[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم تولیدکننده کل بخش صنعت به ٢٢,٧درصد رسید، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایلنا، شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در فصل بهار ١٣٩٧ به عدد ٢٨٩,٠رسید که نسبت به شاخص فصل قبل (٢٥٣.٦)، ١٤.٠درصد و شاخص فصل مشابه سال قبل (٢١٠.٣)، ٣٧.٤درصد افزایش داشته است.
درصد تغییرات متوسط شاخص کل بخش صنعت در چهار فصل منتهی به فصل بهار سال ١٣٩٧ نسبت به متوسط شاخص در چهار فصل منتهی به فصل بهار سال قبل (نرخ تورم تولیدکننده کل بخش صنعت) معادل ٢٢.٧درصد بوده که نسبت به تورم چهار فصل منتهی به فصل زمستان سال ١٣٩٦ (١٥.٥درصد)، افزایش داشته است.
شاخص قیمت تولیدکننده در زیر بخش «صنایع تولید زغال سنگ- پالایشگاه‌های نفت» با ١٩,٥درصد افزایش نسبت به فصل قبل از عدد ٢٥٢.١ به ٣٠١.٣ رسید و بیشترین تأثیر را در افزایش شاخص کل فصل بهار داشته است. رشته فعالیت «تولید فرآورده‌های نفتی تصفیه شده» با ١٩.٥درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیشترین تأثیر را در افزایش شاخص این زیر بخش داشته است. 
شاخص قیمت تولیدکننده «تولید فلزات اساسی» با ١٧,٧درصد، «تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم‌تریلر» با ٧,٣درصد»، صنایع مواد غذایی و آشامیدنی» با ٦,٦درصد، «صنایع محصولات شیمیایی» با ٧.٧درصد و «ماشین‌آلات و دستگاه‌های مولد وانتقال برق» با ١٤,٢درصد افزایش نسبت به فصل قبل، بیشترین تأثیر را در افزایش شاخص صنعت داشته‌اند.
شاخص قیمت صنعت در تمامی زیربخش‌ها نسبت به فصل قبل با افزایش روبرو بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی