[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

تشریح آخرین وضعیت پرونده اخلالگران ارزی ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی قوه قضاییه آخرین وضعیت پرونده اخلالگران بازار ارز و واردات غیرقانونی خودرو را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در حاشیه نشستی که به میزبانی دادستان تهران برگزار شد، در این باره اظهار کرد: این چندمین جلسه‌ای بود که دادستان تهران به همراه ضابطبن و قصات تشکیل دادند. در این جلسه کارشناسان و مسئولان ذی‌ربط در وزارت اطلاعات و ناجا حضور داشتند. وی گفت: در این جلسه توصیه شد که  هرچه سریعتر رسیدگی شود و عنصر زمان مهم است. تعداد وثیقه‌ها را گفتند. تأکید ما بر این بود که خدا را کاملاً مدنظر قرار دهید و اجحافی به کسی نشود و باید حقوق مردم استیفا شود. 
سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: تا پرونده تمام نشده ما از لحاظ قانون معذوریت‌هایی داریم. پرونده‌های ارز در دو بخش، پرونده خودرو و وارد کردن تلفن همراه در اولویت است. افرادی آمده‌اند با افراد عادی ارز گرفتند و  سود را کسی دیگری برده اما با کارت ملی افراد بی‌بضاعت. 
کسانی هم آمده‌اند شرکت تأسیس کردند و مدیرعامل این شرکت کسی کم‌سواد بوده که همه کارها را کسی دیگر انجام داده اما به نام این فرد ثبت سفارش شده و پشت قضیه کسی دیگر بوده است و ما گفتیم که ببینیم چه کسی این مدیرعامل را تعیین کرده است. 
 باید این‌ها را در اولویت قرار دهند. محسنی اژه‌ای در رابطه با تعداد بازداشتی‌ها گفت: ممکن
 است تغییراتی در تعداد بازداشت‌ها باشد به همین منظور تا دو روز آینده اعلام می‌شود. مقرر شد
 حقوق بیت‌المال با سرعت بیشتری استیفا شود. همچنین مقرر شد که این پرونده‌ها مشمول زمان نشود.
معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه در حوزه دریافت ارز تخلفاتی صورت گرفته است، گفت: مقرر شد عناصر اصلی این موضوع در اولویت قرار گیرد.
سخنگوی قوه قضائیه در خصوص دستگیری‌ها در این رابطه، گفت: در مورد تهران، ۱۳مورد قبلاً داشتیم و ۵ مورد هم اخیراً بازداشت شده است. قرار شده است که پرونده‌های مربوط به خودرو به تهران واصل شود. در شهرستان‌ها هم برخی بازداشت شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی