[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

استخر بین‌المللی و مدرن در ورزشگاه پارس ساخته می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس در دیدار با رئیس و اعضای هیئت نجات غریق استان گفت: یک استخر بین‌المللی و مدرن و با استانداردهای جهانی در ورزشگاه پارس شیراز احداث می‌شود. به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، حیدرعلی کامیاب در این جلسه با بیان اینکه در این حوزه کارهای خوبی صورت گرفته است ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: در هیئت نجات غریق و غواصی و با توجه اهمیت موضوع در راستای حفظ و حراست از جان مردم و مراجعان عملکرد بهتر و مناسب‌تری داشته است و هیئت استان کنترل خود را پررنگ‌تر می‌کند.
وی افزود: این هیئت مورد حمایت اداره کل بوده و از آنجایی که احساس می‌کنیم نیروهای موجود در حوزه نجات غریق باید حافظ جان مردم باشند و این کار براساس آیین‌نامه اجرایی فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور توسط هیئت استان اجرا می‌شود، به طور حتم عملکرد این هیئت مورد تأیید و حمایت اداره کل است. مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در ادامه با اشاره به سیاست‌های کلی این اداره گفت: تلاش می‌کنیم استخرهای موجود در استان را ترمیم کرده و هم‌زمان، فضاهای آبی را گسترش دهیم. 
در همین راستا در حال حاضر در شهرهای لارستان، لامرد، سروستان و قائمیه در حال احداث استخر هستیم که ان‌شاءالله به زودی بهره‌برداری می‌شود.
دبیر شورای عالی ورزش فارس در ادامه جلسه خود با اعضای هیئت نجات غریق و غواصی استان، برای علاقه‌مندان به شنا حامل خبر خوبی بود و در همین راستا اظهار داشت: یک استخر بین‌المللی با استانداردهای جهانی برای مردم عزیز شیراز در ورزشگاه بزرگ پارس (میانرود) ساخته می‌شود و در ابعاد مختلف طراحی و اجرا می‌گردد و در حالی که طراحی آن رو به پایان است، به زودی استارت احداث آن زده می‌شود.
کامیاب در پایان گفت: با توجه به تأمین اعتبار لازم برای بازسازی استخر انقلاب و یادگار امام(ره) که در مهرماه انجام می‌شود، در ادامه این روند مجموعه حجاب هم مورد تعمیرات و تغییرات لازم قرار می‌گیرد.
حسن گل مینا رئیس هیئت نجات غریق استان نیز در این جلسه، گزارشی از عملکرد هیئت در بخش‌های مختلف ارائه کرد و گفت: کنترل و نظارت بخش‌های آبی استان، برگزاری کلاس‌های آموزشی نجات غریق درجه یک و دو، برگزاری دوره‌های‌های مربیگری هیدروتراپی (ورزش درمانی در آب) و غواصی و برگزاری دوره‌های بازآموزی منجیان غریق و مربیان آب درمان و چگونگی کنترل و نظارت در مسائل ایمنی و امنیتی اماکن آبی استان، از جمله اقداماتی است که توسط این هیئت انجام گرفته است.
وی به بحث قهرمان‌پروری اشاره کرد و گفت: تیم بانوان استان در رقابت‌های منجیان غریق کشور که در کیش برگزار شد، با کسب 3مدال طلا و 4نقره و با کمترین اختلاف به مقام سوم رسید و در بخش آقایان هم برای اولین بار در سکوی سوم مسابقات کشوری قرار گرفتیم. ضمن آنکه آرین زارع و الناز کمپانی در دو بخش آقایان و بانوان به ادوی تیم ملی نجات غریق کشور دعوت شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی