[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

اخبار ورزشی تیر، روزنامه شیراز نوین

افتتاح چهار طرح ورزشی در پاسارگاد 

با حضور مسئولان و در ادامه خدمات دولت و تدبیر و امید، 4طرح ورزشی در شهرستان پاسارگاد افتتاح و بهره‌برداری شد.
این پروژه‌های ورزشی شامل زمین‌های چمن مصنوعی در شهر سعادت‌شهر، بخش پاسارگاد، دهستان سرپنیران و محله بوکان در مجموع با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان و در زمینی به مساحت 3200متر مربع از محل اعتبارات استانی احداث گردیده است.
معاون جوانان و امور فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان فارس در گفتگو با خبرنگاران گفت: به منظور بالابردن سهم سلامت جامعه از طریق ورزش و همچنین ایجاد نشاط و شادابی در بین جوانان و نوجوانان و همه اقشار جامعه و نیز قهرمان‌پروری و تربیت ورزشکاران و قهرمانان برای کسب عناوین قهرمانی در سطح کشور، لازم است زیرساخت‌های ورزشی را مهیا کنیم که به‌حمدالله در دولت تدبیر و امید تا به امروز اقدامات خوب و مؤثری در این راستا انجام شده است.
وی بیان کرد: به حول و قوه الهی و به دنبال این خدمات شایسته، امروز این چهار طرح ورزشی هدیه دولت به مردم و جوانان و نوجوانان این منطقه است که امیدواریم به نحو مطلوب و شایسته از آن استفاده کنند و ضمن تأمین نشاط و شادابی، بتوانند برای استان و کشور عناوین قهرمانی کسب نمایند.

 

افتتاح 17زمین چمن مصنوعی مینی‌فوتبال و سالن ورزشی در لامرد و مهر

مدیرکل ورزش و جوانان فارس، از افتتاح هم‌زمان 17پروژه ورزشی، هم‌زمان با هفته دولت در لامرد و مهر خبر داد. 
حیدرعلی کامیاب که در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی جنوب فارس سخن می‌گفت، این 18پروژه را شامل زمین‌های چمن مصنوعی مینی‌فوتبال و سالن‌های ورزشی عنوان کرد و افزود: تأمین و تقویت زیرساخت‌های ورزشی در شهرستان‌ها و مناطق کم‌برخوردار از سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان است.
دبیر شورای عالی ورزش استان فارس، جنوب فارس را منطقه‌ای سرشار از استعدادهای ناب ورزشی در رشته‌های مختلف دانست و گفت: توجه به ورزش همگانی و توسعه زیرساخت‌های آن، می‌تواند زمینه معرفی استعدادهای نوجوانان و جوانان را به ورزش قهرمانی فراهم سازد.
کامیاب تقویت ورزش‌های همگانی و قهرمانی، توسعه زیرساخت‌ها، توجه به ورزش بانوان، معلولان و جانبازان را از برنامه‌های راهبردی اداره کل ورزش و جوانان در سطح استان عنوان کرد و گفت: نخستین گام ما در جهت پیشرفت ورزش استان، استفاده از ورزشکاران توانمند شهرستانی در بازی‌های آسیایی و المپیک است که تأمین زیرساخت‌های ورزشی درشهرستان‌ها و روستاها می‌تواند زمینه شناسایی جوانان مستعد و علاقه‌مند در حوزه ورزش را فراهم کند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس از 10زمین چمن مصنوعی در لامرد و 7زمین چمن مصنوعی در شهرستان مُهر و سالن ورزشی چاه کور به عنوان پروژه‌هایی که در هفته دولت سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند یاد کرد و افزود: زیرسازی زمین‌های چمن مصنوعی مینی‌فوتبال در لامرد انجام شده و با برنامه‌ریزی انجام شده، چمن مربوط به همه زمین‌ها در نیمه مردادماه نصب می‌شود و شاهد افتتاح آنها در هفته دولت خواهیم بود.

 

ورود پروژه احداث مجموعه ورزشی شهرستان مُهر به فاز عملیاتی

جلسه بررسی آخرین وضعیت احداث مجتمع بزرگ ورزشی شهدای نفت با حضور مدیرکل دفتر فنی و استانداری فارس، نماینده وزارت نفت و کارشناسان اداره کل ورزش و جوانان فارس در دفتر فرماندار شهرستان مهر برگزار شد.
در این جلسه، کارشناسان ناظر اداره کل ورزش و جوانان فارس از عملیاتی شدن این پروژه بزرگ ورزشی از اوایل مردادماه خبر دادند. سیدمحمد موسوی فرماندار شهرستان مهر در این جلسه گفت: به برکت این نظام مقدس، در دولت تدبیر و امید شاهد پروژه‌های بزرگی در حوزه‌های عمرانی بوده‌ایم و یکی از این بخش‌ها که در آن عملکرد دولت کاملاً قابل دفاع و برجسته شده است، حوزه ورزش و جوانان است. مجتمع بزرگ ورزشی صنعت نفت شهرستان مهر با اعتباری معادل 15میلیارد تومان، بزرگ‌ترین پروژه ورزشی جنوب است که ان‌شاءالله به زودی شاهد آغاز عملیات ساخت آن خواهیم بود.
گفتنی است مجتمع بزرگ ورزشی صنعت نفت شهرستان مهر شامل مجموعه‌ای از دو سالن ورزشی استاندارد، استخر ورزشی سرپوشیده، مجتمع خوابگاهی، زمین فوتبال، چمن مصنوعی و مجموعه اداری خواهد بود.

 

باید در سخت‌ترین شرایط اقتصادی کشور نقش‌آفرینی کنیم 

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه کارکنان نمایندگان دولت هستند گفت: در شرایط سخت اقتصادی در حال حاضر گریبان‌گیر کشور است، همه وظیفه داریم نقش‌آفرینی کنیم. حیدرعلی کامیاب صبح یکشنبه سی‌ویکم تیرماه در نشست صمیمی با کارکنان ادار ه کل، با بیان مطلب فوق اظهار داشت: برگزاری جلسات منظم و ماهانه با همکاران، باعث می‌شود حرف‌ها و خواسته‌های آنها را بشنویم و با تشریک مساعی، در جهت مرتفع کردن و به نتیجه رسیدن درخواست‌های آنان اقدامات لازم را انجام دهیم.
مدیرکل ورزش و جوانان با بیان اینکه کارکنان نمایندگان دولت نظام جمهوری اسلامی اسلامی هستند گفت: وظایف ما در قبال جنگ نرم بسیار سنگین است؛ زیرا به عنوان خادمان مردم نباید اجازه دهیم مسائل به وجود آمده در اقتصاد ، مشکلاتی در حوزه فرهنگ ایجاد کند؛ ضمن آنکه وظیفه ما این است که در سخت‌ترین شرایط در جهت بهبود نقش‌آفرینی کنیم.
کامیاب با بیان اینکه شرایط کنونی کشور دشوارتر از دوران جنگ نیست، گفت : در آن دوران شرایط نگران‌کننده‌ای برای کشور رقم خورده بود؛ اما جوانان و رزمندگان عزیز ما با ریختن خون خود، خیلی از کمبود‌ها را جبران کردند و در این برهه هم اتحاد و همدلی مردم، مهم‌ترین ابزار برای بیرون رفتن از مشکلات موجود است.
وی تصریح کرد: سیستم تربیتی و آموزشی این اداره هم مانند معلمان است؛ زیرا حوزه ورزش و جوانان مملو از حرکات و برنامه‌های تربیتی است و برگزاری مسابقات ، توزیع مدال‌ها و سایر مسائل فرهنگی موجب می‌شود در برابر تحرکات دشمنان بی‌تفاوت نباشیم و با دعوت جوانان به سمت ورزش و ایجاد شادی و نشاط بین مردم، جامعه را از یأس و نومیدی دور نماییم.
وی در عین حال گفت: به فرموده مقام معظم رهبری، همه افراد باید به علم روز مسلح باشند؛ زیرا امروزه تکنولوژی مهم‌ترین ابزار توسعه و پیشرفت جامعه است. اما همین گوشی‌های همراه که در دست جوانان است می‌تواند از جهاتی، از سلاح گرم و سرد خطرناک‌تر باشد. هر اتفاقی که در کشور می‌افتد، عده‌ای با رفتارهای غیرمتعارف می‌خواهند ذهن مردم را به نظام بدبین کنند و برای جوانان سوال ایجاد نمایند؛ اما در جنگ نرم کسانی پیروز و موفق هستند که آگاهی و علم بیشتری داشته باشند.

 

بازدید از طرح‌های ورزشی ۴شهرستان

مدیران کل ورزش و جوانان و دیوان محاسبات استان فارس در سفر یک روزه، از پروژه‌ها و طرح‌های ورزشی در دست اجرا و افتتاح شده 4شهرستان سپیدان، خرم‌بید، پاسارگاد، مرودشت و همچنین پروژه در حال احداث پیست سوارکاری لپویی استان بازدید کردند. 
حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان به همراه ساسان مبینی مدیرکل دیوان محاسبات استان فارس، چهارشنبه بیست‌وهفتم تیرماه با سفر یک‌روزه خود به شهرستان اقلید، از مجموعه ورزشی انقلاب و پروژه در حال ساخت نیرو و تندرستی که سالن ورزش‌های رزمی و انفرادی است و سالن ورزشی چندمنظوره شهر دژکرد از توابع شهرستان اقلید که به تازگی افتتاح شده بازدید کردند و از روند پیشرفت فیزیکی آنها مطلع شدند.
سیدحسین فضلی نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی نیز که در این بازدید حضور داشت، از تلاش‌های مدیرکل ورزش و جوانان فارس و مجموعه اداره کل ورزش و جوانان فارس به دلیل احداث پروژه‌های با کیفیت در سطح استان قدردانی کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان در حاشیه این بازدید‌ها به خبرنگار روابط عمومی گفت: همان‌طور که قبلاً هم اعلام کردیم، ساخت پروژهای ورزشی در سال 97 هم با سرعت و جدیت ادامه می‌یابد و حتی مشکلات اقتصادی هم مانع خدمت‌رسانی به مردم شریف استان نمی‌شود؛ زیرا ورزش یکی از مهم‌ترین ابزار ایجاد شادی و نشاط در بین مردم است و تأسیس فضاهای ورزشی، می‌تواند از بروز آسیب‌های اجتماعی جلوگیری نماید.

 

آغازبه‌کار اولین سینمای تخصصی ورزش و جوانان در شیراز

با حضور مسئولان و در مراسمی در تالار حافظ، اولین سینمای تخصصی ورزش و جوانان در شیراز رسماً شروع به کار کرد. 
 عصر روز پنجشنبه ٢١تیرماه در تالار حافظ شیراز سینما، ورزش و جوان رسماً آغاز به کار کرد. بر اساس این گزارش، تلفیق ورزش با هنر و فرهنگ این رویداد بزرگ فرهنگی هنری ورزشی را برای نخستین بار در کشور در شیراز رقم زد.
در مراسم افتتاحیه این رویداد که با مرشدخوانی و اجرای زیبای ورزشکاران هیئت پهلوانی استان همراه بود، از ورزشکاران تاریخ‌ساز استان و ناشر برتر حوزه‌های ورزش و پهلوانی و عوامل تولید فیلم سالتو شیرازی تجلیل شد و از نشان سینما ورزش و جوانان توسط نمایندگان حوزه ورزش فرهنگ و هنر رونمایی شد. 
اکران فیلم سالتو شیرازی مستند جام جهانی کشتی فرنگی ٢٠١٦ شیراز پایان‌بخش این مراسم و آغازگر اکران‌های تخصصی این سینما بود.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل در این همایش با قدردانی از حامیان این برنامه گفت: یقیناً برای توسعه ورزش و ایجاد نشاط اجتماعی، نیاز است این‌چنین برنامه‌هایی را به صورت مستمر و مداوم برگزار نموده تا شور و نشاط اجتماعی را در بین نوجوانان و جوانان جامعه ایجاد کنیم.
سیداسلام موسوی با مهم توصیف کردن نقش روابط عمومی و ارتباطات در جامعه و به ویژه حوزه ورزش افزود: این برنامه برای اولین بار است که در سطح کشور اجرا می‌شود و امیدواریم با حمایت و همکاری همه نهادهای فرهنگی بتوانیم در آینده نیز شاهد برگزاری این چنین برنامه‌هایی باشیم.

 

نشست مدیرکل با جوانان نخبه 

نشست صمیمی مدیرکل ورزش و جوانان فارس، روز چهارشنبه با جوانان نخبه و فرهیخته استان فارس برگزار شد. حیدرعلی کامیاب در دیداری که صبح چهارشنبه 13تیرماه در سالن اجتماعات با جوانان و نخبگان داشت، با بیان اینکه رده جوانی برای انسان بسیار ارزشمند و تأثیرگذار است گفت: دغدغه جوانان دهه پنجاه، به ویژه در دبیرستان، بیشتر بازی کردن با توپ پلاستیکی بود و به دور از آسیب‌های اجتماعی به دنبال تفریحات سالم بودند؛ اما اکنون برای نسل جدید علاوه بر اشتغال، توجه به مسائل کشور در ایجاد توسعه و نگاه به سیاست‌های کلان جامعه هم در وجود آنان نهادینه است.
وی افزود: به دلیل رشد تکنولوژی و پیشرفت ارتباطات، به طور حتم گرایش جوانان به کارهای اشتباه و غیراخلاقی هم بیشتر از قبل وجود دارد، تا جایی که در بیانات مقام معظم رهبری بحث جوانان و استفاده بهینه از نیروهای نخبه و جوان همیشه قابل شنیدن است.
کامیاب که بیش از دو ساعت به نظرات و صحبت‌های حاضران توجه داشت، با بیان اینکه به برکت وجود نظام جمهوری اسلامی وضعیت زیرساخت‌های کشور متحول گردیده افزود: در حال حاضر در روستاهای دورافتاده استان هم به لطف خدا یک سالن ورزشی یا حداقل یک چمن مصنوعی برای تفریح جوانان احداث کرده‌ایم و مطابق آمار، در سال گذشته 275زمین چمن مصنوعی به صورت عدالت‌محور در روستاها بهره‌برداری شده و این روند، امسال هم ادامه خواهد داشت.

 

بهره‌برداری از چندین پروژه ورزشی سپیدان در سال جاری

رئیس اداره ورزش و جوانان سپیدان گفت: چندین پروژه ورزشی در سال جاری در سپیدان به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سپیدان گفت: به منظور افزایش سرانه ورزشی و قهرمان‌پروری، چندین پروژه ورزشی در سال جاری در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.
فرامرز عمادی با بیان اینکه این شهرستان و بخش مرکزی استعداد و توانمندی در بیشتر رشته‌های ورزشی را دارد گفت: جوانان شهرستان سپیدان و مرکز بخش بیضا علاقه زیادی به ورزش دارند و در همه رشته‌ها چندین ورزشکار فعالیت می‌کنند؛ به همین دلیل برنامه‌های خوبی برای توسعه زیرساخت‌ها در این منطقه تدارک دیده‌ایم که ان‌شاءالله در سال 97 چندین پروژه مهم ورزشی به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: اگر قهرمان‌پروری بخواهد در کشور رشد داشته باشد، مهم‌ترین اولویت افزایش فضای ورزشی است؛ زیرا هر ورزشکاری برای رسیدن به قله‌های ترقی باید از مکان مناسب برای تمرین استفاده نماید.
عمادی با بیان اینکه در سال جاری کارهای عمرانی زیادی برای کمک به ورزش شهرستان در دست احداث داریم گفت: خوشبختانه در ابتدای سال 97 زمین چمن مصنوعی روستای دشمن‌زیاری به بهره‌برداری رسید و تعداد 7زمین چمن مصنوعی دیگر که شامل روستاهای شیخ عبود، قلعه نو، شهیدآباد، تل بیضا، ریگون و کهکران در بخش مرکزی و رودبال و خلیلی در بخش همایجان در حال تکمیل بوده که ان‌شاءالله در سال جاری افتتاح می‌گردند.

 

وعده ساخت مستند ورزش فارس

مدیرکل ورزش و جوانان فارس از ساخت مستند ورزش این استان با مشارکت صداوسیما و اداره کل ورزش و جوانان فارس خبر داد. 
حیدرعلی کامیاب با اشاره به نشست مشترک مدیران کل ورزش و جوانان و صداوسیمای مرکز فارس افزود: در این نشست مشترک، زمینه همکاری‌های بیش از پیش بررسی شد.
وی با بیان اینکه تاکنون مستندی از ورزش فارس در 4دهه اخیر تولید نشده گفت: این مستند با پیشنهاد اداره کل ورزش و جوانان و موافقت صداوسیمای مرکز فارس، تولید و از رسانه ملی پخش خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس از تشکیل کارگروه مشترک بین این اداره کل و صداوسیمای مرکز فارس برای انجام تحقیق‌های لازم، تنظیم فیلم‌نامه و تحقیق میدانی خبر داد و گفت: یکی از محاسن مستندسازی در حوزه وزرش این است که تولید بر اساس واقعیت و آمار و ارقام نشان دهنده واقعیات فرهنگی و ورزشی هستند و مخاطب را بیش از باقی آثار متوجه و آگاه می‌کند‌.
کامیاب با بیان اینکه مستندهایی که با موضوع ورزش تولید می‌شوند می‌تواند مرجع خوبی برای دسترسی محققان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به ورزش باشند افزود: یکی دیگر از محاسن ساخت این مستند، تأثیرگذاری بر استحکام هویت فرهنگی ورزشی در استان فارس است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی