[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

جمالی نوبندگانی: امیدها برای ادامه حیات برجام زنده است، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد موضع‌گیری اروپا نسبت به اقدام آمریکا مناسب بود و امیدها نسبت به ادامه حیات برجام را زنده نگه داشت.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت با اشاره به واکنش مهم اتحادیه اروپا نسبت به اعمال تحریم‌های مجدد آمریکا ضد ایران، گفت: جمهوری اسلامی ‌دیپلماسی مناسبی را نسبت به رفتار ایالات متحده و همچنین اتحادیه اروپا اتخاذ کرد.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ‌اظهار کرد: در واقع باید اذعان کرد مسئولان نسبت به خروج ترامپ از برجام احساسی رفتار نکردند و حتی رهبر معظم انقلاب در بیاناتشان تأکید کردند که در قالب برجام مذاکرات با سه کشور اروپایی ادامه یابد از این رو بهانه‌ای برای اعمال تحریم از سوی کشورهای دیگر ایجاد نشد.
وی با اشاره به اینکه موضع‌گیری اروپا نسبت به اقدام آمریکا مناسب بود اما کافی نیست، ادامه داد: به‌عبارتی امیدها نسبت به ادامه حیات برجام را زنده نگه داشت.
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین باید اذعان کرد در روند مذاکرات سیاسی- اقتصادی نمی‌توان همه خواسته‌ها را یکجا بیان و تأمین کرد از این رو کمی ‌زمان نیاز است تا منافع کشورمان در بسته اقتصادی اروپا تدوین و تأمین شود.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ‌با اشاره به اینکه تمام کشورهای اروپایی در اجرای قوانین مقابله‌ای با آمریکا باید اتحاد داشته باشند، خاطرنشان کرد: همچنین اتحادیه اروپا باید بانک‌هایی را ایجاد کند که خصوصی نباشد و بتوانند با ایران همکاری داشته باشند زیرا بانک‌های خصوصی توان مقابله با زورگویی آمریکا را ندارند؛ به عنوان مثال در سفر به ایتالیا، سفیر کشورمان بیان کرد درصدد تأسیس بانک برای تعاملات مالی با ایران هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی