[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

چرا خودروی داخلی در ۲۰روز باید ۱۰میلیون گران شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با طرح این پرسش که خودروهای تولیدی کجا هستند گفت: چرا باید ظرف ۲۰روز قیمت پژو۲۰۶ تیپ۲ با رشد ۳۵درصدی، از ۳۸میلیون تومان به قیمت ۴۸میلیون و ۵۰۰هزار تومان در بازار برسد؟!
سعید مؤتمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه از 17فروردین ماه امسال تاکنون قیمت خودرو از کارخانه تا بازار شاهد اختلاف 75درصدی است، اظهار داشت: به‌اعتقاد ما دلیل اصلی این موضوع عرضه کم خودرو به بازار است، البته خودروسازان در دفاع از خود می‌گویند تولید امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با طرح این پرسش که خودروهای تولیدی کجا هستند افزود: چرا ظرف 20روز گذشته قیمت پژو206 تیپ2 با رشد 35درصدی، از 38میلیون تومان به قیمت 48میلیون و 500هزار تومان در بازار برسد؟!
وی با ابراز اینکه «چرا باید در خودروهای سمند، پژو و دنا شاهد اختلاف قیمت بسیار بالا از کارخانه تا بازار باشیم؟» تصریح کرد: یکی دیگر از استدلال‌های خودروسازان در اختلاف قیمت خودروها از کارخانه تا بازار کمبود قطعات خودرو است، اما در این رابطه هم این سؤال مطرح می‌شود که چرا اختلاف قیمت‌ها در خودروهای چینی هم اتفاق افتاده است؟!
مؤتمنی اضافه کرد: در حال حاضر قیمت خودروی چانگان از 83میلیون تومان به 105میلیون تومان و اچ‌سی از 58میلیون تومان به 71میلیون تومان در بازار رسیده است که هیچ منطقی در افزایش آن دیده نمی‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی