[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

کی‌روش و برانکو رودررو شوند، اتفاق خوبی نمی‌افتد! ، روزنامه شیراز نوین

رئیس فدراسیون فوتبال توضیحات مهمی درباره ادامه اختلافات کارلوس کی‌روش با برانکو ایوانکوویچ ارائه داد. ماجرای اختلافات کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ از مدت‌ها قبل از جام جهانی 2018 مطرح بود و بعد از این مسابقات، با صحبت‌هایی که سرمربی تیم ملی علیه همتایش در پرسپولیس بر زبان آورد بدتر هم شد. حالا کار به جایی رسیده که دوطرف کاملاً در موضع دعوا با هم قرار دارند و انگار هیچ‌کس هم توانایی حل اختلافات دوطرف را ندارد؛ حتی مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال که اعلام کرده رودررو شدن برانکو و کی‌روش هم به صلاح فوتبال نیست. مهدی تاج در این‌باره صحبت کرده و حرف‌های جالبی هم زده است. رئیس فدراسیون در واکنش به این موضوع که چرا بعد از نتایج خوب تیم ملی در جام جهانی، کی‌روش باید درباره برانکو آن صحبت‌ها را مطرح کند، این‌طور توضیح داده است: «این را توضیح می‌دهم. یکی از بخش‌های رسانه ملی که اسم نمی‌برم، به خود من نامه‌ای زد و اعلام کرد می‌خواهیم با کی‌روش درباره بیانیه مقام معظم رهبری صحبت کنیم، فقط درباره پیامی که آقا دادند. من در جام جهانی حضور نداشتم و به افراد حاضر در مسکو گفتم بگذارید این مصاحبه را انجام دهند. تیم رسانه‌ای به مجموعه تیم ملی رفت و با کی‌روش مصاحبه کرد.» وی ادامه داد: «بالاخره مقام معظم رهبری پیام دادند و یکی از افتخارات فوتبال این است که ایشان را راضی کردیم و کل تیم ملی و جامعه فوتبال را مورد تفقد قرار دادند. منتهی قضیه این‌طور پیش رفت که اولین سوال مجری برنامه درباره برانکو بود و هیچ سوالی درباره پیام رهبری انجام نشد. اولین سوال گفت برانکو به نظر شما این را گفته و آن گفته و کی‌روش هم جواب داد.» در بخش دیگری از این گفت‌وگو، از تاج سوال شد فدراسیون تاکنون چه کاری انجام شده تا اختلاف میان برانکو و کی‌روش پایان یابد. رئیس فدراسیون پاسخ داد: «من در دوره قبلی که این اتفاق افتاد، بیش از سه جلسه با برانکو داشتم. من و طاهری، مدیرعامل قبلی پرسپولیس، حتی در دفتر خودم جلسه گذاشتم و با برانکو صحبت کردیم، با کی‌روش صحبت کردم. به هر جهت هر دو مربی‌های خوبی هستند و نقطه ‌نظرات متفاوتی دارند. به نظرم می‌رسد باید این کار ادامه پیدا کند. به هر حال این دو مربی هستند و هر دو نقطه نظرات خاص خود را دارند.»
رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه چرا کی‌روش و برانکو را رودررو نمی‌کنند خاطرنشان کرد: «اگر فکر می‌کردیم نتیجه خوبی می‌دهد ابتدا این کار را می‌کردیم. شاید به این نتیجه رسیدیم، با حرف‌هایی که از طرفین شنیدیم، شاید الان نتیجه ندهد و در آینده شاید این کار نتیجه دهد.»
سوال آخر این بود: «چرا در شرایط کنونی نتیجه نمی دهد؟» تاج گفت: «عرض من این است که ما حرف‌هایی از دو طرف شنیدیم که این حرف‌ها را شما نشنیده‌اید و بقیه مردم هم از دو طرف نشنیده‌اند و جمع‌بندی ما این است که الان بخواهیم رودررو کنیم، آن نتیجه مطلوبی که انتظار دارید به دست نیاید.»
با توجه به حرف‌های مهدی تاج، احتمالاً باید در صورت ماندگاری طولانی مدت کارلوس کی‌روش در ایران، شاهد ادامه اختلافات این مربی با برانکو و حتی شدیدتر شدن این مسائل باشیم. به خصوص حالا که تیم ملی باید در پاییز به جام ملت‌های آسیا برود و تعطیلی‌های لیگ برتر برای برگزاری اردوهای تیم تدارکاتی، تیم ملی می‌تواند دردسرهای جدیدی در این‌باره ایجاد کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی