[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

ارائه خدمات به شرکت‌های دانش‌بنیان هوشمند می‌شود، روزنامه شیراز نوین

امکان تعامل دو سویه میان شرکت‌های دانش‌بنیان و نهادهای خصوصی و دولتی از سوی معاونت علمی‌ و فناوری ریاست‌جمهوری به منظور ایجاد بستری تعاملی برای معرفی عناصر فعال در زیست‌بوم کارآفرینی ایران فراهم می‌شود.
به گزارش ایسنا، جامعه شرکت‌های دانش‌بنیان که شامل طیف وسیعی از شرکت‌های توانمند داخلی است، بازار هدف قابل توجهی برای شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات تخصصی محسوب می‌شود. از طرفی، شرکت‌های دانش‌بنیان نیز برای توسعه کسب‌وکار خود، نیاز به دریافت این خدمات دارند تا بتوانند بر فعالیت‌های اصلی خود تمرکز کنند. 
طی هماهنگی‌های صورت‌گرفته از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  امکان اطلاع‌رسانی این خدمات از طریق سامانه نقشاپ فراهم ‌شده است و شرکت‌های متقاضی می‌توانند تقاضای خود را به نقشاپ ارائه دهند.
در این سامانه امکان معرفی استارتاپ‌های ایرانی فراهم‌ شده است. در این ابزار، استارت‌‌‌آپ‌ها ذیل دوازده دسته کلی (فروشگاه‌های اینترنتی، فینتک، سبک زندگی، ابزارها و سرویس‌ها، فناوری‌های پیشرفته، رسانه، بازی و دنیای مجازی، آموزش، اطلاعات، شبکه‌های اجتماعی و ارتباطات، سفر و جابه‌جایی و نرم‌افزار) معرفی‌شده است.
همچنین نهادهای خصوصی و دولتی مختلفی می‌توانند به استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان برای رشد و توسعه کمک کنند. 
ناآگاهی از وجود این نهادها، می‌تواند هزینه‌های زیادی را به این شرکت‌ها تحمیل کند. از طرفی، معمولاً فعالین صنعتی و بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، فرصت کافی برای رصد عناصر فعال در زیست‌بوم کارآفرینی پیرامونشان ندارند. در زیست‌بوم کارآفرینی، این نهادها ذیل هشت دسته سیاست‌گذاری، تأمین مالی، پشتیبانی، نیروی انسانی، بازار، زیرساخت، تحقیق و توسعه و فرهنگ معرفی‌شده است.
بر اساس اعلام معاونت علمی، شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند هنگام ثبت‌نام در این سامانه، با وارد کردن کد daneshbonyan در قسمت شناسه معرف، از بیش از 30درصد تخفیف برخوردار شوند.
بر اساس اعلام معاونت علمی، استارت‌آپ، نهاد ارائه‌دهنده خدمت تخصصی به استارت‌آپ‌ها، محتوا یا مشاوره‌ای می‌توانند از طریق لینک naghshup.ir تقاضای خود را ارائه دهند یا از خدمات آن استفاده کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی