[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

اعتمادسازی مهمترین وظیفه شهرداری است، روزنامه شیراز نوین

معاون و دیگر مدیران حوزه مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب، نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند.
به گزارش روابط‌عمومی‌ حوزه مالی و اقتصادی شهرداری شیراز، نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در این دیدار با بیان اینکه شهرداری‌ها نزدیکترین ارتباط را با مردم دارند، اظهار کرد: ستون فقرات شهرداری نیز حوزه معاونت مالی و اقتصادی است که وظیفه تأمین مالی، جذب سرمایه‌گذار و هزینه‌های جاری را برعهده دارد.
آیت‌الله سیدعلی‌اصغر دستغیب با اشاره به اینکه اعتمادسازی ریشه در روایت‌ها و فرهنگ جامعه اسلامی ‌دارد، گفت: اعتمادسازی و کسب رضایت مردم مهمترین وظیفه امروز شهرداری‌ها است.
وی با بیان اینکه صداقت و امانتداری دو ارزش والایی است که در مسیر اعتمادسازی نقش مهمی ‌را ایفا می‌کند، افزود: باید در جلب اعتماد مردم در گفتار و رفتار صداقت داشته باشیم و در این صورت است که مردم خود را جدا از مسئولین نخواهند دید و علاوه بر پرداخت عوارض در زمینه‌های دیگر شهرداری را یاری خواهند داد.
نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در شرایط اقتصادی سخت، باید برنامه‌ریزی‌ها بر مبنای منابع موجود انجام باشد، اظهار کرد: در این شرایط باید پروژه‌ها به صورت تخصصی و با در نظر داشتن اولویت و ضرورت آن به انجام برسد.
هاشم‌پور نیز در ادامه این دیدار با بیان اینکه حوزه مالی و اقتصادی شهردار شیراز وظیفه تأمین مالی پروژه‌ها، جذب سرمایه‌گذار و هزینه‌های جاری شهرداری را برعهده دارد، اظهار کرد: علاوه بر تأمین هزینه‌های پروژه‌های عمرانی، ماهانه نیز نزدیک به ۶5میلیارد تومان هزینه جاری پرداخت می‌شود که تمام این هزینه‌ها بدون کمک‌های دولتی تأمین می‌شود. وی با بیان اینکه در شرایط ویژه اقتصادی هستیم، گفت:  شهرداری در ارائه خدمت به مردم کوتاهی و کم‌کاری نکرده است و علی‌رغم تمام سختی‌ها منابع مالی پروژه‌ها را تأمین کرده و اجازه نداده است که هیچ پروژه‌ای از روند تکمیل خود بازبماند.
معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز با بیان اینکه تمام پرسنل شهرداری تلاش می‌کنند تا بهترین خدمت را به مردم ارائه دهند، افزود: از طرفی هزینه‌های توسعه و نگهداشت شهر افزایش یافته است. لذا اعتقاد داریم با بکارگیری سیاست‌ها و تصمیم‌های صحیح وضعیت فعلی را پشت سر خواهیم گذاشت. وی با اشاره به این موضوع که شهرداری‌ها در گذشته بخشی از درآمد خود را از طریق بودجه‌های دولتی تأمین می‌کردند، گفت: به مرور زمان این کمک‌ها کاهش یافته و امروز شهرداری‌ها درآمدهای خود را از طریق دریافت عوارض و بهای خدمات و همچنین جذب سرمایه‌گذار تأمین می‌کنند.
معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز با بیان اینکه فراهم کردن بستر سرمایه‌گذاری در شهر شیراز حالا دیگر یک ضرورت آشکار است، افزود: تاریخ اقتصادی این شهر یادآور آن است که در گذشته سرمایه‌گذارانی به شهر شیراز آمده‌اند اما به دلیل فراهم نبودن بستر سرمایه‌گذاری در دیگر شهرهای کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند و شیراز همچنان از مسیر رونق سرمایه‌گذاری و توسعه بازمانده است. 
گفتنی است در این دیدار سایر مدیران حوزه اقتصادی شهرداری شیراز نیز با ارائه گزارشی به بیان موضوعات مختلف پرداختند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی