[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

وزارت بهداشت ترمز تولید را کشید، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در ادامه بازدیدهای دوره‌ای خود از صنایع مختلف استان با هدف رفع موانع تولید با حضور در یک شرکت تولید‌کننده کیت‌های آزمایشگاهی واقع در منطقه ویژه اقتصادی شیراز، مسائل و مشکلات این شرکت را بررسی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار صبح روز شنبه در شرکت بایرکس فارس حضور یافت و در گفت‌وگو با مدیران و کارکنان این شرکت در جریان توانمندی‌ها، پتانسیل‌ها و همچنین مسائل و مشکلات پیش روی این شرکت قرار گرفت.
مهندس تبادار در جریان این بازدید پتانسیل‌های شرکت تولیدکننده انواع کیت‌های آزمایشگاهی را چراغ راهی برای پزشکان در تشخیص بیماری‌ها دانست و گفت: نگاه مدیریت ارشد استان فارس حمایت از صنایع و هرگونه اقدام در راستای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال است که در این زمینه گام‌های ارزشمندی برداشته شده است.
وی همچنین به نقش صادرات در ساخت یک اقتصاد قوی اشاره کرد و افزود: شرکت بایرکس فارس در کنار تأمین نیازهای داخل کشور، توانایی‌ها و ظرفیت‌های بالایی در حوزه صادرات کیت‌های آزمایشگاهی دارد.
نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: شرکت بایرکس فارس به دلیل داشتن تجهیزات کافی و ماشین‌آلات پیشرفته، توانایی تولید بیش از 300 نوع کیت تشخیص طبی را دارد.
مهندس تبادار یادآور شد: در حال حاضر کل سرمایه‌گذاری شرکت بایرکس به حدود 20 میلیارد تومان افزایش یافته و ظرفیت تولید 300محصول را دارد که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تنها اجازه تولید 107 محصول را صادر کرده است. وی گفت: شرکت بایرکس درخواست صدور مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص 193محصول را دارد که این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. استاندار فارس خاطرنشان کرد: این شرکت تولیدکننده کیت‌های آزمایشگاهی در حال حاضر ۳۰ درصد نیاز بازار کشور را تأمین می‌کند و توان تأمین حداقل ۸۰ درصد این نیاز را نیز دارد.
مهندس تبادار تأکید کرد: شرکت بایرکس باید به عنوان یک شرکت توانمند در حوزه تولید کیت‌های آزمایشگاهی در استان فارس تقویت شود. در جریان این بازدید مهندس یدالله رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، دکتر ناصر علی مددی جهرمی مشاور استاندار در امور سرمایه‌گذاری، فرماندار شیراز و جمعی از مشاوران و مدیران کل استانداری فارس، مهندس تبادار را همراهی می‌کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی