[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

به خاطر علی دایی لیسانس حقوق بین‌الملل گرفتم، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی گفت: به‌خاطر مصاحبه علی دایی رفتم و درس خواندم تا لیسانس حقوق بین‌الملل را گرفتم. برنامه‌۹۰ دوشنبه شب گذشته، آیتم جدیدی را روی آنتن برد که در واقع پخش قسمتی از این برنامه در سال‌۱۳۷۹ بود. آیتمی‌که هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد یا ماشین‌سازی‌(!) به‌عنوان کارشناس داوری در آن حضور داشت. به این خاطر و با بهانه تعیین تکلیف باشگاه گسترش با نصیرزاده برای دقایقی صحبت کردیم که می‌خوانید. 
نامه تغییر نام باشگاه گسترش به ماشین‌سازی به دست‌تان رسید؟ 
بله همه‌چیز تمام شد و دیگر تیمی ‌به نام گسترش فولاد در لیگ برتر وجود خارجی ندارد. 
الآن اسم باشگاه‌تان چیست؛ ماشین‌سازی، ماشین‌سازی شهریار، ماشین‌سازی شهرداری؟ 
طبق اعلام کمیسیون ماده ۵، نام باشگاه ما ماشین‌سازی تبریز است. تمام اسناد و مدارکش هم موجود است و کاملاً این اتفاق به صورت قانونی رقم خورد. 
ماجرای مسیح زاهدی چه بود که از پارس جنوبی به تیم‌تان برگشت؟ 
زاهدی با ما سه‌سال قرارداد داشت. رفت و در تمرینات پارس جنوبی شرکت کرد. ما به آن‌ها نامه نوشتیم که زاهدی با ما فسخ قرارداد نکرده و باید برای عقد قرارداد با این بازیکن با ما هماهنگ کنید. آن‌ها با کارگزار زاهدی در عسلویه قرارداد امضا کرده بودند و در بازی تیم امید با پارس جنوبی این بازیکن را به بازی فرستادند حتی زاهدی از سوی پارس جنوبی به ایفمارک معرفی شده بود. ما پیگیری کردیم و در نهایت زاهدی به تیم‌مان برگشت.
واقعاً شما ۵ درصد از قرارداد فرناندو دخسوس به‌خاطر گل بدی که مقابل صنعت نفت آبادان خورد، کسر کرده‌اید؟ 
البته من مصاحبه فیروز کریمی ‌بعد از آن بازی را نخواندم، اما اگر قرار بر جریمه باشد، طبق آیین‌نامه انضباطی باشگاه‌مان عمل خواهیم کرد. 
آیتم برنامه ۹۰ مربوط به سال ۷۹ را دیدید؟ 
بله. البته من از سال‌۷۸ وارد این برنامه شدم. آن زمان، برنامه دکور نداشت و از آکوستیک به‌عنوان دکور در یک اتاقک کوچک استفاده می‌کردند. برنامه۹۰ هم شنبه‌ها پخش می‌شد.
از آن زمان تا حالا چقدر هم تغییر کرده‌اید! 
آن زمان مدرس داوری بودم، امروز مدیر باشگاه هستم! چند‌سال به‌عنوان کارشناس بازی‌های استقلال و پرسپولیس دعوت می‌شدم و یک‌بار، دو هفته پیاپی مرا به برنامه‌اش دعوت کرد. بعد از جام جهانی ۲۰۰۲ هم کارشناس داوری روزنامه خبرورزشی با معرفی مرحوم ناصر احمدپور شدم. یک نظرسنجی در مورد بهترین کارشناس داوری در روزنامه خودتان هم برگزار شد که مهدی زارع عکاس خبر ورزشی مسئولیت انجام نظرسنجی را داشت و من با ۷۸‌درصد نسبت به سایر کارشناسان اول شدم. 
سوتی جنجالی در برنامه ۹۰ نداشتید؟ 
به آن معنا نه، اما مدتی در چشمم لنز می‌گذاشتم. یک‌بار قبل از شروع برنامه، چشمم را مالیدم و لنز جابه‌جا شد. همه‌جا را تار و مات می‌دیدم. برنامه هم روی آنتن بود و باید روی صحنه‌ها کارشناسی می‌کردیم. آن زمان، باید صحنه‌ها را از روی یک تلویزیون کوچک ۲۰‌اینچ که روی چهارپایه قرار داشت، می‌دیدیم و به‌خاطر شرایطی که به وجود آمده بود، به شدت استرس گرفتم. دوباره چشمم را مالیدم و با خوش‌شانسی، لنز داخل چشم درست سر جای خودش قرار گرفت. همان لحظه صحنه را دیدم و کارشناسی را انجام دادم! خیلی شانس آوردم. 
رابطه‌تان با عادل فردوسی‌پور چطور بود؟
نه آن قدر صمیمی ‌بودیم که قربان صدقه یکدیگر برویم و نه بد بودیم. یک رابطه خوب کاری داشتیم. مثلاً من به او یک‌بار پیشنهاد دادم دکتر زادمهر و دکتر سیار را برای بالا بردن هیجان برنامه‌اش به‌۹۰ بیاورد و او هم این کار را کرد. 
از همان جا بود که مشهور شدید؟ 
نه، در شهرآورد که مارکوس مرک آلمانی داور بود و ستار همدانی را اخراج کرد، همه گفتند، چون این داور بزرگی است، کارتی که داده کاملاً درست است، اما من ثابت کردم که تصمیم او اشتباه بوده و از آنجا بود که یک‌سری نامه برایم نوشتند و تهدید شدم و مسائل دیگری برایم به وجود آمد. 
چه شد که مدیر شدید؟ 
یک‌بار علی دایی علیه من مصاحبه کرد و گفت: نصیرزاده حقوق نخوانده و از مسائل حقوقی سردرنمی‌آورد، من هم رفتم و درس خواندم تا لیسانس حقوق بین‌الملل را گرفتم. از آن زمان به بعد، به غیر از فولاد خوزستان و سپاهان با باقی باشگاه‌های ایران کار کردم. 
ماجرای شکایتی که علیه خودتان تنظیم کرده بودید، چه بود؟! 
من هم‌زمان با دو باشگاه همکاری داشتم و کار‌های حقوقی‌شان را انجام می‌دادم. یکی از باشگاه‌ها، از دیگری شکایت کرد و شخصاً نامه شکایت را نوشتم و سپس از سوی باشگاه دیگر، جواب این شکایت را تنظیم کردم! البته حق هر دو باشگاه را گرفتم، اما این موضوع تا مدت‌ها سوژه شده بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی