[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۶
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: منتظر آثار مبارزه با فساد هستیم، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در فارس و امام‌جمعه شیراز، وجود فساد در برخی محیط‌های اداری، مراکز و نهادهای دولتی را نگران‌کننده توصیف کرد و گفت: همه منتظر هستیم تا به زودی آثار حرکت جدی قوای سه گانه در مبارزه با فساد را مشاهده کنیم.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: انتظار است که دولت، مجلس و قوه قضائیه در زمینه مبارزه با فساد اقدامات جدی‌تری انجام دهند.
وی ادامه داد: در گام نخست از دولت و مجلس تقاضا داریم که قبل از شکل‌گیری و روی دادن فساد جلوی آن گرفته شود؛ آنها نباید بنشینند و اجازه دهند که ضعف مدیریت و فساد اداری کار را به جایی برساند که مردم بگویند هیچ‌کس کاری انجام نمی‌دهد.
امام‌جمعه شیراز اضافه کرد: مردم رأی می‌دهند و فردی را به عنوان رئیس‌جمهوری انتخاب می‌کنند اما این وظیفه نمایندگان است که در طول چهار سال از طرف مردم ناظر بر کار دولت باشند و انتظار هم این است که نمایندگان پیگیری بیشتری داشته باشند و نگذارند که کار به جایی برسد که فسادهایی آشکار شود و مردم دلخسته شوند و بگویند که ما این همه زحمت می‌کشیم و آنها هدر می‌دهند.
آیت‌الله دژکام افزود: اگر در جایی هم کار از دست دولت و مجلس خارج شد و فسادی شکل گرفت نوبت قوه قضائیه است که وارد میدان شود و فرد متخلف را بگیرد و محاکمه و مجازات کند.
وی گفت: برخی مواقع عادت کرده‌ایم که معنای انقلابی حرف زدن در مواجهه با مسائل و مشکلات یعنی تند و کوبنده حرف زدن است که البته انقلابی حرف زدن در جای خودش ارزشمند است اما امروز نیاز به بصیرت عمیق در مسائل داریم.
نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: گاهی تند صحبت کردن و رفتار کردن خودش نتیجه معکوس می‌دهد و رهبر معظم انقلاب هم فرموده‌اند که انقلابی بودن این نیست که دائماً خشن صحبت کنیم.
وی اظهار کرد: مهم این است که ما به هدف انقلاب برسیم و اگر من با زبان ملایم این مسائل را مطرح می‌کنم خودم را کنترل می‌کنم و می‌دانیم که دشمنان انقلاب و نظام به کمین نشسته‌اند تا از یک سری مسائل سوءاستفاده کنند وگرنه کسی نیست که از فساد خوشش بیاید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی