی شد.
در این جلسه، مدیرکل ورزش و جوانان فارس ضمن ابراز خرسندی از حضور فرماندار شهرستان مرودشت، ابراز امیدواری نمود با تشریک مساعی و مساعدت لازم در جهت رفع محرومیت‌های ورزش و جوانان این شهرستان گام‌های خوبی برداشته شود. اگرچه این شهرستان در حوزه ورزش قابلیت‌های فراوانی دارد، لازم است کمبود‌ها و چالش‌های موجود، چه در بحث نرم‌افزاری و چه سخت‌افزاری را هرچه سریع‌تر بر طرف نموده تا استعداد‌های این منطقه بهتر از گذشته نمایان شده و در نتیجه، ورزشکاران این شهرستان بتوانند برای استان و کشور افتخارات ارزشمندی کسب نمایند.

 
 نشاط اجتماعی، باید اولویت نخست برنامه‌ریزی‌های اوقات فراغت باشد

حیدرعلی کامیاب که در جلسه این ستاد با موضوع برنامه‌ریزی اوقات فراغت سخن می‌گفت، با اشاره به اقدامات انجام شده توسط اداره کل ورزش و جوانان فارس در نقاط مختلف این استان گفت: توسعه اماکن ورزشی برای برنامه‌ریزی در راستای پربار شدن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در شهر و روستاهای استان اقدامی لازم اما کافی نیست. وی خواستار ورود جدی دستگاه‌های مختلف به بحث اوقات فراغت نوجوانان و جوانان شد و افزود: نباید گمان کنیم که اوقات فراغت محدود به سه ماه تابستان است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه اوقات فراغت فرصتی شایسته برای بازیابی انرژی‌های از دست رفته انسان‌ها و به دست آوردن نشاط دوباره است گفت: تعبیر ما در ارتباط با اوقات فراغت از نشاط اجتماعی این است که با برنامه‌ریزی دقیق، کارشناسی شده و عملیاتی می‌توان جامعه را به سمت بانشاط شدن حرکت داد. کامیاب، شاد بودن و بانشاط بودن را دو مقوله جدا از یکدیگر عنوان کرد و افزود: شادی و نشاط برای زندگی موفق در دنیا ضرورت است.
وی، مهم‌ترین کارکرد برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت را غنی ساختن کیفیت زندگی و رشد ابعاد مختلف شخصیت فرد دانست و گفت: به صراحت می‌توان گفت برنامه‌ریزی دقیق برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، می‌تواند مسیر تکامل شخصیتی نوجوان و به تبع آن ارتقای سلامت روانی جامعه را هموار سازد.


کارکنان اداره کل ورزش و جوانان فارس همدل و هم‌صدا هستند
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: نقش کارکنان اداره کل ورزش و جوانان در کسب موفقیت‌های اخیر بی‌بدیل است که این، نشان از همدلی و هم‌صدایی آنان دارد. 
حیدرعلی کامیاب که در جلسه صبح پنجشنبه در سالن اجتماعات در حضور کارمندان اداره کل سخن می‌گفت، کارکنان اداره کل ورزش و جوانان فارس را بهترین و بامحبت‌ترین قشر جامعه دانست و با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر افزود: انسان در طول زندگی در حالی که باید از دنیای کنونی لذت برده و استفاده کند، باید برای جمع کردن توشه آخرت تلاش کند و چه بسا ماه رمضان، بهترین زمان برای تحقق این امر مهم است.
وی بیان کرد: در بخش‌های دیگر مانند کارهای خیر و کمک به نیازمندان، می‌توانیم در آزمایش الهی سربلند باشیم، زیرا صفات خوب و پسندیده است که برای انسان ماندگار خواهد بود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تصریح کرد: اگر توفیقاتی نصیب اداره کل و حوزه ورزش در استان شده، حاصل تلاش همه کارکنان و دست‌اندرکاران امر ورزش، حتی پیمانکاران زحمت‌کشی است که در هر شرایط، وقفه‌ای در تکمیل پروژه‌ها ایجاد نکردند و حتی باشگاه‌های خصوصی که بخش زیادی از ورزش استان به دوش آنان است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی