[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

رضایی: امیدی به تحویل ایرباس و بوئینگ نیست، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس، شرط تحویل سایر ATR‌ها به ایران را تأمین منابع فاینانس عنوان کرد و گفت: وزارت راه برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها در شقوق مختلف حمل و نقل تدابیر ویژه‌ای اندیشیده است.
محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تحویل 5 فروند هواپیمای ATR در روزهای اخیر از سوی فرانسه به ایران، گفت: تأمین منابع مالی این تعداد علت تحویل آن به ایران بوده است.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه محدودیتی در تحویل ATR‌ها به ایران وجود ندارد، افزود: تحویل این نوع هواپیماها منوط به تأمین فاینانس آن‌ها است.
شرکت ATR برای معامله با ایران نیازی به مجوز آمریکا ندارد
وی با تأکید بر اینکه شرکت ATR برای معامله با ایران نیازی به مجوز آمریکا ندارد، تصریح کرد: حتی با آغاز دور جدید تحریم‌ها نیز ATR‌ها به ایران تحویل خواهد شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، در پاسخ به این سؤال که امکان تحویل هواپیماهای دور برد نیز به ایران وجود دارد، گفت: هواپیماهای دور برد ایرباس و بوئینگ هستند که امیدی به تحویل آن‌ها در دور جدید تحریم‌ها وجود ندارد.
تأمین فاینانس و خرید ای‌تی‌آر نوسازی ناوگان هوایی را تسریع می‌کند
 رضایی ادامه داد: رایزنی با شرکت ATR و تأمین فاینانس آن می‌تواند روند نوسازی ناوگان هوایی را تسریع کند. رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، همچنین از رایزنی با وزیر راه و شهرسازی و معاونان این وزارتخانه برای اتخاذ تدابیری برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها در حوزه‌های هوایی، جاده‌ای، ریلی و دریایی خبر داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی