[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۱
  • دوره جدید

مثلث زیارتی بین شهرهای مشهد، قم و شیراز تشکیل شود، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در نود و هفتمین نشست شهرداران کلانشهرهای کشور گفت: به منظور تردد آسان‌تر زائران و تقویت و توسعه زیرساخت‌های گردشگری، می‌توان مثلث زیارتی با حضور شهرهای مشهد مقدس، قم و شیراز تشکیل داد و در این راستا طرح‌های مشترک فرهنگی اجرا کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور در این نشست که به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شد، افزود: با توجه به وجود تعداد زیاد پروازهای خارجی در فرودگاه‌های شیراز و مشهد، این دو شهر می‌توانند با برنامه‌ریزی و همفکری‌های میان‌مدت و بلندمدت، بسترهای مناسبی را برای رونق صنعت گردشگری و توسعه مراودات خود فراهم کنند.
وی با اشاره به تعدد و تنوع جاذبه‌های گردشگری شیراز خاطرنشان ساخت: در شهر‌هایی همچون شیراز، اصفهان و مشهد برای جذب گردشگران خارجی نیازمند زیرساخت‌های لازم هستیم. از این رو انتظار می‌رود در شهرهای گردشگرپذیر کشور، ظرفیت‌های بیشتری جهت توسعه و رونق این صنعت ایجاد شود.
شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان ساخت: طی سالیان گذشته بافت‌های تاریخی را معضلی شهری می‌دانستند، حال آنکه ما به بافت تاریخی شیراز به عنوان یک ثروت عمومی، ظرفیتی غنی و فرصتی طلایی برای جذب گردشگر نگاه می‌کنیم. در این راستا ۷ محور گردشگری را در محدوده بافت تعریف کرده‌ایم که براساس آن مسیرهای مختلف تاریخی و ارزشمند، با هماهنگی میراث فرهنگی احیا خواهد شد.
مهندس اسکندرپور با تأکید بر اینکه برای جذب گردشگر در بافت تاریخی باید زندگی را در آن جاری ساخت، افزود: بدین منظور درحال حاضر بیش از 86 پروژه گردشگری- اقتصادی همچون هتل، رستوران، کافی‌شاپ و... در بافت تاریخی شیراز در حال فعالیت هستند.
بررسی گزارش‌ها و مصوبات کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص مواد «لایحه مالیات بر ارزش افزوده» و تأثیر آن بر بودجه شهرداری‌ها، گزارش مهندس اسکندرپور شهردار شیراز در مورد تهیه «برنامه توسعه پایدار کلانشهرها» توسط شهرداری شیراز و تهیه و اجرای برنامه میان‌مدت توسعه پایدار و یکپارچه شهر شیراز و گزارش قاسم تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد در خصوص «مسائل و موضوعات مطرح در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی» از جمله موضوعات ارائه شده در نود و هفتمین نشست شهرداران کلانشهرهای کشور بود. همچنین پیشنهاد عضویت یکی از شهرداران کلانشهرها در کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها در دولت، بحث و تبادل کارشناسی شهرداران درخصوص استمرار خدمات در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی کشور، نامه معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در خصوص اتوبوس‌های دربستی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت از دیگر مواردی است که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. لازم به ذکر است که نود و هفتمین نشست ادواری «مجمع کلانشهرهای ایران» پنجشنبه ۱۸مردادماه با حضور شهرداران کلانشهرهای ایران به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی