[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

پرونده‌های حوزه فساد با قاطعیت بررسی شده است، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در مراسم معارفه رئیس جدید حوزه قضایی شهرستان لارستان با اشاره‌به اینکه یکی از حملات بی‌رحمانه استکبار علیه ملت ایران اعمال فشار‌های اقتصادی و تحریم است گفت: جنگ اقتصادی و اعمال تحریم از روش‌های متداول استکبار به سرکردگی آمریکا علیه ایران اسلامی ‌است که سال‌ها ادامه داشته اما ملت بزرگ ایران همواره در برابر این زیاده‌خواهی‌های استکبار ایستادگی کرده است. دکتر علی القاصی در جمع مسئولان اجرائی و قضایی لارستان در خصوص پرونده‌هایی که در گذشته با موضوع فساد در دستگاه قضایی مطرح شده است گفت: تا کنون هرپرونده‌ای با موضوع فساد مطرح شده است با قاطعیت مورد رسیدگی قرار گرفته و عوامل آن با احکام سنگین روبرو شده‌اند. وی در ادامه خطاب به مسئولان برای شناسایی آسیب‌های هر منطقه و شهرستان و یافتن راهکار برای مقابله با آن، تصریح کرد: براساس آمار، ۱۰اتهام و پرونده در دادگستری لارستان در ۴ ماهه سال ۹۷ عبارتند از: ایراد صدمه غیرعمدی بر اثر تصادفات رانندگی، ضرب و جرح عمدی، حمل مواد مخدر، توهین با اشخاص، سرقت، تخریب، تهدید، خیانت در امانت، افترا و کلاهبرداری است. وی با بیان اینکه هرچه نظم اداری و سلامت اقتصادی جامعه دچار نابسامانی شود، می‌تواند تنش‌های اجتماعی را به وجود آورد، گفت: افزایش قیمت سکه در ماه‌های گذشته باعث افزایش ۲۰۰ درصدی پرونده‌های اعسار و درخواست تعدیل پرداخت اقساط مهریه شده است. رئیس کل دادگستری فارس همچنین بیان کرد: در بخش دعاوی حقوقی در شهرستان لارستان بیشترین پرونده‌ها به مطالبه خسارت دادرسی، پرداخت حق‌الوکاله، سرپیچی از پرداخت هزینه دادرسی، تأمین خواسته، مطالبه مهریه، مطالبه وجه چک و... مربوط می‌شود.
این مقام ارشد قضایی استان با اشاره به اینکه با جرائمی ‌که باعث ناامنی شود در دستگاه قضا به صورت جدی در سریع‌ترین زمان برخورد می‌شود، تصریح کرد: در همه شهرستان‌ها اگر جرائمی ‌مثل آدم‌ربایی، قاچاق مواد مخدر، سرقت مسلحانه و جرائم باندی و مفاسد اقتصادی و امثال آن ارتکاب یابد، بایستی فرآیند تحقیق، دستگیری مجرمین و رسیدگی به پرونده به طور ویژه و کوتاه‌مدت رسیدگی و منتهی به صدور حکم نهایی شود. وی باتأکیدبر استفاده از فناوری‌های نوین و الکترونیک، گفت: دفاتر الکترونیکی خدمات قضایی در سراسر استان فارس در حال راه‌اندازی است که باعث تسهیل و تسریع در انجام خدمات قضایی به مراجعین می‌شود و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دادگستری‌ها نیست و این مهم موجب کنترل دادخواست‌ها و وصول هزینه‌های دادرسی و رفع نواقص اولیه و کاهش هزینه‌ها خواهد شد.
القاصی از راه‌اندازی سامانه «ثنا» خبر داد و افزود: با راه‌اندازی سامانه ثنا، کلیه مراجعین و اصحاب پرونده با ثبت مشخصات خود و اختصاص آدرس الکترونیک برای آن‌ها این شرایط فراهم شده که نیاز به مراجعه حضوری اصحاب پرونده نباشد و به جای ابلاغ سنتی و فیزیکی، کلیه اوراق و تصمیمات و آرا و اقدامات قضایی از طریق سامانه پیامکی به آدرس الکترونیک مخاطب و روی گوشی تلفن همراه وی و در کمترین زمان و بدون هزینه و بصورت آنی و با حفظ اسرار شخصی و خانوادگی افراد ارسال می‌شود. وی همچنین از آغاز به کار دفار خدمات الکترونیکی قضایی در شهرستان لارستان خبر داد و گفت: تا پایان مردادماه تعداد دفاتر خدمات قضایی دادگستری‌ها در سطح استان فارس به ۳۰ دفتر خواهد رسید و طی دو یا سه ماه آینده در کلیه حوزه‌های قضایی راه‌اندازی خواهد شد.
 گفتنی است در پایان این مراسم در احکام جداگانه ریاست معظم قوه قضائیه سیدابراهیم مرتضوی دادستان سابق لارستان به سمت رئیس دادگستری این شهرستان منصوب و ابوذر رنجبر نیز که پیش از این ریاست حوزه قضایی گراش را برعهده داشت  به سمت دادستان عمومی ‌و انقلاب لارستان منصوب شد. همچنین در این مراسم از تلاش‌های چندساله محمد انصاری رئیس سابق حوزه قضایی لارستان تقدیر شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی