[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

نمایشگاه‌ها معرف و زیرساخت عرضه خلاقیت‌ها هستند، روزنامه شیراز نوین

دکتر حسین اسفهبدی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی ‌نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی‌ ایران و رئیس دفتر منطقه‌ای خاورمیانه و آفریقای انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی (UFI) به همراه دو تن از معاونان منطقه‌ای خود آقای کریگ نیومن مدیرعامل مرکز نمایشگاهی بین‌المللی ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی  که رئیس منتخب دوره جدید انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی (UFI) خواهد بود و آقای البرت عون رئیس گروه Ifp بیروت لبنان به‌ میزبانی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس از شیراز بازدید کردند.
آنان طی این سفر دو روزه از اماکن تاریخی و فرهنگی استان فارس بازدید و همچنین با مهندس تبادار استاندار فارس دیدار و گفتگو کردند. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در این دیدار گزارش کاملی از وضعیت انجمن نمایشگاه‌های جهان و جایگاه فارس ارائه داد و گفت: مراکز نمایشگاهی در هر استان، معرف و زیرساخت عرضه ابتکارات، خلاقیت‌ها، تولیدات، اقتصاد و اشتغال هر استان محسوب و با ایفای نقشی مؤثر در پالایش و توسعه اقتصادی هر استان و برپایی هر نمایشگاه موجب گسترش و رونق بازار عرضه و تقاضا می‌شوند. 
سید محمود موسوی افزود: شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس به‌عنوان بزرگترین مرکز نمایشگاهی و تعاملات اقتصادی، صنعتی منطقه جنوب کشور با هدف توسعه و ارتقای علمی ‌و فناوری کشور و فراهم آوردن زمینه مناسب برای تبادل تجربیات و معرفی فعالان صنایع مختلف با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و مشارکت و همراهی شرکت‌های معتبر به برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی، تخصصی و مردمی ‌می‌پردازد. 
مهندس موسوی با ابراز خرسندی از حضور مدیران منطقه‌ای انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی در شیراز این فرصت را برای معرفی هرچه بهتر استان پهناور فارس و کشور عزیزمان ایران به دیگر کشور‌های جهان غنیمت دانست و گفت: نمایشگاه بین‌المللی فارس سال‌هاست عضویت UFI (انجمن جهانی نمایشگاه‌ها) را دارد و تاکنون دو عنوان نمایشگاهی را در این انجمن به ثبت رسانده است که همواره سعی دارد با توسعه صنعت نمایشگاهی گامی‌ در جهت توسعه روابط بین‌المللی بردارد و فرصتی مناسب برای آشنایی با دیدگاه‌های کارشناسان و متخصصین فن و ارائه دستاوردهای جدید پژوهشگران و صنعتگران داخلی و خارجی و همچنین استفاده از تجربیات پیشکسوتان را برای فعالان و مشتاقان صنایع مختلف فرآهم آورد.
در این دیدار استاندار فارس با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان فارس در حوزه‌های مختلف گفت: وجود بیش از سه هزار اثر تاریخی ثبت‌شده ملی و پنج اثر ثبت‌شده جهانی در استان فارس در کنار ظرفیت‌های گردشگری طبیعی و مذهبی و سایر ظرفیت‌ها، بستر مناسبی برای توسعه ارتباطات بین‌المللی در حوزه‌های مختلف ایجاد کرده است.
مهندس تبادار با اشاره به سخنان معاون آفریقا و خاورمیانه انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی در رابطه با تبلیغات منفی رسانه‌های بیگانه علیه ایران، افزود: ما به ایجاد ارتباط مؤثر با افرادی که منصف هستند و قضاوت صحیح می‌کنند نیاز داریم تا مظلومیت ایران در برابر این هجمه‌های نادرست مشخص شود. وی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی‌ سختی‌هایی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ‌تا کنون برای کشور به وجود آمده را با اتکا به خداوند و پایداری مردم پشت سر گذاشته است.
استاندار فارس با بیان اینکه دیپلماسی تنها متمرکز بر رفتار سیاستمداران نیست، گفت: دیپلماسی در عرصه‌های مختلف ورزشی، گردشگری، اقتصادی و... نیز معنا می‌یابد. مهندس تبادار همچنین با ابراز رضایت از عملکرد، توانمندی‌ها و جایگاه مناسب نمایشگاهی استان فارس از نظر تعداد نمایشگاه‌ها و برگزاری نمایشگاه در ابعاد مختلف، بر لزوم توسعه این صنعت در فارس تأکید کرد و گفت: نمایشگاه جایگاهی برای عرضه قابلیت‌های یک کشور یا بهره‌گیری از رهاوردهای تکنولوژی کشورهای دیگر است که علاوه بر روابط اقتصادی دیپلماسی سیاسی را نیز شکل می‌دهد.
کریگ نیومن، معاون کنونی آفریقا و خاورمیانه و رئیس منتخب انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی (UFI) در این دیدار با بیان اینکه اطلاعاتی که درباره ایران داشته را از رسانه‌های خارجی به دست آورده است، تأکید کرد: با سفر به ایران متوجه شدم این اطلاعات کاملاً نادرست است و این رسانه‌ها تلاش می‌کنند ایران را کشوری منفی نشان دهند.
وی به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در ایران برای توسعه صنعت نمایشگاهی اشاره کرد و گفت: ایران تلاش‌های زیادی در عرصه بین‌المللی نمایشگاهی انجام داده و ما نیز پیشنهادات بسیار خوبی برای توسعه در این بخش داریم که در برنامه‌های مشترک دیده خواهد شد. نیومن که به عنوان رئیس منتخب انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی در دوره آینده این انجمن انتخاب شده است، توسعه صنعت نمایشگاه را فرصتی برای حضور مردم سراسر دنیا در ایران دانست و افزود: در دوران مسئولیت به عنوان رئیس UFI تلاش می‌کنم زمینه‌های تجارت سایر کشورها در ایران را فراهم کنم. وی با توجه به بازدیدی که از ظرفیت‌های استان فارس بخصوص در حوزه گردشگری و تاریخی داشت، فعالیت، عملکرد و توانمندی‌های نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس را مثبت دانست و اشاره کرد: تلاش‌ها و دیپلماسی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس موجب خواهد شد تا در آینده نزدیک همکاری و حضور تأثیرگذاری در فرصت‌های موردنظر نمایشگاهی رقم بزنیم.
در این دیدار حسین اسفهبدی که ریاست هیئت مدیره و مدیرعاملی شرکت سهامی ‌نمایشگاه‌های بین‌المللی و  مسئولیت منطقه خاورمیانه و آفریقا در انجمن جهانی صنعت نمایشگاهی (UFI) را بر عهده دارد با اشاره به توانایی‌ها و ظرفیت‌های استان فارس در زمینه توسعه نمایشگاه‌ها، تقویت روابط این استان با UFI را فرصت مناسبی برای توسعه این صنعت در فارس دانست.
دکتر اسفهبدی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس را یکی از دو سایت برتر و موفق کشور دانست و ابراز خرسندی کرد که عملکرد و توانمندی این مرکز برای آقای استاندار بسیار روشن است و ما هم در نظام شرکت سهامی‌ نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ‌ایران و هم در جایگاه رئیس منطقه‌ای UFI همکاری‌های خوبی با فارس خواهیم داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی