[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۸
  • دوره جدید

دلایل انحلال باشگاه شهرداری تبریز از زبان قائم مقام باشگاه، روزنامه شیراز نوین

قائم مقام باشگاه شهرداری تبریز درباره چرایی انحلال این باشگاه گفت: متأسفانه به‌خاطر نوع صحبت‌هایی که در جلسه شورای حل اختلاف صورت گرفت در‌نهایت نظر فرمانداری مورد تأیید قرار گرفت. بهمن عبدی درباره‌ی جلسه‌ایی که باعث شد این باشگاه با نزدیک به چهار‌دهه سابقه در ورزش ایران منحل شود و کلیات اتفاقاتی که منجر به انحلال باشگاه شهرداری تبریز شد اظهار کرد: در حال‌ حاضر مشکل اصلی دلایل مالی و شرایط اقتصادی باشگاه نیست، چرا‌که به ما اعلام کرده‌اند که تیم داری ما مشکل قانونی دارد و از لحاظ حقوقی هزینه کردن از سوی شهرداری تبریز برای ورزش قهرمانی بار قانونی دارد. این‌ در‌حالی است که در شهرهای ارومیه، گنبد و ماهشهر این کار سال‌هاست که صورت می‌گیرد.
قائم مقام باشگاه شهرداری تبریز در ادامه‌ با اشاره به اختلافات بین فرمانداری شهر تبریز با مسئولان این باشگاه و سازمان ورزش و جوانان این شهر افزود: پیش از این در مصوبه شورا بر کاهش هزینه‌ها و استفاده حداکثری از ورزشکاران بومی تأکید شده بود، اما در ادامه‌ این فرایند فرمانداری تیم‌داری باشگاه شهرداری تبریز را رد و اعلام کرد که هزینه در ورزش قهرمانی غیرقانونی است اما با اصرار شورای شهر این مسئله به شورای حل اختلاف ارجاع شد ولی متأسفانه به‌خاطر نوع صحبت‌هایی که در آن جلسه صورت گرفت نظر فرمانداری مورد تأیید قرار گرفت.
عبدی در پاسخ به این سؤال که چه میزان هزینه در یک‌سال از سوی شهرداری تبریز برای تیم‌داری در رشته‌های مختلف صرف می‌شد؟ پاسخ داد: برای نمونه در سال گذشته حداکثر هزینه‌ای که شد 13‌میلیارد تومان بود و حتی امسال هم با برنامه‌ریزی‌هایی که برای کاهش هزینه‌ها انجام داده بودیم این مبلغ را به هشت‌میلیارد تومان تقلیل یابد. واقعاً دلم برای ورزشکاران این باشگاه می‌سوزد. در رشته فوتبال در چند‌سال اخیر کارهای بسیار خوبی در زمینه پایه صورت گرفته بود. در بسکتبال قهرمان و در والیبال عنوان سومی لیگ برتر را کسب کردیم. در دوچرخه‌سواری نیز قهرمانی آسیا را در کارنامه داریم و حتی در رشته شیرجه پنج‌سال پیاپی بر سکوی نخست آسیا ایستادیم. در رشته دوچرخه‌سواری قرارداد 14‌رکابزن که قهرمانی آسیا را در کارنامه داشتند، 740‌میلیون تومان بود ولی حتی با تیم‌داری در این رشته نیز مخالفت شد.
او خاطر‌نشان کرد: حتی در یک‌سال گذشته علاوه بر تیم‌داری در ورزش قهرمانی در ورزش پایه و همگانی نیز فعالیت داشتیم. در ورزش بانوان نیز تنها باشگاه تبریزی هستیم که از این حوزه حمایت می‌کنیم و در بخش جانبازان و معلولان نیز همواره تیم‌هایی را داشتیم.
قائم مقام باشگاه شهرداری تبریز در پایان تصریح کرد: سازمان ورزش و جوانان شهر تبریز و بهتاج کاملاً با ما همراه هستند و تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا بتوانیم تیم را برگردانیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی