[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

برانکو یک‌بار دیگر توانایی‌هایش را ثابت کرد، روزنامه شیراز نوین

سرمربی پارس جنوبی جم اعتقاد دارد کار تیمش در لیگ هجدهم بسیار سخت‌تر از سال گذشته است. تیم پارس جنوبی جم در دو هفته ابتدایی لیگ برتر مقابل دو تیم خوزستانی لیگ برتر عملکرد خیلی خوبی ارائه کرد اما با بدشانسی نتوانست مقابل فولاد امتیاز بگیرد و حالا 3‌امتیازی است. شاگردان مهدی تارتار اما با نمایش فوق‌العاده خود نگاه‌ها را جلب کرده‌اند و امیدوارند این روند ادامه پیدا کند تا در آینده نیز شاهد موفقیت‌های خوبی باشیم.
مهدی تارتار، سرمربی پارس جنوبی درباره عملکرد تیمش در دو هفته ابتدایی، حاشیه‌ها و برخی مسائل دیگر صحبت‌هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید:
این همه موقعیت‌سازی در آب و هوای گرم آسان نیست
روند تیمی ما به‌طور کلی خوب است؛ حتماً در جریان هستید که ما کارمان را زودتر از برخی تیم‌ها شروع کردیم و تمرینات بدنسازی مطلوبی را پشت سر گذاشتیم تا الآن از نظر بدنی مشکلی وجود نداشته باشد. به‌همین خاطر در دو بازی گذشته نیز عملکرد خوبی داشتیم. آنهایی که دو بازی گذشته ما را دیدند، می‌دانند که ما موقعیت‌های زیادی ساختیم و این با توجه به شرایط آب و هوایی که در اهواز و جم داشتیم، کار آسانی نیست. 
کم‌دقت نبودیم، گل‌های بیشتری به نفت می زدیم
خوشحالیم که بعد از شکست در بازی اول، توانستیم خیلی زود به خودمان بیاییم و مقابل نفت مسجدسلیمان اولین 3‌امتیاز فصل را دشت کنیم. ما برای این بازی برنامه داشتیم و به‌طور دقیق تیم حریف را به‌همراه اعضای کادرفنی و همکارانم آنالیز کرده بودیم. گل‌هایی هم که زدیم دقیقاً روی نقاط ضعف حریف بود که کار کرده بودیم. بازیکنان نیز دوندگی زیادی کردند، هرچند که می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم و اگر کم‌دقتی نفرات نبود، با اختلاف بیشتری پیروز زمین لقب می‌گرفتیم. با این حال این کم‌دقتی را ما مربیان باید بهبود ببخشیم و به ما برمی‌گردد. انشاالله روی فرصت‌طلبی بازیکنان کار می‌کنیم تا از فرصت‌ها بهتر استفاده کنند.
باید یک مدافع وسط جذب کنیم
مهم‌ترین نیاز ما به بازیکن در پست دفاع وسط است که از نظر کمی ضعف داریم. ما روی مسیح زاهدی حساب کرده بودیم که ظاهراً مشکلش حل شدنی نیست و نمی‌توانیم از او استفاده کنیم. با این شرایط به‌غیر از مجتبی لطفی و حامد نورمحمدی یک مدافع زیر 21‌سال هم داریم اما حداقل باید یک مدافع وسط باتجربه به جمع‌مان اضافه شود تا بتوانیم با خیالی آسوده‌تر کارمان را جلو ببریم. امیدوارم در مدت زمان باقیمانده از نقل و انتقالات این انتقال صورت بگیرد و مشکل‌مان حل شود.
نمی‌توان آینده را پیش‌بینی کرد
شما می‌دانید که تیم ما بازیکنان زیادی را از دست داده و ناخودآگاه وقتی این اتفاق می‌افتد، تغییرات زیادی باید صورت بگیرد. با اینکه اسکلت اصلی تیم را حفظ کردیم اما نفرات جدید زیادی هم اضافه شدند و به‌همین خاطر نمی‌شود از حالا گفت ما می‌توانیم نتایج سال قبل را تکرار کنیم. امسال کارمان بسیار سخت‌تر است. تیم‌هایی مثل تراکتورسازی، سپاهان و فولاد هم علاوه‌بر استقلال و پرسپولیس تیم‌شان برای قهرمان بسته‌اند و تیم‌های سال گذشته نیستند. با این وجود بدون توجه به این مسائل کارمان را جلو می‌بریم و امیدواریم در پایان فصل جایگاه مناسبی داشته باشیم.
از حالا به استقلال فکر نمی‌کنیم
ما هفته چهارم با استقلال بازی داریم و الآن به آن مسابقه فکر نمی‌کنیم. تمام تمرکزمان در حال حاضر روی دیدار با نساجی است و اینکه بتوانیم در آن مسابقه 3‌امتیاز را بگیریم. ما بازی به بازی جلو می‌رویم و بعد از این بازی به دیدار با استقلال و شرایط آن مسابقه فکر می‌کنیم.
رقیب اصلی‌مان در قائمشهر چمن مصنوعی است
کار سختی در قائمشهر داریم؛ حتماً می‌دانید که زمین قائمشهر چمن مصنوعی است و در این شرایط بازی کردن برای ما که فوتبال‌مان روی زمین است، دشوار است. از سوی دیگر نساجی به عنوان تیمی که به تازگی از لیگ یک به لیگ برتر آمده تیم دونده و جوانی است. معمولاً تیم‌هایی که چنین شرایطی دارند، سعی می‌کنند با دوندگی زیاد‌ نتیجه بگیرند. با این‌حال تلاشمان را انجام می‌دهیم و به‌دنبال این هستیم تا از این میدان سخت دست‌پر خارج شویم. امیدوارم همه‌چیز خوب پیش برود و بتوانیم هواداران خوبمان را خوشحال کنیم.
به برانکو خسته نباشید می‌گویم
من به آقای برانکو تبریک و خسته نباشید می‌گویم؛ او در همین دو هفته ابتدایی لیگ برتر بار دیگر ثابت کرد که چقدر مربی بزرگی است. پرسپولیس در این فصل نفرات کلیدی زیادی را از دست داده و از این‌رو محروم هم بود و نمی‌توانست یار بگیرد. قطعاً یادمان هست که قبل از بازی‌ها همه می‌گفتند پرسپولیس امسال افت می‌کند و از صدر پایین می‌آید اما می‌بینید که این تیم با درایت برانکو اکنون تنها تیمی است که 6‌امتیاز دارد و بر صدر جدول تکیه زده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی