[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

کارهای اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) را با قوت ادامه می‌دهیم، روزنامه شیراز نوین

مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع)، گفت: ما همچنان محکم و قوی و پر اراده پای کار ایستاده‌ایم و کارهای اجرایی آن را دنبال می‌کنیم.
به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) با بیان اینکه جلسات هماهنگی برپایی این موکب از ابتدای سال جاری آغاز شده است، گفت: این جلسات با حضور سردار غلامحسین غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین و همچنین رئیس موکب برگزار شده است.
مسعود راستی افزود: در این راستا قبل از ماه مبارک رمضان امسال عازم کربلا شدیم و زمینی را به مساحت ۱۴هزار مترمربع در اطراف حرم مطهر امام حسین(ع) انتخاب کردیم و بنا شد تا در ایام اربعین این زمین به موکب احمدبن موسی(ع) اختصاص یابد. وی با تصریح اینکه فاصله زمین مذکور تا باب‌الشهدای حرم مطهر ۸۰۰ مترمربع بوده و نزدیک به صحن عقیله است، گفت: صحبت‌ها و رایزنی‌هایی با صاحب زمین انجام دادیم و بنا شد این زمین در ایام اربعین حسینی در اختیار موکب احمدبن موسی(ع) قرار گیرد اما گفتند برای انعقاد قرارداد هنوز زود است. مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) یادآور شد: مرحوم آیت‌الله ایمانی، نماینده سابق ولی فقیه در استان فارس، رئیس هیئت امنای موکب احمدبن موسی(ع) بودند که به رحمت ایزدی پیوستند لذا بعد از انتصاب آیت‌الله دژکام به سمت نمایندگی ولی فقیه در استان ما به خدمت ایشان رسیدیم و گزارش کاملی از فعالیت‌های موکب احمدبن موسی(ع) خدمت ایشان ارائه دادیم که آیت‌الله دژکام نیز استقبال خوبی از این کار کردند و گفتند که حتماً این کار را با قوت ادامه دهید و بر لزوم خرید زمینی در کربلای معلی تأکید کردند.
وی با یادآوری اینکه البته ما هنوز پولی برای خرید زمین در کربلا نداریم، گفت: آیت‌الله دژکام در این زمینه تأکید کردند که ما کار را شروع کنیم و خدا هم قطعاً ما را یاری خواهد داد لذا ما نیز کارهای خود همچنان با قوت ادامه می‌دهیم.
راستی همچنین از برپایی جلسات پشتیبانی جهت انجام برآوردهای لازم برای نیازمندی‌های موکب در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به اینکه اربعین امسال مصادف با ۸ آبان‌ماه بوده و هوا هنوز در عراق گرم است، لذا ما باید به وسایل سرمایشی و همچنین مسائل بهداشتی بیشتر توجه کنیم تا بتوانیم بهترین خدمات را به زائران اربعین ارائه دهیم. مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی(ع) ادامه داد: در این زمینه برآوردهای خود را انجام داده و هیچ مشکلی برای تهیه نیازمندی‌های خود نداریم اما مقداری به خاطر وضعیت نابسامانی که در عراق به وجود آمده است، صبر می‌کنیم و فعلاً خریدی انجام نمی‌دهیم تا ببینیم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد زیرا در هر صورت تمام هزینه‌های این موکب از پول مردم و خیران است و ما نیز برای خرج کردن آن‌ها باید نهایت دقت را به کار بریم تا مشکلی پیش نیاید. وی گفت: همچنین درباره مسائل فرهنگی نیز جلساتی برپا کردیم و کمیته فرهنگی نیز کاملاً پیگیر کارها هستند و علاوه بر آن نیز جلسات کمیته بهداشت و درمان هم برگزار شده است تا بتوانیم با توجه به وضعیت گرمای هوا، وضعیت بهداشت موکب را طوری تنظیم کنیم که زائران اربعین با مشکلی مواجه نشوند.
 وی با تأکید بر اینکه ما همچنان محکم و قوی و پراراده پای کار ایستاده‌ایم، ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر وضعیت کربلا و عراق سر و سامان پیدا کرده تا بتوانیم فعالیت‌های موکب را در آنجا ادامه دهیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی